امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 08:55:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22723

تاریخ انتشار : 26/04/1394 - 17:26

کاهش 20 درصدی باران در مازندران/تنش کم‌آبی در بین 20 هزارهکتار اراضی کشاورزی مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاوری استان مازندران از کاهش 20 درصدی باران در مازندران خبر داد و گفت: 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان در تنش خشکی قرار دارد.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ

دلاور حیدرپور در جمع کشاورزان فریدونکناری در این شهرستان، اظهار کرد: 1500 هکتار از 210 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران به زیر کشت نرفت و همچنین 700 هکتار از این اراضی خشک شدند.

وی افزود: 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان در تنش خشکی قرار دارد و با تلاش مسئولان 22 حلقه چاه حفر و تجهیز کردیم و همچنین برای رفع این مشکل بزرگ، 4 دستگاه موتور پمپ نیز خریداری کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه در مبازره با آفت و بیماری سال خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم، بیان کرد: در سال گذشته سطح مبارزه با کرم ساقه‌خوار 160 هزار هکتار بود که این مقدار در سال جدید به 30 هزار هکتار رسید و این مبارزه همچنان ادامه دارد، همچنین 30 هکتار مبارزه بیولوژیکی در سطح استان داشته‌ایم و تقاضا نیز ادامه دارد.

این مسئول با بیان به اینکه نیاز آبی ما مستقیماً به جریان آب رودخانه‌ها بستگی دارد و در مازندران ذخیره آبی کم است، خاطرنشان کرد: امسال با کاهش 20 درصدی بارندگی در مازندران روبه‌رو بوده‌ایم.

حیدرپور با اشاره به اینکه در مرحله نخست امسال حدود 40 میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون، تسهیلات تخصیص یافته است، ادامه داد: در سال گذشته تسهیلات بخش مکانیزاسیون 70 میلیارد تومان بوده است.

وی از وجود 2260 دستگاه کمباین مخصوص دروی برنج در استان مازندران خبر داد و اذعان کرد: 75 درصد برنج استان به صورت مکانیزه برداشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 1665 دستگاه نشاکار نیز در مازندران وجود دارد، گفت: 2 هزار و 300 دستگاه دروگر نیز در استان وجود دارد و این عوامل با توسعه بخش مکانیزاسیون علاوه بر کاهش سختی کار موجب کاهش هزینه نیز می‌شود.

این مسئول از توزیع 990 دستگاه انواع ماشین‌آلات در مازندران خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با اعتبارات امسال امیدواریم با سرعت بخشیدن به توزیع ماشین‌آلات سرعت مکانیزاسیون را افزایش دهیم.

/3004

دیدگاه شما در مورد : کاهش 20 درصدی باران در مازندران/تنش کم‌آبی در بین 20 هزارهکتار اراضی کشاورزی مازندران

کاهش 20 درصدی باران در مازندران/تنش کم‌آبی در بین 20 هزارهکتار اراضی کشاورزی مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS