امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 20:42:07
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23113

تاریخ انتشار : 30/04/1394 - 17:48

گفت‌وگو با جوان‌ترین عضو شورای شهر چالوس

باتجربه‌ها ما را باور کرده‌اند/خیلی از اعضای شورای شهر مشکلات عدیده مالی دارند

من جوان‌ترین عضو شوراهای مازندران هم هستم. البته باتجربه‌ها ما را باور کرده‌اند و سعی می‌کنم از آنها بیشتر یاد بگیرم. در حوزه تخصصی من هم همیشه سعی کردند از من استفاده کنند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

چالوس‎آنلاین، جوان است و خنده‌رو. محاسن طلایی رنگش ظاهری جالب و دوست داشتنی به او داده است. کسانی که با او برخورد داشته‌اند ادب و خوشرویی‌اش را تحسین می‌کنند. به مناسبت روز شورا به سراغ مهدی مرادی صادق رفتیم و گفت‌وگویی صمیمانه با او ترتیب دادیم که در زیر می‌خوانید.

در ابتدا خودتان را معرفی کنید.

مهدی مرادی صادق هستم، 32 سال سن دارم و عضو دوره چهارم شورای اسلامی شهر چالوس و مسئول کمیسیون عمرانی این شورا هستم. البته در شورای شهر نماینده مردم هستیم و شغل محسوب نمی‌شود، من مهندس معمار، عمران و شهرسازی هستم و شغلم این کار است، خودم به شورای شهر به عنوان مکانی برای خدمت به مردم نگاه می‌کنم و هیچ‌وقت حتی شغل دوم هم محسوب نمی‌شود.

مجرد هستید یا متأهل؟

(با خنده) از پنجشنبه گذشته متأهل هستم!

جوانترین عضو شورای شهر چالوس هستید با 32 سال سن، باتجربه‌ترها چه رفتاری با شما دارند؟ کار کردن با آنها برای شما سخت نیست؟

بله، علاوه بر چالوس من جوان‌ترین عضو شوراهای مازندران هم هستم. البته باتجربه‌ها ما را باور کرده‌اند و سعی می‌کنم از آنها بیشتر یاد بگیرم. در حوزه تخصصی من هم همیشه سعی کردند از من استفاده کنند.

یک عضو شورای شهر بیشتر درآمد دارد یا نماینده مجلس؟

(آهی می‌کشد و می‌گوید) عضو شورای شهر به آن شکل که مردم فکر می‌کنند درآمدی ندارد، البته چیزی به عنوان حق‌الجلسه به ما پرداخت می‌شود که آن هم خیلی ناچیز است، خیلی از اعضا را من می‌شناسم که مشکلات عدیده مالی دارند. البته در مورد نماینده مجلس اطلاع ندارم که چقدر درآمد دارد و نمی‌توانم اظهارنظر کنم.

یک سوال کمی چالشی می‌پرسم لطفاً اگر امکان دارد صریح جواب بدهید؛ کلاً در شوراها از زیرمیزی و پورسانت هم خبری هست یا خیر؟

خوشبختانه در چالوس که می‌توانم با کمال اطمینان بگویم محیط بسیار سالمی حاکم است و البته در بیشتر کشور هم همین طور است، به نظر من هیچ عضو شورای نباید حتی به عنوان یک شخص حقیقی در شهرداری پیگیر پرونده‌ای باشد، چون شک و شبهه ایجاد می‌کند و همین چیزهاست که بعدها زمینه را برای رانت‌خواری و آنچه مردم به عنوان دزدی می‌شناسند مهیا می‌کند.

البته سعی کردیم تخفیفاتی را به صورت کلی و یکسان برای قشر کم‌درآمد ایجاد کنیم و از سوی دیگر حامی انبوه‌سازان هم باشیم تا جای هیچ حرف و حدیثی هم نباشد، همه اینها هم در چارچوب قانون است، البته گاهی طرح‌های تفصیلی ما ایراداتی دارند که مجبوریم از انعطاف‌پذیری قانون استفاده کنیم تا مشکلات مردم حل شود.

با توجه به اینکه مسئول کمیسیون عمران هستید آیا تاکنون پیشنهاد مالی به شخص شما شده‌است؟

خوشبختانه هم من و هم همکارانم سعی کردیم طوری رفتار کنیم که کسی جرأت چنین کاری را نداشته باشد و در این 2 سال هم چنین اتفاقی هیچ گاه رخ نداده است، اما مطمئناً اگر روزی پیش بیاید در چارچوب قانون به شدیدترین نحو ممکن با فرد مورد نظر برخورد می‌کنیم.

البته در شهرداری‌ها گاهی افرادی هستند که کارهایی انجام می‌دهند و اعتماد مردم را نسبت به این نهاد زحمت‌کش کاهش داده‌اند. ما هم تمام تلاشمان در سالم‌سازی نیروی انسانی است.

کمی در مورد شورای شهر چالوس بگویید.

شوراها به عنوان پارلمان شهری در امر تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در همه حوزه‌های اجرایی شهر مثل کارهای عمرانی، شهرسازی و همه فعالیت‌ها نمایندگان مردم هستند. شوراها بر خلاف تصور خیلی از مردم حوزه فعالیتش تنها شهرداری نیست بلکه هر جا پای حقوق مردم در میان باشد، شوراها هستند.

شورای شهر شامل هفت کمیسیون است و در تمام واحدها به مسئولان شهری کمک می‌کنند، البته بیشتر حجم فعالیت‌ها در شهرداری است اما این تمام کار نیست.

اولین هدف ما در شورای چهارم چالوس ساماندهی نیروی انسانی شهرداری بود و در این راه برنامه‌های مختلف کوتاه‌مدت و میان مدت و حتی بلندمدت در نظر گرفته‌ شده است، برنامه‌های بلندمدت مثل طرح‌هایی برای حفاظت از محیط زیست هستند که شاید سالها طول بکشد تا تأثیر آنها مشاهده شود، و ممکن است اجرای آن از عمر کوتاه این دوره از شورا هم طولانی‌تر شود، اما دلیل نمی‌شود کاری برای آن انجام نشود.

هدف اصلی ما عدالت شهری است و برای همین امر چالوس را به چند بخش تقسیم کردیم تا بتوانیم خدمات بهتری به مناطق شهری ارائه کنیم

در حوزه گردشگری چه برنامه‌هایی دارید؟

شهر چالوس ظرفیت بسیار مناسبی در بخش گردشگری دارد و ما هم نگاه ویژه‌ای به این بخش داریم. در چالوس جاذبه‌ها گردشگری خوبی داریم هم جنگل بکر و هم ساحل بسیار زیبا، اما متاسفانه از نظر کارهای عمرانی خیلی ضعیف هستیم و باید با کمک مهندسان و نخبگان مشکلات شهر را در این زمینه کاهش دهیم. برای این کار از سرمایه‌گذاران آلمانی برای مشارکت در منطقه رادیودریا دعوت شده است که در دو فاز قرار است پروژه‌های عمرانی را اجراکنند.

قدرت شهردار در کشورهای دیگر نسبت به ایران چگونه است؟

در کشورهای دیگر شهردارها از قدرت زیادی برخوردار هستند، اما در ایران اینگونه نیست، شهردارها در ایران مردمی هستند و از جانب شوراها انتخاب می‌شوند و در حقیقت منتخب غیرمستقیم مردم هستند و در نتیجه شوراها را همیشه حاضر و ناظر می‌بینند و خطر استیضاح را حس می‌کنند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : باتجربه‌ها ما را باور کرده‌اند/خیلی از اعضای شورای شهر مشکلات عدیده مالی دارند

باتجربه‌ها ما را باور کرده‌اند/خیلی از اعضای شورای شهر مشکلات عدیده مالی دارند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS