امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 08:04:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23520

تاریخ انتشار : 04/05/1394 - 17:30

سدهای مازندران به کمک صنعت گردشگری می‌آیند

زیرساخت‌های مناسب گردشگری در کنار تاسیسات آبی مازندران، باوجود استقبال فراوان مسافران و گردشگران بومی و اهالی منطقه، هنوز فراهم نشده و حضور بیشتر سرمایه‌گذاران در این حوزه‌ها ضروری است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

 دریاسر، سدها با چشم‌اندازی زیبا و نمایی دل‌انگیز، تصویر کوچکی از چشم‌اندازهای طبیعی را به رخ گردشگرانی می‌کشد که این روزها تفریح در سد را برای خود و خانواده‌شان تجویز می کنند.

تفریح و پیاده‌روی در کنار سد، فراهم شدن فرصت قایق سواری و ماهیگیری، نشاط و شادمانی را به دل‌های خسته آدم‌های شهری می‌چشاند.

در کنار تمامی دل‌انگیز بودن گردشگری در سد، توجه به توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز رونق گردشگری از سوی مسئولان مغفول‌مانده و رونق این نوع گردشگری موضوع مهمی بوده که دغدغه مسافران و اهالی حاشیه سدها در مازندران را به خود اختصاص می‌دهد.

مدیرعامل آب‌منطقه‌ای مازندران در این‌باره گفت: هنوز به‌طور رسمی و عملیاتی پروژه آبرسانی در سد شهید‌رجایی تکمیل نشده و مردمان مرکز نشین مازندران چشم انتظار آبرسانی از این زیر ساخت مهم هستند.

ابراهیم یخکشی با بیان اینکه مازندران با داشتن آب و هوای بکر در حاشیه دریاچه‌ها، سدها، جنگل‌ها و رودخانه‌های پر‌خروش مسیر تردد گردشگران بهاره و تابستانه است، افزود: با وجود استقبال فراوان مسافران هنوز زیر‌ساخت‌های مناسب گردشگری در کنار تاسیسات آبی فراهم نشد و حضور بیشتر سرمایه‌گذاران در این حوزه‌ها ضروری است.

وی با اشاره به اینکه با وجود انتخاب مشاوران اختصاصی در حوزه سدها برای توسعه گردشگری آبی به تصویب طرح‌های بیشتر نیازمندیم، تصریح کرد: در توسعه طرح‌های گردشگری به تکمیل مطالعات و تصویب طرح‌ها موثر نیازمندیم.

مدیرعامل آب‌منطقه‌ای مازندران گفت: آنچه در حوزه سدها و توسعه گردشگری این مناطق حائز اهمیت است تطابق کامل فراهم کردن زیرساخت‌ها در سازگاری با محیط زیست است و با توجه به فراهم بودن جاده‌های دسترسی در حوزه سد شهید‌ رجایی فراهم کردن امکان آموزش به مردم و فرهنگ‌سازی در زمینه رعایت مصرف منابع آب و برق می تواند در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : سدهای مازندران به کمک صنعت گردشگری می‌آیند

سدهای مازندران به کمک صنعت گردشگری می‌آیند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS