امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 18:33:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23789

تاریخ انتشار : 07/05/1394 - 08:06

آمریکا با توافق هسته‌ای،موشک‌های‌ خود که قادر بود۲۰۰متر دربتن نفوذ کندرا شلیک نکرد!

جویباران ـ

-رجانیوز:

فارس: احمد نقیب‌زاده از استادان اصلاح‌طلب در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه آرمان امروز گفته است:

آمریکایی‌ها برای احتمال به نتیجه نرسیدن مذاکرات برنامه داشتند و موشک‌های فوق پیشرفته خود که قادر بود ۲۰۰متر در بتن نفوذ کند و سپس منفجر شود را از انبارهای خود خارج کردند و مورد آزمایش قرار دادند و خواب و خیال‌هایی برای ایران دیده بودند. با این وجود توافق هسته‌ای همه این خواب و خیال‌ها را از بین برد!

او همچنین اظهار می‌کند: به نظر من این انرژی هسته‌ای نیست که قدرت ایران را در آینده اثبات می‌کند بلکه کارکرد مراکزی مانند «عسلویه» و همچنین قدرت فناوری ماست که سبب هراس کشورهای غربی در آینده خواهد شد.

 

*خوانش این صحبت‌ها به روشنی بیان می‌کند که علت ارعاب عده‌ای از قدرت فرضی آمریکا چیست و چرا برخی مشکلات روشنفکری در ایران به این زودی خیال حل شدن ندارند؟!

اینکه یک استاد دانشگاه در ایران بیاید و در یک رسانه عمومی از این بگوید که آمریکا موشک‌هایی دارد که تا ۲۰۰ متر! می‌توانند در بتن نفوذ کنند و خوشمزه‌تر آنکه مدعی شود آمریکا با توافق هسته‌ای، از شلیک این موشک‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران منصرف شده است بسی جای تأسف و البته تأمل دارد.

او به هر دلیلی نمی‌داند که بتن که هیچ، که اگر ما ۲۰۰ متر سنگر خاکی هم بسازیم، هیچ بمب و موشکی قابلیت تخریب آنرا ندارد.

همچنین است که بیان اینکه یک توافق بین‌المللی توانسته است آمریکای جنایتکار را از یک حمله منصرف کند حرف خردمندانه‌ای نیست زیرا به تجربه دریافته‌ایم که دولتی که هواپیمای مسافربری را هم در آسمان هدف موشک قرار می‌دهد، برای هیچیک از جنگ‌ها و حملات خود به مقاوله‌نامه‌های بین‌المللی پایبند نبوده است و از رژیم کودک‌کش صهیونیستی نیز حمایت تامّه دارد؛ بدیهی است که درباره ایران اسلامی هم بر خلاف ژنتیک خود عمل نمی‌کند و اگر هم دست به حمله نمی‌زند به دلیل حیا کردن از معاهدات بین‌المللی نیست بلکه به دلیل عدم توانایی است.

البته در دورانی که یک مقام دولتی از این می‌گوید که آمریکا با یک بمب می‌تواند تمام زیرساخت‌های دفاعی ما را از کار بیاندازد و یک مقام دیگر نیز آب خوردن مردم را هم به مسئله تحریم‌ها ربط می‌دهد؛ بدیهی است که حدیث «الناس علی دین ملوکهم» تجلی عینی‌تری می‌یابد و یک استاد دانشگاه هم به خود اجازه می‌دهد سخنان عجیبی همچون حرف‌های بالا را بر زبان براند.

و تأسف‌بارتر آنکه تصور کنیم این صحبت‌ها و هم‌خانواده‌های آنها هر روز برای تعدادی از دانشجویان و استعدادهای آینده کشور نیز تکرار و تکرار می‌شود!

درباره کشف نقیب‌زاده مبنی بر اینکه اثبات قدرت ایران به انرژی هسته‌ای وابسته نیست و کارکرد عسلویه است که سبب هراس دشمنان ما می‌شود! نیز به توضیحات بیشتر نیازی نیست.

قبل از او، کسان دیگری هم از درون جریان سیاسی خاص صراحتاً بیان کرده‌اند که انرژی هسته‌ای به درد ایران نمی‌خورد، از چاه هسته‌ای آبی برای ایران درنمی‌آید و غیره.

اسلاف همین تفکرات نیز چند ده سال قبل اظهار کرده بودند که «نفت» به درد ایران نمی‌خورد و ملی کردن صنعت نفت خیانت به ایران است...

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : آمریکا با توافق هسته‌ای،موشک‌های‌ خود که قادر بود۲۰۰متر دربتن نفوذ کندرا شلیک نکرد!

آمریکا با توافق هسته‌ای،موشک‌های‌ خود که قادر بود۲۰۰متر دربتن نفوذ کندرا شلیک نکرد!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS