امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 05:05:35
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22971

تاریخ انتشار : 29/04/1394 - 07:37

سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند مدیرند

جویباران ـپارسینه:

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از پرداخت سالانه 40 تا 50 میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات به صنایع کوچک خبر داد.

فرشاد مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه در دنیا از صنایع کوچک حمایت‌های خاص می‌کنند، گفت: ما نیز این کار را انجام می‌دهیم و منابعی را به صورت یارانه سود تسهیلات به صنایع کوچک می‌دهیم.

وی با بیان اینکه این منابع از محل بودجه اعتباری در سرفصل‌های دولت تامین می‌شود، اظهار کرد: مبلغ این اعتبارات حدود سالانه 40 تا 50 میلیارد تومان است که بسیار کم است، اما با توجه به اینکه ما این مبلغ را به صورت یارانه‌های 5 درصدی پرداخت می‌کنیم، تعداد زیادی از واحدها را شامل می‌شود.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه با این وجود بازهم این مبلغ برای حمایت از صنایع کوچک بسیار ناچیز است، گفت: ما این مبلغ را در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهیم و بانک‌ها نیز پس از ارائه تسهیلات به صنایع کوچک بخشی از سود خود را از این محل تامین می‌کنند.

مقیمی با بیان اینکه این‌گونه حمایت‌ها در مقابل مشکلات زیاد صنایع کوچک بسیار محدود هستند، با اشاره به یکی از معضلات بزرگ این صنایع، اظهار کرد: برخی فکر می‌کنند اگر مقداری پول داشته باشند، می‌توانند وارد هر کاری شوند، البته تفکر خوبی است که افراد بخواهند سرمایه خود را وارد چرخه اقتصاد کشور کنند، اما در این زمینه مشکل فرهنگی داریم و معمولا افراد فکر می‌کنند وقتی پول دارند خودشان هم مدیر هستند.

وی افزود: یکی از مشکلات مهم ما در حوزه صنایع کوچک این است که همه سرمایه‌گذاران، مدیران کسب و کارند در حالی که مدیریت یک بحث حرفه‌ای است؛ ممکن است ما سرمایه‌گذار خوبی باشیم اما مدیر خوبی نباشیم.

معاون امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه متاسفانه ما عادت به برون سپاری نداریم، ادامه داد: بعضا ما خودمان جهل داریم و افرادی که با آن‌ها مشورت می‌کنیم نیز در این حوزه جهل دارد و همین امر باعث ایجاد جهل مرکب شده و سرعت خرابکاری را افزایش می‌دهد.

/3004

دیدگاه شما در مورد : سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند مدیرند

 سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند مدیرند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS