امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 18:58:54
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23516

تاریخ انتشار : 04/05/1394 - 17:27

فرماندار بابلسر:

88 درصد مراجعات برای طلاق در بابلسر به سازش ختم شد

فرماندار بابلسر گفت: با توجه به آمارهای سال جاری در کلانتری‌های شهرستان بابلسر، 88 درصد از مراجعات برای طلاق، با مشاوره دادن به زن و شوهر، تبدیل به سازش شده است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

مشهدسر، سیدعلی اسد در جلسه ثبت وقایع حیاتی در فرمانداری بابلسر با ابراز تاسف از آمار بالای طلاق در کشور، اظهار کرد: باید ریشه عوامل طلاق مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی به سنت‌ها موجب آسیب‌های فراوانی در روابط افراد می‌شود، افزود: با ترویج و پایبندی به مسایل اخلاقی و دینی، بنیان خانواده حفظ می‌شود.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه آستانه تحمل افراد در جامعه پایین آمده است، تصریح کرد: در بررسی مسائل و اختلافات خانوادگی نباید از اعتیادهای فرهنگی نظیر غیبت کردن، دروغگویی، وسواس و ... غافل شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهای سال جاری در کلانتری‌های شهرستان بابلسر، 88 درصد از مراجعات برای طلاق، با مشاوره دادن به زن و شوهر، تبدیل به سازش شده است.

اسد تاکید کرد: کلانتری‌ها مدخل ورودی اختلافات خانوادگی هستند و با تقویت و استفاده از کارشناسان خبره می‌توان تعداد ارجاعات به دادگاه را کم کرد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های قبل و بعد از ازدواج و آگاهی دادن به جوانان در فرآیند پیشگیری از طلاق موثر است، گفت: بخشی از طلاق‌ها در جامعه اجتناب‌ناپذیر است اما می‌توان با آموزش و مشاوره به خانواده‌ها آن را کاهش داد.

فرماندار بابلسر با تاکید بر برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی ویژه جوانان و خانواده‌ها در شهرستان، اذعان کرد: هزینه کردن برای مسائل فرهنگی و اجتماعی موثر است و هیچ کاری به اندازه کار فرهنگی اثربخش نیست.

اسد با اشاره به ورود تکنولوژی روز جهان در کشور و استفاده از شبکه‌های فضای مجازی، بیان کرد: تکنولوژی روز در کشور وجود دارد اما باید فرهنگ استفاده صحیح از آن نیز به‌وجود بیاید.

وی در پایان گفت: در مسایل فرهنگی باید با ظرافت برخورد شود و از هر ابزاری در جهت آگاهی‌بخشی به افراد و مصون ساختن جامعه بهره گرفت.

/3004

دیدگاه شما در مورد : 88 درصد مراجعات برای طلاق در بابلسر به سازش ختم شد

88 درصد مراجعات برای طلاق در بابلسر به سازش ختم شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS