امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 05:06:50
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 23019

تاریخ انتشار : 29/04/1394 - 17:47

مدیر آموزش و پرورش محمودآباد خبر داد

ثبت‌نام ۱۲۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی در محمودآباد/ مدارس دولتی حق دریافت شهریه ندارند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد گفت: اولیاء دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در مدارس دولتی از پرداخت وجه نقد معاف بوده و هیچ مدیری حق دریافت پول از دانش‌آموزان و اولیا را ندارد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

 

 

آوای شمال، محمد رضایی طی گفت‌وگویی از تشکیل شورای راهبردی کلاس اول ابتدایی در شهرستان محمودآباد خبر داد و اظهار کرد: 500 نفر از والدین دانش‌آموزان اول ابتدایی در چهار پایگاه آموزشی شهرستان، به‌منظور آشنایی با اهداف آموزش و پرورش، یادگیری فرآیندی، تغییرات ارزشیابی، همکاری و همیاری اولیا در مدارس مورد آموزش قرار گرفتند و برای آن‌ها گواهی صادر شد.

وی افزود: با همکاری شبکه بهداشت شهرستان و در قالب پایگاه سنجش، تاکنون 318 نفر از دانش‌آموزان بدو ورود به ابتدایی، در بخش‌های مختلف پزشکی مورد تست و ارزیابی قرار گرفتند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان اجرا حدود یک هزار و 200 دانش‌آموز در این طرح شرکت کنند.

مدیر آموزش‌ و پرورش محمودآباد درباره زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان سال تحصیلی ۹۵-۹۴ گفت: اکثر دانش‌آموزان شهرستان محمودآباد برای سال جدید تحصیلی ثبت‌نام کردند و تعداد اندکی از دانش‌آموزان ورودی اول ابتدایی و افرادی که جا‌به‌جایی مدارس انجام می‌دهند، ثبت‌نام آن‌ها به تأخیر افتاد که توصیه می‌شود هرچه زودتر به این امر اقدام کنند.

رضایی تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی در حوزه ساماندهی دانش‌آموزان در مدارس، اصرار خانواده‌های روستایی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس سطح شهر است که البته در این زمینه طرح محدوده‌بندی کاملاً رعایت شده است.

وی با اشاره به به‌کارگیری معلمان مجرب در شهرستان محمودآباد خاطرنشان کرد: معلمانی که در روستاها و شهر تدریس می‌کنند، همگی از سطح بالای علمی برخوردار هستند و تحصیل دانش‌آموزان در روستاها و شهر از نظر کسب دانش، تفاوتی با یکدیگر ندارد.

مدیر آموزش‌ و‌ پرورش محمودآباد اذعان کرد: مدارس دوره ابتدایی شهرستان در دو گروه تفکیک شدند، یعنی در بعضی از مدارس پایه‌های اول، دوم و سوم و در دیگر مدارس دانش‌آموزان پایه‌‌های چهارم، پنجم و ششم تحصیل می‌کنند.

رضایی درباره اخذ هزینه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس گفت: اولیاء دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در مدارس دولتی از پرداخت وجه نقد معاف بوده و هیچ مدیری حق دریافت پول از دانش‌آموزان و اولیا را ندارد.

وی در پایان بیان کرد: امسال حدود یک هزار و 200 دانش‌آموز کلاس اولی، 7 هزار و 280 دانش‌آموزِ پایه ابتدایی، 2 هزار و 938 دانش‌آموز متوسطه اول و یک هزار و 612 دانش‌آموز متوسطه دوم در شهرستان محمودآباد تحصیل می‌کنند که این آمار با توجه به تعداد ثبت‌نام‌ها تا امروز به‌دست آمده و قطعا این تعداد افزایش پیدا می‌کند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ثبت‌نام ۱۲۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی در محمودآباد/ مدارس دولتی حق دریافت شهریه ندارند

ثبت‌نام ۱۲۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی در محمودآباد/ مدارس دولتی حق دریافت شهریه ندارند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS