امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 18:34:16
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 2338

تاریخ انتشار : 20/10/1392 - 09:30

اختصاصی /در گفتگو با جویباران مطرح شد:

دکتر بخشی : کمیته های راهبردی برای مدیریت شهر جویبار تشکیل شد

شهردار شهر جویبار گفت: با توجه به نیاز کمیته های تخصصی برای مدیریت شهر جویبار ، کمیته های شش گانه تخصصی در شهرداری تشکیل شد.

دکتر بخشی : کمیته های راهبردی برای مدیریت شهر جویبار تشکیل شد

دکتر حمید بخشی در گفتگو با خبرنگار جویباران، ضمن تشریح کمیته های شش گانه شهرداری جویبار تأکید کرد: به منظور مديريت جهادی و تسريع در بخشهاي مختلف حوزه مديريت شهری كميته های شش گانه راهبردی متشكل ازكميته درآمد، كميته زيبا سازی، كميته عمران، كميته ساماندهي جمعه بازار، كميته برنامه ريزي و كميته IT در شهرداري تشكيل و هر يك از مسئولان این كميته ها به عنوان دبيركميته، برنامه هاي راهبردی و اجرايی را پس از انجام كارشناسی های مورد نظر مصوب و اجرای آن را در شهر آغاز میکنند.

دکتر بخشی در ادامه به راهکارهای مدیریت شهری از جمله کسب درآمد شهرداری ها پرداخت و مشارکت مردم را مهمترین عامل پیشرفت هر شهری معرفی کرد.

وی فقدان طرح جامع و راهبردی طی سالیان متمادی را مهمترین عامل ایجاد چالش‌های جدی در شهرها عنوان کرد و افزود: توجه به مشارکت مردم در عرصه مدیریت و اجرای ضوابط شهرسازی و ایجاد کاربری‌های شهری متناسب با نیازهای هر یک از پهنه های شهری، از نقاط عطف طرح جامع و تفصیلی هر شهر محسوب می شوند.

شهردار جویبار به راهکارهای مناسب راهکارهای موثر در مسیر برنامه ریزی سیمای مناسب شهری اشاره و عنوان کرد: تدوین طرحهای توسعه شهری متناسب با فرهنگ بومی، وضعیت اقلیمی و فعالیتهای اقتصادی منطقه، اطلاع رسانی و آموزش به شهروندان و مشارکت و حمایت مردمی در امر ساماندهی سیمای شهر از جمله راهکارهای موجود در این زمینه است.

دکتر بخشی مهمترین دغدغه شهرداری را کسب درآمد پايدار با همكاری و مشاركت خوب شهروندان عنوان كرد و گفت: با افزایش جمعیت شهر و روندرو به رشد شهرنشینی در جامعه، پرداختن به تمامی جوانب زندگی شهرنشینی اعم از اموراقتصادی، اجتماعی، فرهنگ، عمرانی مورد توجه قرار گرفته است و در این میان مبحث اقتصاد شهری و توسعه آن به دلیل اثر گذاری بر سایر موارد بیش از پیش مورد توجه می باشد.

وی افزود: در این راستا شهرداری باید به سمت استفاده از منابع دائمی‌ و پایدار مالی برود نه منابع درآمدی که شایدتا چند سال آینده به اشباع برسد و دیگر خبری از آنها نباشد، اگر با این نگرش به موضوع تأمین هزینه‌های اداره شهر نگریسته شود ضرورت ایجاد تغییرات اساسی در ساختاردرآمد زایی شهری مورد تایید خواهد بود.

شهردار جویبار در پایان خاطر نشان کرد: درآمد حاصل از تراکم که بخش عمده‌ای از هزینه شهرها با تکیه به آن تامین می‌شود به شدت ناپایدار و یکبار مصرف است مگر اینکه قصدبر این باشد که معماری شهری را به طور کامل برهم بریزیم که این موضوع نیز امکانپذیر نیست.

وی افزود: کوتاه بودن عمر مدیریت‌ها برای اداره امور شهر یکی از عوامل جدی در فقدان نگاه تخصصی به مسایل شهر است  و وجود چنین نگاهی باعث اتخاذ سیاست‌های درآمدی کوتاه مدت و وابستگی بخش اعظم درآمد شهرداری به فروش تراکم طی سالیان متمادی شده است، در صورتی که اگر به اصول و ضوابط شهرسازی به صورت تخصصی توجه گردد  و اجرا شود دیگر نیازی به فروش شهر نیست.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : دکتر بخشی : کمیته های راهبردی برای مدیریت شهر جویبار تشکیل شد

دکتر بخشی : کمیته های راهبردی برای مدیریت شهر جویبار تشکیل شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS