امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 07:39:07
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23432

تاریخ انتشار : 03/05/1394 - 07:00

واکنش افخم به اظهارات مقامات بحرین

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات بی اساس وزیرکشور بحرین درباره ایران گفت: جمهوری اسلامی همواره با رفتار مسئولانه در مسیر ثبات و امنیت منطقه گام برداشته است.

جویباران ـ

صراط:مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه ضمن مردود دانستن اظهارات بی اساس وزیر کشور بحرین، گفت: ثبات منطقه را تروریسم تکفیری و رویکردهای امنیتی و طایفه ای مورد تهدید قرار داده است.

مرضیه افخم افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره با رفتار مسئولانه در مسیر ثبات و امنیت منطقه گام برداشته و برای تقویت این مهم تلاش می کند.

وی به مقام های بحرینی توصیه کرد به جای فرافکنی و جو سازی منفی ، به ریشه مشکلات خود توجه کنند و با اقدامات اعتمادساز، زمینه مناسب و لازم را برای گفتگوهای جدی به منظور حل معضل سیاسی آن کشور فراهم سازند.

وزیر کشور بحرین روز گذشته با تکرار ادعاهای بی اساس کشورش درباره ایران، از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس خواست که برای تحقق اهداف امنیتی ملت‌های منطقه، همکاری‌های مستمر خود را تقویت کنند.

وی با اشاره به آنچه آن را دخالت‌های ایران در امور داخلی بحرین خواند، گفت: این دخالت‌ها کاملا رد شده است.وزیر کشور بحرین مدعی شد که ایران در قاچاق مواد منفجره و سلاح و مهمات به بحرین دست دارد و گروه‌های تروریستی را برای حمله به مردم بی‌گناه بحرین آموزش می‌دهد.

ملت بحرین از سال 2011 در مخالفت با دیکتاتوری خاندان حاکم در این کشور اعتراض های گسترده‌ای را علیه این خاندان آغاز کرده‌اند. بحرین با این اعتراض‌ها به شدت برخورد کرده است به گونه ای که تاکنون بیش از 150 تن از شهروندان بحرینی در اثر سرکوب اعتراض‌ها به شهادت رسیده‌اند. شیوه تعامل بحرین با اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی هر روز انتقادهای شدیدی را در صحنه بین المللی علیه مقامات بحرینی به همراه داشته است.

علی‌رغم انتقادهای گسترده سازمان‌ها و مجامع بین المللی از اقدامات رژیم آل خلیفه در بحرین و سرکوب آزادی‌ها و اعتراضات در این کشور، مقامات بحرینی برای فرار از واقعیت و نادیده گرفتن حقوق مشروع شهروندان خود، جمهوری اسلامی ایران را به دخالت در این کشور متهم می‌کنند و این در حالی است که مقامات کشورمان صریحا هرگونه دخالت در بحرین را رد کرده‌اند.

 
منبع: تسنیم
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : واکنش افخم به اظهارات مقامات بحرین

 واکنش افخم به اظهارات مقامات بحرین

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS