امروز شنبه 28 بهمن 1396
ساعت 23:19:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22853

تاریخ انتشار : 28/04/1394 - 07:36

اظهارات جان کری درباره مسائل غیرهسته‌ای مطرح‌شده در مذاکرات

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید موضوع آزادی اتباع آمریکایی محکوم شده در دادگاه‌های ایران را در چارچوب مذاکرات هسته‌ای مطرح کرده است.

جویباران ـ

صراط:جان کری، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید هیچ جلسه‌ای در مذاکرات هسته‌ای با ایران نبوده که در آن موضوع اتباع آمریکایی زندانی در ایران مطرح نشود.

آقای کری که در برنامه «مورنینگ جو» شبکه خبری «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» حضور داشت اضافه کرد این موضوع را در جریان آخرین نشست خود با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی‌اش مطرح کرده است.

با آنکه مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 قرار بود محدود به مسائل برنامه هسته‌ای ایران باشد مقامات آمریکایی بارها خواستار آزادی «امیر حکمتی»، «سعید عابدینی»، «جیسون رضائیان»، سه تبعه آمریکایی محکوم‌شده در دادگاه‌های ایرانی شده‌اند.

«رابرت لوینسون» دیگر تبعه آمریکایی است که مقامات واشنگتن مدعی هستند در ایران ناپدید شده است.

«سعید عابدینی» در ایران به جرم سازمان‌دهنده‌های محافل زیرزمینی کلیسای خانگی و فعالیت‌های فرقه‌ای تحت پوشش پرورشگاه با رأی دادگاه از سال 1391 به 8 سال زندان محکوم شده است.

«امیر میرزایی حکمتی»، 28 ساله، سال 1390 به جرم جاسوسی برای سازمان سیا و نهادهای اطلاعاتی آمریکا بازداشت شده و بعد از اعتراف در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اعدام محکوم شده است. حکم وی بعداً به 10 سال زندان تقلیل یافت. رسانه‌ها اسناد مربوط به همکاری‌های وی با سازمان سیا و دیدارهای وی با مقامات آمریکایی در کشور افغانستان را منتشر کرده‌اند. وی اهل ایران و مقیم ایالت میشیگان آمریکا است.

«جیسون رضائیان»، شهروند دارای تابعیت دو گانه ایرانی ـ آمریکایی است که به گفته مراجع قضایی در ایران تحت پوشش خبرنگار واشنگتن‌پست مشغول به کار بوده است. وی به جاسوسی متهم شده است.

«رابرت لوینسون»، مأمور پیشین سازمان سیا است که مطابق ادعاها در اسفند سال 1385 در پوشش کارمند بازنشسته بخش مبارزه با جرائم سازمان‌‌یافته پلیس فدرال آمریکا به جمع‌آوری اطلاعات در ایران مشغول بوده که ناپدید شده است. مقامات آمریکایی ادعا کرده‌اند وی ربوده شده است. رئیس‌جمهوری ایران در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته ایران اطلاعی از وی ندارد.  

منبع: فارس
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : اظهارات جان کری درباره مسائل غیرهسته‌ای مطرح‌شده در مذاکرات

 اظهارات جان کری درباره مسائل غیرهسته‌ای مطرح‌شده در مذاکرات

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS