امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 22:01:58
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23733

تاریخ انتشار : 06/05/1394 - 17:40

بلاغ گزارش می‌دهد

قول معاون عمرانی استاندار مازندران برای ساماندهی سرعت‌گیرها عملی نشد

معاون عمرانی استاندار مازندران حدود 2 ماه پیش قول ساماندهی سرعت‌گیرها در استان را داد ولی ظاهراً در این روزها مسیر این مسئول طوری طراحی شد که از سرعت‌گیر عبور نکند تا فکری به حال آنها شود.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

 

سرعت‌گیرهای غیرمجاز و غیراستاندارد یکی از معضلات جدی رانندگان و مسافران در بسیاری از محورهای مازندران است، تعداد سرعت‌‌گیرها بسیار آزاردهنده، همچنین در بسیاری از موارد پنهان و غیرقابل رویت است.

در مرکز استان نیز تعداد سرعت‌گیرهای غیرمجاز و غیراستاندارد نیز کلافه‌کننده است، اخیراً تعداد سرعت‌گیرهای آزاردهنده غیراستاندارد در محور ساری به دریا نیز زیاد شده بود.

ظاهرا معاون عمرانی استاندار مازندران چندی پیش نیز که در حین عبور از سرعت‌گیرها دچار مشکل شده بود، در جلسه‌ای حدود یک‌ماه پیش خواستار تشکیل تیم کارشناسی برای بازنگری سرعت‌گیرها در جاده‌های مازندران شد.

علی نبیان بر استانداردسازی راه‌های استان تاکید و بیان کرد: علاوه بر استانداردسازی راه‌ها باید به مقوله استانداردسازی خودروها و نظارت بر مراکز معاینه فنی آنها نگاه ویژه شود.

وی پیاده کردن روش‌های صحیح و مناسب مدیریتی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات از طریق رسانه‌ها را از برنامه‌های مهم برای کاهش سوانح رانندگی دانست.

ساماندهی سرعت گیرها تا قبل از پایان ماه مبارک رمضان

وی از تشکیل تیمی متشکل از کارشناسان سازمان راهداری، اداره‌کل راه و شهرسازی و مشاوران برای بازنگری تمام سرعت‌گیرها استان خبر داد و افزود: نصب و یا ایجاد هرگونه دست‌انداز و یا برآمدگی با ضخامت بالای یک اینچ یا 2.5 سانتی‌متر بر روی سواره‌رو مغایر با کنوانسیون بین‌المللی عبور و مرور است.

معاون عمرانی استاندار مازندران خواستار تسریع در اجرای عملیات پروژه‌های روکش آسفالت و احداث دوربرگردان در سطح محورهای استان شد و گفت: با توجه به فرا رسیدن تابستان و تعطیلات پایانی ماه مبارک رمضان به‌دلیل وجود میلیونی مسافر و گردشگر رسیدگی به این مهم امری ضروری است.

افزایش قارچ‌گونه سرعت‌گیرها در برخی از محورهای پرتردد مازندران

با توجه به مهلت تعین شده معاون عمرانی استاندار مازندران و اتمام مهلت تعین‌شده، هنوز از ساماندهی سرعت‌گیرها در استان خبری نشد و نه تنها تعداد سرعت‌گیرها در برخی از نقاط کم نشده بلکه رشد قارچ‌گونه سرعت‌گیرها در برخی محورهای استان که فاقد علائم ایمنی نیز هست، مشکلات جدی برای رانندگان به‌وجود آورد که تصادف خطرناک در محور ساری به دریا و کشته شدن نخبه مازندرانی در اثر پرش از روی سرعت‌گیر و انحراف در حین عبور از سرعت‌گیر جاده دریا از همین موارد است.

مردم باید منتظر باشند تا دوباره ماشین جناب معاون عمرانی از روی سرعت‌گیر خطرناک بپرد تا در جلسه دیگر پیگیر ساماندهی سرعت‌گیرها باشد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : قول معاون عمرانی استاندار مازندران برای ساماندهی سرعت‌گیرها عملی نشد

قول معاون عمرانی استاندار مازندران برای ساماندهی سرعت‌گیرها عملی نشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS