امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 23:32:05
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23168

تاریخ انتشار : 31/04/1394 - 17:49

در حاشیه سیل اخیر استان‌های کشور

چرا فرهنگ عذرخواهی و استعفا بین مسئولان جا نیفتاده؟

چه زمانی یاد خواهیم گرفت برای یک حادثه، یک نفر حرف بزند و 673 تا آمار متناقض از 459 تا منبع خبری دست مردم نرسد!

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

 

در مورد طوفان و سیل در استان های تهران و مازندران و البرز چند نکته قابل توجه است: اول اینکه چرا سازمان هواشناسی هنوز عذرخواهی نکرده و فکر می کند با چهار تا جمله ی توجیهی که بیشتر به احمق فرض کردن مخاطب می ماند، باید سر و ته قضیه را هم بیاورد؟

عذرخواهی که هیچ، چرا رییس سازمان سازمان هواشناسی هنوز استعفا نداده است؟! بعد با اعتماد به نفس تمام بیایند بگویند پیش بینی رگبار و باد شده بود، حالا کمی شدتش بیشتر شده است!

فرهنگ عذرخواهی و استعفا بین مسئولین ایرانی جا نیفتاده، فرهنگ عزل و برکناری هم نداریم گویا!

پارسال هم طوفان یهویی! تهران 5 کشته بر جای گذاشت.

اصلا می شود سازمان را کلا تعطیل کرد، دمای هوا را خودمان با دماسنج بلدیم ببینیم دیگر!

دوم اینکه لازم هست اعضای کابینه مامور مسافرت به مناطق آسیب‌دیده شوند. این سکوت دولتی چندان خوشایند نیست وقتی مردمی جان و زراعت و خانه و ماشین و زندگی‌شان را جلوی چشمشان آب برده است... یک نفر باید پیامی بدهد، دلجویی‌ای بکند... دستور رسیدگی‌ای بدهد.

سوم اینکه معاون استاندار البرز گفته که یکشنبه عصر متوجه آسیب جدی به روستای سیجان شدیم، اما جاده چالوس را مسافرانی که برای تفریح آمده بودند، بند آورده بودند و امکان کمک رسانی به اهالی روستا نبود، خصوصا که جاده یک طرفه به سمت کرج شده بود و عملا امکان رفتن ماشین از کرج به سمت شمال نبوده... و بعد هم اضافه کرده که چندین بار نسبت به خطر یک طرفه کردن جاده هشدار داده بودیم، حالا در حادثه خودش را نشان می دهد.

من فکر کردم برای تونل توحید لاین اضطراری هست، اما برای جاده چالوس چنین موردی را پیش بینی نکرده اند؟!

 
چهارم اینکه حسین طلا گفته سیل رودخانه‌ی کن نتیجه شکسته شدن آب بند کارگاه چینی‌ها در پروژه‌ی آزاد راه تهران - شمال بوده... این ادعایی ست که اگر رسما تکذیب نشود، یعنی درست بوده است و باید با جدیت مورد بررسی قرار بگیرد.

چند سال پیش هم رودخانه‌ی کن طغیان کرد و کانال‌های متروی تهران را تا سطح خیابان پر آب کرد و اگر ایستگاه‌های مترو به سرعت از مسافران تخلیه نمی‌شد، فاجعه روی داده بود ... گویا قرار نیست فکر آب بند برایش باشند، سیل ما را با خود خواهد برد!

پنجم اینکه حاشیه‌ی رودخانه‌ها برای همه‌ی مردم است... اما غیر این نکته، بحث امنیت آن خانه و رستوران و چی و چی هم وسط هست. فیلم‌های وحشتناک سقوط خانه‌ها و ساختمان‌های چندین طبقه و ویرانی کامل‌شان، کاش برایمان درس آموز باشد.
 
ششم اینکه چه زمانی یاد خواهیم گرفت برای یک حادثه، یک نفر حرف بزند و 673 تا آمار متناقض از 459 تا منبع خبری دست مردم نرسد!

هفتم اینکه اگر آزاد راه تهران شمال بجای چینی‌ها دست قرارگاه خاتم بود، تا الان ساخته شده بود، بار ترافیکی جاده چالوس را هم کم می‌کرد... حالا می‌فرمایند قسمتی از پروژه‌ی در حال ساخت خراب شده و یک ماهی هم پروژه می‌خوابد. والا نمونه‌ی نخوابیده‌اش سال‌هاست گلی به سر ملت نزده، حالا خب بخوابد، چیزی نمی‌شود که!

هشتم هم این که رئیس ستاد بحران کشور در مقابل چشمان حیرت‌زده مردم کشورمان که فیلم سیل‌های مخرب کشور و فرو ریختن ساختمان‌های چند طبقه و از بین رفتن خودروها و جان شیرین مردم از رسانه ملی بوده‌اند، گفت که سیل به آن مقدار که گفته می‌شود، مهیب و ویرانگر نبوده و در این ارتباط بزرگ‌نمایی شده است!

و
 
برای هم‌وطنان مان دعا کنیم.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : چرا فرهنگ عذرخواهی و استعفا بین مسئولان جا نیفتاده؟

چرا فرهنگ عذرخواهی و استعفا بین مسئولان جا نیفتاده؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS