امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 14:28:34
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23544

تاریخ انتشار : 04/05/1394 - 17:54

مسمومیت 32 زائر در هتلی در مشهد

با وجود اینکه، هفته گذشته 32 نفر از زائران ایرانی و غیر ایرانی در یکی از هتل‌های مشهد دچار مسمومیت غذایی شده‌اند اما مسئولان اداره‌کل فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی و همچنین اتحادیه هتل‌داران استان، از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کردند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

 

محمد قانعی امروز در گفت‌و‌گو با ما اظهار کرد: مسمومیت اخیر زائران عربستانی مربوط به هتل‌های زیر مجموعه اتحادیه هتل‌داران نبوده و احتمالا در واحدهای اقامتی غیرمجاز اتفاق افتاده است.

رئیس اتحادیه هتل‌داران خراسانرضوی ادامه داد: بر اساس پیگیری‌هایی که ما انجام داده‌ایم، این موضوع هیچ‌گونه ارتباطی به واحدهای تحت نظر اتحادیه ندارد و بهتر است از مراجع دیگر پیگیری شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی نیز از مسمومیت این 32 زائر اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: ما از هتل‌های مشهد این موضوع را استعلام کرده‌ایم اما آنان خبر این مسمومیت را رد کرده‌اند.

سید جواد موسوی افزود: ما روز گذشته نیز از مرکز بهداشت استعلام کردیم و هیچ گزارشی نیز از سوی آنان دریافت نکردیم.

*زائران مسموم شده از بیمارستان مرخص شده‌اند

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به مسمومیت 32 زائر ایرانی و غیر ایرانی در یکی از هتل‌های مشهد اظهار کرد: این مسمومیت غذایی در روز دوشنبه 29 تیر ماه اتفاق افتاده است.

علی حسنی ادامه داد: از مجموع این 32 نفر، هشت نفر مرد و 24 نفر زن بوده که 12 نفر آنها عربستانی، 9 نفر کویتی، سه نفر از کشور بحرین و هشت نفر نیز ایرانی بوده‌اند.

وی افزود: این افراد ساعت دو بامداد 30 تیر ماه، با علائمی همچون تهوع، سردرد و تب به درمانگاه شهید رجایی، بیمارستان امام رضا(ع) و بیمارستان امام زمان (عج) مشهد مراجعه کرده که 28 نفر آنها به صورت سرپایی درمان شده و سه نفر در بیمارستان امام رضا (ع) و یک نفر در بیمارستان امام زمان (عج) بستری می‌شوند.

حسنی با بیان اینکه این افراد نیز پس از دریافت دارو از بیمارستان مرخص شده‌اند، گفت: همکاران ما پس از دریافت این گزارش در هتل مورد نظر حاضر شده و از تمامی وعده‌های غذایی مصرف شده توسط این 32 نفر نمونه‌برداری انجام دادند.

وی تأکید کرد: برخی از این افراد تنها قرارداد استفاده از وعده صبحانه را با هتل داشته‌اند و وعده‌های دیگر غذایی را در فضاهایی خارج از هتل صرف کرده‌اند، ضمن اینکه از مجموع 400 نفر مسافر ساکن در هتل، تنها این 32 نفر به مسمومیت دچار شده‌اند بنابراین نمی‌توان با قاطعیت گفت که غذاهای هتل سبب مسمومیت این افراد شده است.

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هم‌اکنون نمونه‌های مواد غذایی در حال آزمایش هستند و نتایج آن طی چند روز آینده اعلام می‌شود.

حسنی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا این مسمومیت در مراکز اقامتی غیرمجاز رخ داده است؟ گفت: این اتفاق در یکی از هتل‌های معروف مشهد به وقوع پیوسته و موضوع مراکز اقامتی غیرمجاز مطرح نیست. /ع

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مسمومیت 32 زائر در هتلی در مشهد

مسمومیت 32 زائر در هتلی در مشهد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS