امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 12:32:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23115

تاریخ انتشار : 30/04/1394 - 17:50

از رانش زمین و انسداد راه‌های روستایی هزارجریب نکا تا نجات خودروهای گرفتار

وقوع برخی سوانح طبیعی ازجمله ریزش زمین در منطقه درویشان، انسداد راه‌های مواصلاتی برخی روستاهای هزارجریب و نجات برخی خودروهای گرفتار در منطقه امام‌زاده ابراهیم (ع) زیر بارش باران از جمله مهم‌ترین اتفاقات گزارش‌شده چند روز اخیر در نکا بوده‌اند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

 

جعفر احمدی در گفت‌وگو با نکاآنلاین، درخصوص بارش‌های اخیر و اقدامات ستاد مدیریت بحران نکا، اظهار کرد: با توجه به در اختیار قرار گرفتن اطلاعات اوضاع جوی از سوی هواشناسی استان مازندران به فرمانداری نکا، به‌سرعت ستاد مدیریت بحران شهرستان در فرمانداری تشکیل و بسیج نیروها و استقرار آنها در مکان‌های مورد نظر شهرستان به‌سرعت انجام شد.

وی افزود: نظر به اقدام به موقع و پیش‌دستانه در مواجهه با حوادث احتمالی درقبال بارندگی‌هایی که پیش‌بینی شده بود، حادثه حاد و اساسی در شهرستان نکا ثبت نشده است، اما برخی سوانح طبیعی ازجمله ریزش زمین در منطقه درویشان و انسداد راه مواصلاتی برخی روستاهای هزارجریب گزارش شد که نیروهای امدادی و راه داری درحال بازگشایی و انجام عملیات مخصوص در آن مناطق هستند.

سرپرست فرمانداری نکا با بیان عدم وقوع حادثه و خسارت خاص در بخش روستاهای منطقه دشت شهرستان، خاطرنشان کرد: در زمان بارندگی‌های اولیه طی چند روز اخیر گزارشی مبنی بر بروز مشکل برای تعدای خودرو در منطقه امام‌زاده ابراهیم (ع) هزارجریب دریافت شد که عملیات آزادسازی با بسیج نیروها و اعزام خودروهای بازگشایی معابر صورت گرفت.

این مسئول اضافه کرد: ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرستان با آمادگی کامل به بررسی اوضاع آتی خواهد پرداخت تا درصورت بروز هرگونه مشکل بتواند در سریع ترین زمان ممکن به تصمیم‌گیری سریع پرداخته و با اتخاذ تمهیدات لازم را برای جلوگیری از خسارت‌های بالا، پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم را داشته باشد.

در همین زمینه کارشناس مرکز هواشناسی مازندران در گفت‎وگو با نکاآنلاین، با اشاره به ثبت رکورد 90 میلیمتر باران در شرق مازندران، بیان کرد: میزان ثبت بارش از جمعه شب در شرق مازندران در ایستگاه‌های بندر امیرآباد، دشت ناز و گلوگاه، به ترتیب 91، 80 و 52 میلیمتر بوده است.

این کارشناس با بیان پایان این موج از بارش‌ها در مازندران، خاطرنشان کرد: با عبور این جریان از منطقه شرق مازندران، از ساعات پایانی امروز (دوشنبه) با کاسته شدن از ابرها در آسمان، در روزهای آتی شاهد آسمان صاف و آفتابی و افزیش مجدد درجه هوا در این منطقه خواهیم بود.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : از رانش زمین و انسداد راه‌های روستایی هزارجریب نکا تا نجات خودروهای گرفتار

از رانش زمین و انسداد راه‌های روستایی هزارجریب نکا تا نجات خودروهای گرفتار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS