امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 17:41:25
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22752

تاریخ انتشار : 27/04/1394 - 07:09

احمد توکلی در گفتگو با مشرق:

نگاه مجلس نسبت به مذاکرات مثبت است/ آثار اقتصادی تحریم‌ها به‌سرعت برطرف نمی‌شود

برآیند کلی مجلس نسبت به مذاکرات انجام‌شده مثبت است، تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی پیروز میدان مذاکرات است و استقامت آنها در قبال زیاده‌خواهی‌های 5+1 قابل قدردانی است.

جویباران ـمشرق،‌

احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس (23 تیر 94) در گفتگو با خبرنگار مشرق، در خصوص برآیند کلی مجلس از جمع بندی مذاکرات عنوان کرد: برآیند کلی مجلس نسبت به مذاکرات انجام شده مثبت است.

نماینده مردم تهران همچنین با بیان اینکه نگاه مجلس به عملکرد تیم مذاکره کننده مثبت است، ضمن قدردانی از زحمات مذاکره کنندان اظهار داشت: چه توافق انجام بشود و چه نشود تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی پیروز میدان مذاکرات است و استقامت آنها در قبال زیاده خواهی های 5+1 قابل قدردانی است.

توکلی توضیح داد: اگر مذاکرات به نتيجه نرسد يعني ما تسليم باج خواهي هايشان نشده ايم و آنها زير تعداتشان زده اند. اگر توافق بشود هم نشان‌دهنده این است که تلاش شبانه روزي تيم مذاکره کننده نتیجه داده است.

 وی در خصوص مهم‌ترین دستاوردهای کشور در مذاکرات گفت: باید  از زحمات تیم مذاکره کننده استقبال شود زیرا اگر در حفظ خطوط قرمز توافق بشود، موفق شده‌اند و این به معنای آن است که غرب تسلیم‌شده و قبول کرده است که جمهوری اسلامی یک کشور هسته‌ای است.

توکلی در ادامه با بیان اینکه اینطور نیست که آثار اقتصادی تحریم‌ها به‌سرعت برطرف شود، تاکید کرد: ابتدا در بازارهای حساسی مثل ارز شاهد اثراتی خواهیم بود و اثرات رفع تحریم تدریجاً ظاهر خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: جنبه مثبت این اتفاق این است که انتظارات را نسبت به آینده مثبت خواهد کرد و ریسک سرمایه‌گذاری را پایین خواهد آورد.

نماینده مردم تهران در ادامه اظهار داشت: اثرات حتمی رفع تحریم‌ها نیز بلافاصله اتفاق خواهد افتاد.

 وی ادامه داد: اگر خدای‌نخواسته این زحمات به نتیجه نرسد معلوم می‌شود که این تیم 22 ماه با کمال شجاعت و با موفقیت عمل کرده و حاضر به نادیده گرفتن حقوق ملت ایران نشده است و معتقدم که باید از آنها استقبال شود.

نماینده مردم تهران تأکید کرد: تیم مذاکره‌کننده ما با اقتدار در مقابل 6 وزیر خارجه ایستادگی کرد و آنها فرزندان ایران هستند.

 
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : نگاه مجلس نسبت به مذاکرات مثبت است/ آثار اقتصادی تحریم‌ها به‌سرعت برطرف نمی‌شود

 نگاه مجلس نسبت به مذاکرات مثبت است/ آثار اقتصادی تحریم‌ها به‌سرعت برطرف نمی‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS