امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 07:50:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23790

تاریخ انتشار : 07/05/1394 - 08:06

آنهایی که به اوباما «غسل توبه» می‌دهند

جویباران ـ

-رجانیوز:

فارس: عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در بخشی از یادداشت خود که در شماره یکشنبه روزنامه اعتماد منتشر شد، با اشاره به علل وقوع توافق میان دولت روحانی و کشورهای ۱+۵ نوشته است: در سوی ایالات متحده، تغییرات زبانی و ادبیات سیاسی و کنار گذاشتن راهبرد تغییر نظام، با آمدن اوباما به وضوح دیده می‌شد!

او تصریح کرده است: اوباما از هنگامی که این مسیر را انتخاب کرد، در خط مشی خود تغییری نداد و حتی تحت تاثیر برخی اظهارات تند و گزنده بخشی از فعالان سیاسی در ایران نیز قرار نگرفت.

 

*ادعای عباس عبدی درباره مهربان شدن آمریکا! و کنار گذاشتن راهبرد تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران از سوی کاخ سفید، نخستین‌بار نیست که بیان می‌شود.

پیش از او، محمود سریع‌القلم از استادان اصلاح‌طلب نیز طی سخنانی در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اظهار کرده بود:

«فکر براندازی نظام ایران از سوی دولت آمریکا مدت‌هاست کنار گذاشته شده است»!

باید اشاره کرد که خوشبینی جریان سیاسی خاص و برخی چهره‌ها به کاخ سفید و آمریکا به مرحله خطرناکی رسیده است.

کار به آنجا رسیده است که متأسفانه حتی عده‌ای تلویحاً از این می‌گویند که آمریکا به دنبال کمک به ایران است! و یا حتی با نیت‌خوانی‌های عجیب اظهار کرده‌اند که آمریکا قصد دارد تحریم‌هایش را علیه ایران ملغی کند.

در اینجا قابل اشاره است که آمریکایی که به گواه خاطرات هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق این کشور، همچنان به فکر براندازی نظام روسیه است بسیار بعید است که فکر براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را از سر به در کرده باشد!

همچنین است که بنا به گفته مقامات آمریکایی، هدف کاخ سفید از اعمال تحریم‌ها هم حتی، به خیابان کشاندن مردم و تغییر حکومت در ایران است.

واقعیتی که عقل و منطق هم آنرا تأیید می‌کند و حتی چهره‌های اصلاح‌طلبی نظیر سعید حجاریان هم با این لسان به آن اشاره کرده‌اند که تحریم‌ها ابزار فشار هستند!

و مشخص نیست که عبدی و سریع‌القلم به این معنا اندیشیده‌اند که این فشار آیا قرار است به هدفی غیر از براندازی منتج شود یا خیر؟!

در همین زمینه، ابراهیم اصغرزاده، دیگر فعال اصلاح‌طلب نیز اخیراً در پستی در صفحه اینستاگرام خود که همراه با عکس مشترک او و کاسترو منتشر شد، نوشت: «فیدل کاسترو، روزی مرا به خاطر اشغال سفارت آمریکا ستود. اینک ربع قرن بعد من او را به خاطر بازگشایی سفارت آمریکا می‌ستایم».

نکته جالب ماجرای غسل توبه‌ی اوباما در برخی محافل داخلی در ایران نیز آنست که هم عباس عبدی و هم ابراهیم اصغرزاده هر دو از دانشجویانی بوده‌اند که در اشغال سفارت آمریکا در ایران دست داشته‌اند.

گفتنیست تعارف مدل کوبایی رابطه با آمریکا به ایران نیز رفتاری است که اخیراً از جانب برخی محافل خارجی و چند تریبون داخلی بروز کرده است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : آنهایی که به اوباما «غسل توبه» می‌دهند

 آنهایی که به اوباما «غسل توبه» می‌دهند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS