امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 22:02:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23580

تاریخ انتشار : 05/05/1394 - 07:33

آيت‌الله آملي لاريجاني/

از این توافق ذوق زده نباشید

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: آنچه که در این مذاکرات به دست آمده باید با نگاهی واقع بینانه ارزیابی شود.

جویباران ـ

به گزارش پارسینه،رئیس قوه قضائیه اظهار داشت : در مورد توافق هسته ای ذوق زدگی نباید داشته باشیم؛ محدودیت‌های سنگینی پذیرفته ایم / اینکه گفته می شود این توافق دستاوردی نداشته غیر منصفانه است

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: آنچه که در این مذاکرات به دست آمده باید با نگاهی واقع بینانه آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی افزود: مجموع آنچه که در این مذاکرات به دست آمده است باید با نگاهی واقع بینانه ارزیابی شود و اگر ارزیابی های ما غیر واقعی و بر خلاف مصالح ملی باشد تبعاتی خواهد داشت.

وی گفت: در این توافق پذیرفته شده است که پنج هزار سانتریفیوژ در کشور غنی سازی را ادامه دهد و هزار سانتریفیوژ نیز در فردو کار تحقیقاتی داشته باشد که این‌ها مسائلی است که غرب و امریکا پیش از این نمی پذیرفتند.

رئیس قوه قضائیه افزود: البته این نپذیرفتن ها ظالمانه و تحمیلی بود و آنها حق چنین کاری را نداشتند.

وی گفت: اینکه گفته می شود این توافق دستاوردی نداشته بدبینانه و غیر منصفانه است اما از سوی دیگر محدودیت‌هایی هم در این توافق تحمیل شده است.

آیت الله آملی لاریجانی با تشکر از تیم مذاکره کننده و به ویژه از مقام معظم رهبری که با عنایات و توجهات خاص در این موضوع نظارت دقیق داشتند، افزود: ذوق زدگی هم در این خصوص نباید داشته باشیم زیرا محدودیت‌های سنگینی را در همین توافق نامه از لحاظ تعداد سانتریفیوژها، تحقیق و توسعه و نوع سانتریفیوژها پذیرفته ایم.

وی گفت: گروه‌ها و جناح ها نباید نفیاً و اثباتاً مسائل را به طرف خود بشکند چرا که این مسئله ملی است و همه باید از دستاوردهای آن استقبال کنند.

رئیس دستگاه قضا افزود: به هیچ وجه بنا نیست این توافق مسیری برای تسهیل دسترسی بیگانگان به مقوله های امنیتی و نظامی ما باشد و هر گونه کوتاهی در این مسیر نابخشودنی است.

آیت الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد: امریکایی ها و غرب در صدد جبران رفتارهای نادرست گذشته خود باشند.

وی گفت: البته سخنان ، خیال پردازی ها و رجزخوانی برخی مقامات امریکایی نشان می دهد که آنها بنای تجدید نظر در رفتارشان را ندارند و ما به آنها توصیه می کنیم که از رفتار گذشته خود پند بگیرند.

خراسان

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : از این توافق ذوق زده نباشید

 از این توافق ذوق زده نباشید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS