امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 16:09:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23253

تاریخ انتشار : 01/05/1394 - 18:06

روحانی: 3 گل زدیم و 2 گل خورده‌ایم/تیم مقابل را هم ببینید

رئیس جمهوری گفت: حتی در یک مسابقه و بازی فوتبال وقتی می گوییم برنده یا موفق شدیم، معنایش این است که سه گل زده و دو گل خورده ایم، حالا عده ای بگویند که می شد از فلان فرصت هم استفاده کرد و گل های بیشتری زد. باید دید که در مقابل چه تیمی بازی کرده ایم و الا اگر در کنار گود نشسته و تماشاچی باشیم، می توانیم درخواست های بیشتری هم مطرح کنیم.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با بیان این که «تا پیش از این سازمان ملل و شورای امنیت براساس نظر برخی منابع غیرموثق اعلام می کرد که جمهوری اسلامی ایران تخلف کرده و نمی تواند غنی سازی داشته باشد»، اظهار داشت: اگر چه توافق ایران با کشورهای ۱+۵ برای مدت زمانی مشخص محدودیت هایی ایجاد می کند، اما بنا به اظهار نظر متخصصان لطمه ای به ادامه و پیشرفت این فناوری در کشور ما نخواهد زد.

رییس شورای عالی امنیت ملی افزود: طرف مقابل مدعی است که براساس این توافق ایران نخواهد توانست در کمتر از یک سال به بمب اتمی دست یابد، اما این ادعایی مضحک است. زیرا ملت ایران هیچگاه به دنبال ساخت سلاح های کشتار جمعی نبوده و آن را خلاف اخلاق، فقه و فتوای رهبر معظم انقلاب می داند.

روحانی ادامه داد: در دکترین امنیتی ایران ساخت چنین سلاحی در دستور کار نیست و اگر تکرار این ادعا برای آنها موفقیت محسوب می شود، اشکال ندارد که از این موفقیت خوشحال باشند.

وی با یادآوری این که شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز تحریم های ظالمانه را لغو کرده است، گفت: آنها با زبان حقوقی پذیرفته اند که تحریم ها تأثیری بر جمهوری اسلامی ایران نداشته و باید آن را کنار بگذارند، همان دستگاه هایی که قطعنامه ها را علیه ایران وضع کردند، امروز خودشان آنها را کنار گذاشتند که این موضوع خیلی مهم است.

رییس جمهوری ادامه داد: اکنون پرونده ادعایی علیه ایران از ذیل فصل هفتم شورای امنیت سازمان ملل متحد خارج شده است، به این ترتیب سازمان ملل و شورای امنیت خودشان قطعنامه داده اند که دیگر ایران را مخل صلح و امنیت جهانی نمی دانند و این موفقیت بزرگی است.

روحانی تصریح کرد: مردم ایران بزرگی و عظمت اتفاق رخ داده را می داند و این پیروزی ملی متعلق به همه مردم است. باید در چنین جایی که مسأله ای مربوط به منافع ملی است، منافع جناحی و گروهی را کنار بگذاریم و از موفقیت به دست آمده حمایت کنیم.

وی با بیان این که هم نقد منصفانه و هم بیان نقاط مثبت امری حائز اهمیت است، گفت: ما در میدانی حضور داشتیم که یک طرف ایران و یک طرف دیپلمات های ۶ قدرت جهانی حضور داشتند. در این رقابت داور هم هم فکر و هم سوی با تیم رقیب بود و اگر می خواست سوت بزند به نفع آنها اقدام می کرد. در چنین مسابقه ای، تیم ایران پیروز شد.

رییس جمهوری افزود: حتی در یک مسابقه و بازی فوتبال وقتی می گوییم برنده یا موفق شدیم، معنایش این است که سه گل زده و دو گل خورده ایم، حالا عده ای بگویند که می شد از فلان فرصت هم استفاده کرد و گل های بیشتری زد. باید دید که در مقابل چه تیمی بازی کرده ایم و الا اگر در کنار گود نشسته و تماشاچی باشیم، می توانیم درخواست های بیشتری هم مطرح کنیم.

روحانی با بیان این که این موفقیت و پیروزی ناشی از لطف خداوند، توجهات حضرت ولی عصر(عج) و ایستادگی و پشتیبانی مردم، حمایت های رهبر معظم انقلاب و همه قوا و دولت بود، خاطر نشان کرد: ما به تیم مذاکره کننده هسته ای ایران که در عرصه های سیاسی فنی و حقوقی کار بسیار بزرگی انجام دادند، افتخار می کنیم.

وی تأکید کرد: تعامل سازنده کلید حل مسأله و پیروزی بود که این راه از ابتدا توسط دولت انتخاب شد. ما مانند برخی نگفتیم که مذاکره با آنها فایده ای ندارد یا معتقد نبودیم که در دنیای سیاست جز راه تسلیم و یا تقابل راه دیگری وجود ندارد. اگر چه ملت ما در دفاع از حقوق خود هیچگاه تسلیم نخواهد شد، اما گفتیم می توان با تعامل سازنده راه سومی در پیش گرفت و این استراتژی ابتدا در توافق موقت ژنو کارگشایی خود را نشان داد.

رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان این که در دنیای پیچیده امروز روشن است که نباید در عرصه های مختلف به هیچ طرفی ۱۰۰ درصد اعتماد کرد، یادآور شد: امروز شرایط کشور باید شرایط امید، نشاط و فضای بهتر در آینده برای کار و رونق اقتصاد باشد. روحانی تصریح کرد: کسانی که دنبال تولید و صادرات هستند، باید آینده را بهتر ببینند، کسانی که دنبال گشایش سیاسی و فرهنگی هستند، باید امیدوارتر باشند و آنهایی که به دنبال رابطه بهتر کشور با همسایگان و مسلمانان منطقه هستند نشانه های آن را می توانند ببینند. اکنون فصل تحول، نشاط و امیدآفرینی در عرصه کار و اقتصاد فرا رسیده است.

وی افزود: کسانی نیز که به قدرتمند شدن کشور در حوزه نظامی و دفاعی فکر می کنند، باید امید را پیش رو ببینند. چون بدون تردید موضع ایران در منطقه تقویت خواهد شد.

رییس قوه مجریه ادامه داد: اما این رخداد به ضرر هیچ یک از همسایگان و کشورهای مسلمان نخواهد بود این توهمی است که اگر ایران قدرتمند شود، پس در امور داخلی دیگران دخالت می کند، ما مداخله را ناصحیح و غلط می دانیم و معتقدیم امور هر کشور باید به دست مردم آن کشور سپرده شود. البته ما از مظلوم و ستم دیده دفاع خواهیم کرد و در مبارزه با تروریسم که خطری برای منطقه و جهان است تمام توان خود را بکار خواهیم گرفت.

روحانی از ملت ایران خواست تا با روحیه قوی تر و مصمم و امید و نشاط بیشتر وارد فضای کار و فعالیت شوند، چرا که بدون حضور و مشارکت مردم در همه عرصه ها دولت موفق به پیشبرد امور نخواهد شد و برای هر گامی نیازمند همراهی دولت و ملت است.

* در طول سال باید مراقبت های لازم را نسبت به مراحل صدور مجوزهای ساخت انجام داد

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادث غیرمترقبه روزهای اخیر در بسیاری از استان های کشور، وقوع چنین حوادث طبیعی در دنیا که منجر به بروز خسارت هایی می شود را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: در این گونه حوادث ابتدا باید تا جایی که می توانیم پیش بینی درست انجام دهیم و با تمام توان به مردم اطلاع رسانی کنیم. ضمن این که باید در طول سال و در زمانی که اوضاع مساعد است به بررسی وضعیت پرداخته و مراقبت های لازم را نسبت به مراحل صدور مجوزهای ساخت در حریم رودخانه ها، احداث پل ها، موانع ایجاد شده در مسیل ها و نظایر آن داشته باشیم.

روحانی ضمن تسلیت به خانواده هایی که عزیزان خود را در حوادث اخیر از دست داده اند، افزود: باید از حوادث غیرمترقبه برای آینده نیز درس بگیریم تا در صورت وقوع مجدد خسارت ها را کاهش، امدادرسانی را افزایش و آسیب های وارد شده به مردم را جبران کنیم.

وی، دولت تمام مساعی خود را به کار گرفته است تا اگر برای برخی خانواده ها مشکل و آلامی بوجود آمده به آنها کمک شود.

رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود با ابراز خرسندی از گسترش فضاهای معنوی در ماه مبارک رمضان در کشور از حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از آرمان قدس و ملت مظلوم فلسطین قدردانی و از دعای خیر مردم برای پیشرفت و رفاه کشور و حمایت از نظام و دولت تشکر کرد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : روحانی: 3 گل زدیم و 2 گل خورده‌ایم/تیم مقابل را هم ببینید

روحانی: 3 گل زدیم و 2 گل خورده‌ایم/تیم مقابل را هم ببینید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS