امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 06:42:03
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23730

تاریخ انتشار : 06/05/1394 - 17:38

تعویق ۳ ماهه حکم اعدام با تلاش مردم و مسئولان رامسر

تلاش‌ها برای اخذ رضایت از خانواده مقتول توسط مسئولان و بزرگان شهر ادامه داشت تا اینکه در اواخر شب، رضایت نسبی مادر مقتول گرفته شد و حکم اعدام به مدت سه ماه به تعویق افتاد.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

نیمه پر، ظهر دیروز خبری به همراه یک عکس از طرف کاربران مجازی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه آماده‌سازی محل اعدام در خیابان آبگرم جنب باغ ۳۳ هکتاری رامسر در حال انجام است و گفته شد که به نقل از منابع آگاه قرار است که در ساعت ۵ صبح امروز حکم اعدام یک مجرم محکوم به اعدام در رامسر به صورت عمومی اجرا شود.

انتشار این خبر در فضای مجازی و گروه‌های اجتماعی مختلف خبری شهرستان رامسر، موجب واکنش‌های انسان‌دوستانه کاربران مجازی شده است و برخی کاربران نیز به اعدام عمومی در یک محل توریستی و گردشگری که مسافران و گردشگران زیای نیز حضور دارند انتقاد و اعتراض داشتند و همچنین از مسئولان و بزرگان شهرستان درخواست تلاش برای اخد رضایت از خانواده مقتول را کردند.

با اینکه تلاش‌های زیادی برای اخذ رضایت از خانواده مقتول در چند ماهه اخیر انجام شده بود اما مجددا نیز امام جمعه، فرماندار، مسئولان و بزرگان شهرستان با صحبت با خانواده مقتول سعی کردند تا عفو و بخشش را با رضایت قلبی از مادر مقتول بگیرند.

جلسه و صحبت‌ها تا ساعات آخر شب ادامه داشت و نهایتا رضایت نسبی مادر مقتول اخذ شد و طبق یک تعهد سه ماهه حکم اعدام به تعویق افتاد تا در این مدت رضایت کامل خانواده مقتول گرفته شود.

در هر حال بزرگی و بخشندگی مادر مقتول با وجود اینکه قصاص قاتل فرزندش حق او بوده است ارزشمند بوده و این عمل در شبکه‌های مجازی بسیار مورد حمایت و تشویق قرار گرفت.

همت والای بزرگان شهر و بخشندگی و بزرگی مادر مقتول در این امر موجب شد تا سنت حسنه عفو و بخشش زیبایی خود را بار دیگر در جامعه نشان دهد و این معروف دینی بیش از پیش در دل‌های شهروندان دارای ارزش و اهمیت جلوه کند.

همچنین بعد از این اقدام، به دستور مراجع قضایی داربست‌های نصب شده در باغ 33 هکتاری رامسر باز شد و از آنجایی که ساعات پایانی شب این دستور ابلاغ شده بود اما کارگران داربست‌ها را باز کردند تا صبح امروز اثری از محل اجرای اعدام نباشد.

فرد اعدامی مجرم به درگیری و قتل بوده است.

photo_2015-07-27_09-53-302photo_2015-07-28_09-42-37photo_2015-07-28_09-42-50photo_2015-07-28_09-45-36

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : تعویق ۳ ماهه حکم اعدام با تلاش مردم و مسئولان رامسر

تعویق ۳ ماهه حکم اعدام با تلاش مردم و مسئولان رامسر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS