امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 05:31:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23299

تاریخ انتشار : 01/05/1394 - 18:44

مدیرعامل پیکان مطرح کرد؛

از شکایت به فیفا تا انحلال باشگاه فوتبال پیکان

مدیرعامل باشگاه پیکان گفت: ما می خواهیم در یک محیط سالم در فوتبال تیمداری کنیم. نه در محیطی که حق را ناحق می کنند و از حکم درست برمی گردند. احتمال دارد تجدید نظر کنیم و دیگر در فوتبال تیمداری نکنیم.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان حکمی که برای تیمش صادر شده بود را باور نمی کرد. وقتی با او همصحبت شدیم داخل کوپه قطار نشسته بود و به سمت مشهد می رفت تا در مراسم اولین سالگرد مادرش شرکت کند. آنقدرها هم عصبانی نبود اما می گفت هنوز حکم را ندیده است.او حرفهای مهمی زد. از شکایت به فیفا تا انحلال باشگاه فوتبال پیکان. به قول خودش اتفاق هایی که برای تیمش افتاده مثل داغی بر دل است. عین ناعدالتی است. مدیرعامل پیکان به عینه گفت که از فدراسیون فوتبال ناامید شده است.گفت و گو با مدیرعامل پیکان را بخوانید:

آقای شیعی، با شنیدن خبر سقوط پیکان شوکه شدید...

فکرش را می کردیم. از این فدراسیون هر چیزی که شما بگویید برمی آید. من به یک خبرگزاری گفتم ما هم مثل کفاشیان می خندیم. ایشان به همه چیز می خندد. ما هم به این حکم می خندیم.

فقط به این حکم می خواهید بخندید؟

البته علاوه بر خنده کارهای دیگری می کنیم. اینها حقیقت را کتمان کرده اند. بی عدالتی محض در این حکم دیده می شود.

الان می خواهید چه کاری انجام بدهید؟

روز شنبه یک جلسه اضطراری گذاشته ایم و قرار است همه بحث ها را مطرح کنیم. همانطور که گفتم با شناختی که از فدراسیون فوتبال داشتیم پیش بینی می کردیم که حکم برگردانده شود. حالا می خواهیم روز شنبه خروجی جلسه مان را در یک اطلاعیه به اطلاع افکار عمومی برسانیم.غیر از اینکه اطلاعیه بدهیم البته اتفاقات را پیگیری خواهیم کرد و به شدت هم پیگیری خواهیم کرد. ما شک نداشتیم ما در این پرونده پیروز هستیم و به همین دلیل ستارت زدیم، با یکی دو حقوقدان فیفا مشورت کردیم. همه گفتند  ۹۵ درصد به نفع پیکان رای داده می شود و دیدید که استیناف هم رای را به ما داد.ما محق بودیم و پیگیری کردیم که حق به حقدار برسد. متاسفانه اتفاقات تلخی افتاد و حالا باید مثل آقای کفاشیان به این اتفاقهای تلخ بخندیم.

اما همه چیز عوض شد...

شنبه جلسه هیات مدیره داریم و درباره شکایت به فیفا و پیگیری حقمان تصمیم می گیریم. حقوقدانها گفته اند که در فیفا هم ما پیروز هستیم و این شکایت ما مطمئنا تبعات سنگینی برای فدراسیون فوتبال خواهد داشت. ما پس از جمع بندی تصمیم گیری می کنیم.

منظور شما از تبعات سنگین این است که حقوقدانها گفته اند ممکن است فدراسیون فوتبال تعلیق شود؟ مگر فشاری از بیرون وارد شده که چنین اتفاقی بیفتد؟

نیت ما این است که به فیفا شکایت کنیم.هر چند هنوز تصمیم گیری نکرده ایم اما زمانی که به این راحتی حق را ناحق می کنند، با پوشش باند بازی رای می دهند، ما چه کار باید بکنیم؟من نمی دانم فشار وارد شده یا نه اما ایران خودرو یک مجموعه بزرگ و کارگری است و فدراسیون فوتبال وظیفه و رسالت دارد که عدالت را اجرا کند. سازمان لیگ هم که زیر مجموعه فدراسیون فوتبال است همینطور. اما آیا اینها درست کار می کنند؟ ما به چه کسی شکایت ببریم؟ جز فیفا چه کسی داد ما را می ستاند؟

الان فیفا خودش مشکلات زیادی دارد...

مشکلات در راس فیفاست اما مطمئنا کمیته های حقوقی رای را به ما می دهند. فیفا الان درگیر مسایل و تغییرات است اما کمیته حقوقی فیفا کارش را انجام می دهد و دلیلی ندارد که حق را ناحق کند.  مدارکی که ما داریم آنقدر درست و دقیق است که فیفا هم به ما رای می دهد. اگر روز شنبه در هیات مدیره تصمیم به شکایت بگیریم مطمئنا در فیفا هم برنده هستیم.

چند روز پیش یکی از مدیران فدراسیون گفته بود که اگر پیکان و یا حتی راه آهن به فیفا شکایت کنند، باز هم فیفا پرونده به فدراسیون ارجاع می دهد...

ببینید، ما پیگیری کرده ایم و حتی به اینجای کار هم فکر کرده ایم. فیفا در چند مورد به صورت مستقیم وارد می شود.دوپینگ، جعل اسناد، فساد و فشارهای بیرونی که در پرونده ما حداقل جعل اسناد وجود دارد. چه برسد به موارد دیگر. حتما به یاد دارید که سال ۸۵ در ماجرای تعلیق فدراسیون فوتبال چه اتفاقهایی افتاد و دخالت دولت و نهادهای بیرونی چه بر سر فوتبال کشور آورد. تازه فیفا حتی اگر به صورت غیررسمی هم متوجه بشود که فشاربیرونی باعث صدور چنین رای شده یا نهادهایی خارج فوتبال فشار آورده اند حساس می شود. اصلا ما هیچ کار خاصی انجام نمی دهیم همین ترجمه حکم اول شش صفحه ای کمیته استیناف را به کمیته حقوق فیفا می فرستیم. خودش باعث می شود فیفا به نفع ما حکم بدهد.اینکه از چه راهی بازیکن غیرمجاز گرفته شده و چه جعلی صورت گرفته و همه اینها در حکم شش صفحه ای هست. کار خاصی لازم نیست انجام بدهیم. فیفا به نفع ما حکم می دهد.به فیفا می گوییم این حکم اول کمیته استیناف فدراسیون فوتبال است.آنها حکم را می بینند و به نفع ما رای می دهند.

الان یک هفته به شروع لیگ مانده، شما فکر می کنید با شکایت به فیفا نتیجه ای می گیرید؟

زمان کشتند. چند تاریخ را برای اعلام حکم دادند و در هیچ کدام رای را اعلام نکردند. اگر دو هفته زودتر همین حکم را می دانند الان به نفع ما بود و زمان بیشتری داشتیم. اما در جلسه شنبه همه چیز مشخص می شود.

رای که دیروز صادر شد را خوانده اید؟

اصلا رای مستندی نیست. حقوقدانها درباره اش صحبت کنند. در بحث حقوقی و قانونی هیچ نکته خاصی ندارد.

اگر به نتیجه نرسید چه؟ به لیگ یک می روید؟

 در جلسه شنبه درباره تعطیلی فوتبال باشگاه پیکان، هم تصمیم گیری می کنیم. پیکان یک باشگاه قدیمی است و درست نیست که با این باشگاه قدیمی اینطور برخورد شود. ممکن است در فعالیتهای فوتبالمان تجدید نظر کنیم و شاید دیگر در بخش فوتبال فعالیت نکنیم.

حیف نیست که با آن همه امکانات و زمین پیکان شهر و تیم های پایه، فعالیتهای فوتبال را تعطیل کنید؟

ما می خواهیم در یک محیط سالم در فوتبال تیمداری کنیم. نه در محیطی که حق را ناحق می کنند و از حکم درست برمی گردند. احتمال دارد تجدید نظر کنیم و دیگر در فوتبال تیمداری نکنیم. محیط سالم نباشد چرا این همه سرمایه را هدر بدهیم؟ می رویم و برای جوانان در حوزه های دیگر که آدمهای سالمی در آن کار می کنند تیم داری می کنیم. روز شنبه همه چیز مشخص می شود و هیات مدیره تصمیمات لازم را می گیرد./آ

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : از شکایت به فیفا تا انحلال باشگاه فوتبال پیکان

از شکایت به فیفا تا انحلال باشگاه فوتبال پیکان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS