امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 18:31:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23791

تاریخ انتشار : 07/05/1394 - 08:07

چرا عارف از انتخابات ۹۲ کنار رفت؟!

اصلاح‌طلبان و حقیقتی که نباید بیان می‌شد!

جویباران ـ

-رجانیوز:

فارس: سیدمحمدصادق خرازی، از چهره‌های مبرّز اصلاح‌طلب اخیراً در بخشی از گفت‌وگوی خود با سایت جماران با اشاره به کنار رفتن محمدرضا عارف از انتخابات دولت یازدهم گفته است: نادیده گرفتن کناره گیری آقای عارف در پیروزی آقای روحانی بی انصافی است ولی نباید بیش از اندازه برای آن نقش قائل شد. آقای عارف اقدام بسیار ارزشمندی انجام دادند، ولی اینکه همه موفقیت‌ها را به کناره گیری آقای عارف متمرکز کنیم، تحلیل واقع بینانه‌ای نیست و اینطور نیست. در واقع آقای عارف به نفع آقای روحانی کنار نرفت.

او در پاسخ به این سؤال که «پس آقای عارف به نفع چه کسی کنار رفت؟» افزوده است: ایشان خودشان کنار رفتند. نامی از کسی نبردند. برداشت همه این بود که آقای عارف به نفع آقای روحانی کناره گیری نکرد.

 

 

*خرازی از روی عمد یا سهو، حقیقتی را درباره فعالیت‌های سیاسی جریان سیاسی خاص بازنمایی کرده است که صدالبته بزرگان این جریان به هیچ وجه دوست ندارند درباره آن صحبت کنند.

فی‌الواقع به این دلیل که جریان خاص قصد دارد به هر قیمتی خود را عامل اصلی روی کار آمدن دولت روحانی و رأی‌آوری وی معرفی کند؛ لذا طی دو و نیم سال گذشته تلاش کرده است حتی با واقع‌نمایی از مقولاتی که هرگز وقوع هم نیافته‌اند؛ به این هدف دست یازد.

عدم حمایت صریح و رسمی سران ستادی اصلاحات از روحانی و کنار رفتن در سکوت عارف و سردی وی نسبت به کاندیداتوری شیخ حسن روحانی؛ واقعیت‌هایی هستند که جریان خاص دقیقاً خلاف آنها را به مردم گفته است.

علت اصلی کنار رفتن عارف از صحنه انتخابات و تأکید لیدر اصلاح‌طلبان بر این ماجرا نیز چیزی نبود جز آنکه تحلیلگران، میزان آرای عارف را در آن انتخابات بسیار پایین ارزیابی می‌کردند و از آنجا که علیرغم میل اصلاح‌طلبان اما محمدرضا عارف به عنوان تنها کاندیدای آنها شناخته می‌شد؛ لذا رأی نیاوردن وی در ادامه ۱۲ سال بازندگی جریان خاص در تمام انتخابات‌های کشور، می‌توانست به مثابه قطع شدن مجرای اکسیژن جریان سیاسی خاص تلقی شود و این چیزی بود که لیدر اصلاح‌طلبان و سایر ستادی‌های این جریان هرگز نمی‌خواستند رخ دهد.

در اینجا اشاره به یک نکته مهم در رابطه اصلاح‌طلبان و محمدرضا عارف نیز ضروری است.

طی ماه‌های گذشته سه اظهار نظر مهم درباره عارف از جانب اصلاح‌طلبان مبرّز بیان شده است که عارف گویا ترجیح داده است با سکوت از کنار آنها گذر کند.

سکوتی که البته نتیجه‌بخش نبوده و منجر به سکوت طرف مقابل نشده است!

اظهار نظر اولی مربوط به بخشی از مصاحبه موسوی لاری (وزیر کشور دولت اصلاحات) با خبرگزاری مهر است که سال گذشته در نیت عارف برای کاندیداتوری ابراز تشکیک کرد.

او راجع به اقدامات عارف گفته بود: «ما که نمی‌دانیم آیا اصلاً آقای عارف در ذهنش هست که وارد انتخابات مجلس شود»!

نظر دوم را محمد عطریانفر بیان کرد. او زمانی به نشریه مثلث گفته بود: لاریجانی «نقد» را به عارف «نسیه» ترجیح می‌دهیم!

و اظهار نظر سوم را نیز صادق خرازی با بیان جمله درست «عارف به نفع روحانی کنار نرفت» بیان کرد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : اصلاح‌طلبان و حقیقتی که نباید بیان می‌شد!

 اصلاح‌طلبان و حقیقتی که نباید بیان می‌شد!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS