امروز چهار شنبه 06 اردیبهشت 1396
ساعت 10:36:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23211

تاریخ انتشار : 01/05/1394 - 07:35

صوت ظریف در مجلس: در برجام «تعلیق» نیامده!

شب گذشته سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص گزارش خبرگزاری نسیم و غیر دقیق خواندن توضیح دکتر ظریف در پاسخ به سوال ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در زمینه کاربرد کلمه تعلیق در برجام، گفت: توضیح دکتر ظریف در مورد تحریم‌های شورای امنیت بوده و در برجام در مورد تحریم های شورای امنیت عبارت تعلیق ذکر نشده است.

جویباران ـرجانیوز:روز گذشته دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس درباره استفاده از واژه «تعلیق تحریم‌ها» در متن برنامه جامع اقدام مشترک، گفت: اصلا تعلیق در هیچ جایی نیامده، در هیچ جای برجام تعلیق نیامده است و هرکسی تعلیق ترجمه کرده‌ است اشتباه ترجمه کرده است؛ هیچ جای برجام تعلیق نیامده است؛ کلمه تعلیق در برجام وجود ندارد. لغو کرد و دیروز هم لغو کرد، لغو تمام شد، دیروز لغو کرد و تاریخ اجرای لغو همانگونه که عرض کردم زمانی است که آژانس گزارش دهد ما این اقدامات کمی را انجام دادیم؛ تعلیقی در قطعنامه و برجام وجود ندارد.

به گزارش رجانیوز، اما امروز عراقچی در نشست خبری خود در توجیه این اشتباه ظریف به جای توضیح صادقانه درباره اشتباه وزیر خارجه و عذرخواهی بابت آن از مردم،  در اظهاراتی توجیه گرانه گفت منظور وزیر خارجه تحریم های شورای امنیت بوده است!

با این حال نسیم فایل صوتی سخنان ظریف در مجلس را منتشر کرده که پس از شنیدن آن مخاطبان می توانند به صحت ادعای وزیر محترم خارجه و معاون وی پی ببرند:

 

rajanews-zarif.mp۳ | دانلود فایل

 

 

به دنبال این اظهارات دکتر ظریف، بررسی‌ها مشخص کرد که در متن برنامه جامع اقدام مشترک، چهار بار از لفظ "تعلیق Suspend" استفاده شده است که همه آنها نیز مربوط به بخش تحریم‌های علیه ایران است. همچنین ۱۱ بار از لفظ "توقف موقت Cease" استفاده شده است.

یک

دو

سه

چهار

با این حال، شب گذشته سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص گزارش اخیروغیر دقیق خواندن توضیح دکتر ظریف در پاسخ به سوال ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در زمینه کاربرد کلمه تعلیق در برجام، گفت: توضیح دکتر ظریف در مورد تحریم‌های شورای امنیت بوده و در برجام در مورد تحریم های شورای امنیت عبارت تعلیق ذکر نشده است. (منبع: سایت رسمی وزارت خارجه)

امروز هم دکتر سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه  در یک نشست خبری در خصوص حضور دکتر ظریف در مجلس و سخنان وی گفت: آقای ظریف گفت در هیچ جای توافق درباره تحریم‌های سازمان ملل از تعلیق استفاده نشده است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : صوت ظریف در مجلس: در برجام «تعلیق» نیامده!

صوت ظریف در مجلس: در برجام «تعلیق» نیامده!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS