امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 23:22:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23708

تاریخ انتشار : 06/05/1394 - 08:20

دانشجوی بورسیه: مسافرکشی می‌کنم

وی افزود: در حال حاضر دچار مشکلات روحی روانی شدیم و در وضعیت نامعلومی قرار داریم زیرا به واسطه بورسیه بودن تمام فرصت‌های شغلی را از دست داده‌ایم.

جویباران ـ

به گزارش پایگاه 598

فارس، یکی از دانشجویان بورسیه با بیان اینکه به دلیل تهمت وزارت علوم به دانشجویان بورسیه‌ در زندگی شخصی با بحران مواجه شده‌ام،گفت:وزارت علوم باید به رای کمیسیون اصل 90 تمکین کرده و با قانونی دانستن بورسیه‌ها برای جایابی آن‌ها اقدام کند.

یکی از دانشجویان بورسیه رشته مدیریت آموزشی با بیان اینکه با تألیف 3 کتاب و 14 مقاله در سال 91 بورسیه شده‌ است، گفت: در حال حاضر در جایابی مشکل داریم. در حالی که بر اساس سند تعهد ثبت شده در دفتر حقوقی وزارت علوم، جایابی به عهده وزارت علوم است ولی وزارت علوم از این امر خودداری کرده و قصد دارد به بهانه عدم جایابی، بورسیه دانشجویان را لغو بورس کند.

وی با اشاره به شرایط زندگی‌اش پس از تهمت وزارت علوم به بورسیه‌های سال‌های گذشته گفت: به امید بورسیه از کارهای خود استعفا دادم و حالا منبع درآمدی نداریم و برای تامین مخارج خود و خانواده‌ام مجبور به مسافرکشی در تهران هستم و زندگی سختی را می‌گذرانم که این شرایط در شأن دانشجوی مقطع دکتری کشور نیست.

این دانشجوی بورسیه ادامه داد: به 5 دانشگاه برای جایابی درخواست دادم که به علت فضاسازی رسانه‌ای و تهمت وزارت علوم که به ناحق علیه ما زده شد، از جایابی بنده خودداری کردند و حتی پس از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر قانونی بودن بورسیه‌ها باز هم سازمان امور دانشجویان و وزارت علوم واکنشی نشان نداده است.

وی افزود: در حال حاضر دچار مشکلات روحی روانی شدیم و در وضعیت نامعلومی قرار داریم زیرا به واسطه بورسیه بودن تمام فرصت‌های شغلی را از دست داده‌ایم.

وی اظهار داشت: کمیسیون اصل نود نیز پس از بررسی‌های متعدد به قانونی بودن بورسیه‌های دولت قبل رای داد ولی از زمان ابلاغ مصوبه کمیسیون اصل نود بیش از یک ماه می‌گذرد و هنوز وزارت علوم از این مصوبه تمکین نکرده است، به همین دلیل ما دانشجویان بورسیه خواستار ورود قوه قضائیه به این مسئله هستیم تا پرونده ما در دادگاهی صالحه بررسی شود.

این دانشجوی بورسیه گفت: من به عنوان دانشجوی دکتری با سوابق علمی بسیار زیاد حاضرم در محروم‌ترین نقاط کشور به عنوان هیأت علمی فعالیت کنم ولی وزارت علوم با فضاسازی رسانه‌ای و اقدامات غیرقانونی مانع این کار می‌شود.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : دانشجوی بورسیه: مسافرکشی می‌کنم

 دانشجوی بورسیه: مسافرکشی می‌کنم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS