امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 14:44:58
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23488

تاریخ انتشار : 03/05/1394 - 17:23

معاون فرماندار محمودآباد:

باب‌کردن زبان دیپلماسی در دنیا از دستاوردهای بزرگ مذاکرات هسته‌ای بود/ از آرمان خود دست نمی‌کشیم

معاون فرماندار شهرستان محمودآباد گفت: بحث توافق هسته‌ای از آن جهت برای ما حائز اهمیت است که کشوری با زبان مذاکره و دیپلماسی دنیا را متوجه کرد که باید حق طبیعی یک ملت را به رسمت بشناسند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

 

حسین زراعتی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای‌شمال درباره عملکرد دولت در بحث مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: امروز دنیا به نقطه‌ای رسیده است که حق غنی‌سازی جمهوری اسلامی ایران را حق مسلم ملت دانست و شاهد بودیم در تاریخ ۷۰ ساله شورای‌امنیت، برای نخستین‌بار در جهان حق غنی‌سازی را برای یک کشور به این روش به رسمیت می‌شناسد.

 وی افزود: در مقطعی از تاریخ نظام، بی‌تدبیری اتفاق افتاد و طی حدود ۶ سال چندین قطعنامه علیه کشورمان صادر شد که هزینه‌هایی نیز برای دولت و ملت در پی داشته است.

معاون فرماندار محمودآباد با اشاره به اهمیت مذاکرات هسته ای خاطرنشان کرد: مذاکرات و بحث توافق هسته‌ای از آن جهت برای ما حائز اهمیت است که کشوری با زبان مذاکره و دیپلماسی دنیا را متوجه کرد که باید حق طبیعی یک ملت را به رسمت بشناسند و این مهم جز با زبان دیپلماسی امکان‌پذیر نبود.

زراعتی با اشاره به اینکه جمهوری‌اسلامی هیچ‌وقت آغازگر جنگ نبوده بلکه حکومتی صلح‌طلب است، اضافه کرد: شادی ملت و دولت از آن جهت است که توانسته‌ایم زبان دیپلماسی را در دنیا باب کنیم.

وی یادآور شد: قدرت‌های استکباری دنیا پروژه ایران‌ستیزی را در دهه‌های اخیر کلید زده بودند اما با توافقات به‌دست آمده، بی‌اساس بودن همه اتهام‌هایشان در افکار‌عمومی دنیا ثابت شد و حال تکلیف ما مشخص است و این آمریکاست که باید در کنگره و در سیاست‌های خود، تکلیفش را مشخص کند.

زراعتی با بیان اینکه این توافق یک معامله برد-برد بود، اظهار کرد: معامله برد-برد یعنی چیزی می‌دهیم و چیزی می‌گیریم و البته برچیده‌شدن تحریم‌های ناجوانمردانه به پیشرفت اوضاع اقتصادی مملکت نیز کمک می‌کند به طوری که فعالان اقتصادی آمریکایی به دولت خود فشار می‌آورند که جای آن‌ها در بازارهای ایران مشخص شود.

معاون فرماندار شهرستان محمودآباد در پایان گفت: ما در موضوع توافقات، بدون دست کشیدن از آرمان‌های خود به حقوق مسلم در حوزه هسته‌ای دست پیدا کردیم و انشاالله در این بخش پیشرفت‌های عظیمی را کسب می‌کنیم./آ

 

3004

دیدگاه شما در مورد : باب‌کردن زبان دیپلماسی در دنیا از دستاوردهای بزرگ مذاکرات هسته‌ای بود/ از آرمان خود دست نمی‌کشیم

باب‌کردن زبان دیپلماسی در دنیا از دستاوردهای بزرگ مذاکرات هسته‌ای بود/ از آرمان خود دست نمی‌کشیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS