امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 03:40:19
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22954

تاریخ انتشار : 29/04/1394 - 07:24

روحانی در دیدار مسئولان و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب:

توافق هسته ای آغازی برای مراحل بعدی است

رییس جمهوری در دیدار مسئولان و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب گفت: توافق هسته ای آغازی برای مراحل بعدی است و نیازمند وحدت، انسجام و همچنین هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری در طی مراحل بعدی هستیم.

جویباران ـ

به گزارش پارسینه

، از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح شنبه در دیدار مسئولان، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم با مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید فطر، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران توانست قدرت دیپلماتیک خود را در برابر قدرت های بزرگ جهانی به رخ همگان بکشد.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید بر اساس نقشه راه مقاومت، اراده و آرای مردم، هدایت های مقام معظم رهبری و با حمایت همه ارکان نظام و قوا و همچنین مجاهدت و فداکاری سرداران دیپلماسی توانست حقوق ملت بزرگ ایران را بر کرسی ظفر بنشاند.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز در دنیا هیچ کس نمی گوید که جمهوری اسلامی ایران شکست خورده، تسلیم شده و یا توافق غیر عزتمندانه داشته است، اظهار داشت: الحمدالله آنچه خواست ملت بزرگ ایران و مورد نظر مقام معظم رهبری بود، در مذاکرات هسته ای تا به این مرحله به دست آمده است.

روحانی تصریح کرد: این مرحله از توافق هسته ای آغازی برای مراحل بعدی است و نیازمند وحدت، انسجام و همچنین هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری در طی مراحل بعدی هستیم.

رییس جمهوری جهاد اکبر را لازمه ادامه راه مذاکرات هسته ای دانست و افزود: با جهاد اکبر است که منافع ملی پررنگ و منافح جناحی کم رنگ خواهد شد.

وی ادامه داد: با جهاد اکبر اخلاق بر قدرت و رفاقت بر رقابت پیشی می گیرد و همچنین می توان مقاومت، انسجام و وحدت را به جای تفرقه نشاند.

رییس جمهوری با قدردانی از حمایت ها و هدایت های مقام معظم رهبری در طول مذاکرات هسته ای گفت: هر آنچه در این مذاکرات با حمایت همه گرو ها و جناح ها بدست آمد، به ملت بزرگ ایران تعلق دارد.

روحانی با اشاره به وضعیت ناگوار برخی کشورهای مسلمان در منطقه گفت: امروز ندای حمایت از مظلومین و ایستادگی در برابر تروریسم نیز از سوی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان طنین انداز است.

رییس جمهوری تاکید کرد: متاسفانه امسال رمضان بسیار سختی را برای مردمان عراق، سوریه، یمن، افغانستان و پاکستان شاهد بودیم و انشاءالله روزی فرا رسد که ماه رمضان برای همه دنیای اسلام امن باشد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صبر و مقاومت12 ساله ملت بزرگ ایران در برابر قدرت های جهانی گفت: دولت تدبیر و امید بر اساس نقشه راه مقاومت، اراده و آرای مردم، هدایت های مقام معظم رهبری و با حمایت همه ارکان نظام و قوا و همچنین مجاهدت و فداکاری سرداران دیپلماسی توانست حقوق ملت بزرگ ایران را بر کرسی ظفر بنشاند.

رییس جمهوری با اشاره به زیاده خواهی های قدرت جهانی در طول سالیان گذشته گفت: آنهایی که تاکنون می گفتند جمهوری اسلامی ایران تخلف کرده است و لذا حق غنی سازی ندارد و همچنین به دلیل قطعنامه های سازمان ملل، تحریم ها قانونی است، به این نتیجه رسیدند که سیاست تحمیل و فشار به شکست منتهی شده و باید این سیاست را کنار گذاشته و به جای تخاصم، تفاهم و به جای منازعه، مفاهمه را برگزینند.

روحانی در ابتدای سخنان خود با تبریک عید سعید فطر به همه مسلمانان جهان بویژه ملت ایران و مقام معظم رهبری، رمضان را ماه آزمون ایمان، ایستادگی صبر و بالاتر از همه ماه میهمانی خدا توصیف کرد و گفت: ماه رمضان با عید فطر پایان می پذیرد و این بدان معناست که همه ما بعد از این ماه به فطرت پاک خود باز گشته ایم.

/3004

دیدگاه شما در مورد : توافق هسته ای آغازی برای مراحل بعدی است

 توافق هسته ای آغازی برای مراحل بعدی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS