امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 22:11:07
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23623

تاریخ انتشار : 05/05/1394 - 17:53

موضع‌گیری آیت‌الله آملی‌لاریجانی در قبال توافق هسته‌ای/عکس‌نوشت

آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی گفت: مجموع آنچه که در این مذاکرات به دست آمده است باید با نگاهی واقع بینانه ارزیابی شود و اگر ارزیابی های ما غیرواقعی و برخلاف مصالح ملی باشد تبعاتی خواهد داشت.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی اظهار کرد: مجموع آنچه که در این مذاکرات به دست آمده است باید با نگاهی واقع بینانه ارزیابی شود و اگر ارزیابی های ما غیر واقعی و بر خلاف مصالح ملی باشد تبعاتی خواهد داشت.
 


وی افزود: در این توافق پذیرفته شده است که پنج هزار سانتریفیوژ در کشور غنی سازی را ادامه دهد و هزار سانتریفیوژ نیز در فردو کار تحقیقاتی داشته باشد که این‌ها مسائلی است که غرب و امریکا پیش از این نمی پذیرفتند.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: البته این نپذیرفتن ها ظالمانه و تحمیلی بود و آنها حق چنین کاری را نداشتند.

آملی‌لاریجانی اضافه کرد: اینکه گفته می‌شود، این توافق دستاوردی نداشته بدبینانه و غیرمنصفانه است اما از سوی دیگر محدودیت‌هایی هم در این توافق تحمیل شده است.

وی با تشکر از تیم مذاکره‌کننده و به‌ویژه از مقام معظم رهبری که با عنایات و توجهات خاص در این موضوع نظارت دقیق داشتند، ادامه داد: ذوق‌زدگی هم در این‌باره نباید داشته باشیم زیرا محدودیت‌های سنگینی را در همین توافق‌نامه از لحاظ تعداد سانتریفیوژها، تحقیق و توسعه و نوع سانتریفیوژها پذیرفته‌ایم.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: گروه‌ها و جناح‌ها نباید نفیاً و اثباتاً مسائل را به طرف خود بشکند چرا که این مسئله ملی است و همه باید از دستاوردهای آن استقبال کنند.

آملی‌لاریجانی خاطرنشان کرد: به هیچ وجه بنا نیست این توافق مسیری برای تسهیل دسترسی بیگانگان به مقوله‌های امنیتی و نظامی ما باشد و هرگونه کوتاهی در این مسیر نابخشودنی است.

وی ابراز امیدواری کرد: امریکایی ها و غرب در صدد جبران رفتارهای نادرست گذشته خود باشند.

لاریجانی گفت: البته سخنان، خیال پردازی ها و رجزخوانی برخی مقامات امریکایی نشان می دهد که آنها بنای تجدید نظر در رفتارشان را ندارند و ما به آنها توصیه می کنیم که از رفتار گذشته خود پند بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حوادث سیل و طوفان اخیر کشور اشاره کرد و با تسلیت به خانواده های داغدار این حوادث اظهار کرد: در این گونه موارد باید تدبیر انسانی داشته باشیم.

آملی‌لاریجانی افزود: ‌برخی ساخت و سازهای غیرمجاز، جنگل‌زدایی‌ها و تصرف در بستر رودخانه‌ها موجب می‌شود خسارات ناشی از سیل افزایش یابد و ما در سیل اخیر شاهد فرو ریختن چندین ساختمان چندین طبقه در بستر رودخانه بودیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه‌های نظارتی باید وظایف نظارتی خود را تشدید کنند و مردم هم همکاری‌های‌شان را افزایش دهند.

آملی‌لاریجانی افزود: دستگاه قضایی هم می‌تواند از طریق سازمان بازرسی کل کشور ورود کند و این سازمان باید دستگاه‌های نظارتی را که کوتاهی می کنند مواخذه کند.

رئیس قوه قضائیه گفت: دادستان ها هم می توانند به عنوان مدعی العموم ورود کنند تا شاهد ساخت و ساز های غیر مجاز نباشیم.

وی بیان کرد: محافل و نهادهای بین المللی باید سعودی ها را به پای میز محاکمه بکشانند.

آملی‌لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با محکومیت حوادث یمن،‌ این جنایات سعودی‌ها در یمن را غیر انسانی و مصداق جنایت های جنگی خواند و افزود: حمله به مردم بی پناه و سرنگونی آثار فرهنگی از مصادیق جنایات جنگی است.

وی گفت: سعودی ها باید بدانند که دیر یا زود باید پاسخگوی این جنایاتشان باشند و این طور نیست که اگر دو صباحی قدرت حملات هوایی را دارند همیشه این موضوع بماند.

رئیس قوه قضائیه افزود: سعودی ها بر حسب برخی گزارش ها در فکر این بودند که شش روزه موضوع را در یمن فیصله دهند اما نتوانستند.

آملی‌لاریجانی گفت: شیعیان و اهل تسنن یمن مصمم و علاقمند به ملیت و سرزمین خود هستند و هیچ گاه حاضر نخواهند شد تحت سیطره سعودی ها در آیند و افراد دست نشانده را به عنوان رئیس جمهور بپذیرند.

وی افزود: سعودی ها باید از اشتباهات خود دست بردارند و جنایت‌های انسانی را کنار بگذارند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : موضع‌گیری آیت‌الله آملی‌لاریجانی در قبال توافق هسته‌ای/عکس‌نوشت

موضع‌گیری آیت‌الله آملی‌لاریجانی در قبال توافق هسته‌ای/عکس‌نوشت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS