امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 06:44:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22711

تاریخ انتشار : 26/04/1394 - 17:10

در نشست فعالان سیاسی قائم‌شهر چه گذشت؟

در نخستین نشست فعالان سیاسی قائم‌شهر، مدیران این شهرستان متعهد شدن کسی حق ورود به عرصه تبلیغات برای یا علیه نماینده‌ای را ندارد.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،نخستین نشست هم‌اندیشی فعالان سیاسی شهرستان قائم‌شهر با گرایش‌های سیاسی متفاوت برای تحقق شعار همدلی و هم‌زبانی در راستای توسعه شهرستان شامگاه پنج‌شنبه با حضور نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و مسئولان شهرستانی در راستای تحقق شعار همدلی و هم‌زبانی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار قائم‌شهر در این نشست با اشاره به توافقات هسته‌ای به‌عمل آمده، گفت: سرانجام همه‌ دنیا حقوق حقه ملت ایران را در بحث انرژی هسته‌ای به رسمیت شناختند.

مهدی محمدی با بیان اینکه بهره‌مندی از نقطه‌نظرات دیگران، هدف برگزاری این نشست برای توسعه شهرستان قائم‌شهر است، اظهار کرد: مسئولان این شهرستان به‌دور از مسائل حاشیه‌ای و با هماهنگی و همدلی و نیز وحدت کلمه، همه توان خود را برای انجام امور و رفع نقایص احتمالی این شهرستان به‌کار می‌گیرند تا کام مردم بعد از توافقات حاصله شیرین‌تر از قبل و پایبندی‌شان به نظام استوارتر شود.

وی با اشاره به حل مشکلات تیم و کارخانه نساجی و چهارشنبه‌بازار قائم‌شهر، بیان کرد: در بحث ارتباط نزدیک با مردم نیز، جلسات هفتگی با حضور مدیران و مردم در یکی از مساجد محلات و روستاهای شهرستان برگزار می‌شود و همه تلاش ما بر این است که حل مسائلی که قول آن به مردم داده می‌شود عملیاتی شود و تعهدات بر زمین‌مانده باقی نماند تا موجب یاس مردم شود.

محمدی به دو انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی در سال‌جاری اشاره کرد و افزود: همه مدیران شهرستان تعهد کرده‌ایم که کسی از ما حق ورود به عرصه تبلیغات برای یا علیه نماینده‌ای را نداریم و وظیفه ما تنها امانت‌داری آرای مردم است.

*انسجام درست ملت و نظام توافق هسته‌ای را رقم زد

امام جمعه قائم‌شهر نیز گفت: اگر در این توافق به همه خواسته‌هایمان نرسیدیم اما به بخش عمده‌ای از خواسته‌هایمان در مقابله و رویارویی با استکبار دست یافتیم.

آیت‌الله علی معلمی عزت و اقتدار هر ملت را در سایه انسجام دانست و افزود: انسجام با محوریت نادرست به سرانجام ملت عراق منتهی شد که در زمان رژیم بعث، مخالفان در آن نظام امکان زندگی نداشتند و نتیجه آن بیچارگی ملت عراق را رقم زد.

وی خاطرنشان کرد: پیروزی ملت ایران در مقابل نظام شاهنشاهی و دفاع مقدس و نیز توافق هسته‌ای با اتحاد و زیر پرچم امامت و ولایت میسر شد.

معلمی با اشاره به دو انتخابات پیش‌رو، بیان کرد: انتخابات فرصت خوبی است تا جامعه برای دولت و نظام حرف و پیام داشته باشد.

وی بر آموزش و آگاهی مردم در شناخت درست معیارها و موازین انتخاباتی تأکید کرد.

فرمانداران سابق شهرستان قائم‌شهر نیز در این نشست به ارائه نقطه نظرات در موضوعات مختلف پرداختند.

*توجه به خرد جمعی

فرماندار سابق قائم‌شهر نیز اظهار کرد: باید برای شنیدن سخنان یکدیگر که شاید برخلاف سلیقه شخصی هر فرد باشد ممارست به خرج دهیم تا از همه ظرفیت‌های جامعه در قالب خرد جمعی که مورد توجه همه جوامع واقع است استفاده کنیم.

علی پیرفلک نقدهای مخرب و انکار خدمات دولت را انکار خدمات نظام برشمرد و بیان کرد: در کنار نقد کارگشا، باید از دولت حمایت و تقدیر شود و اگر ضعفی هست بدون امیدی به دشمن، خود به حل آن بپردازیم.

پیرفلک توافقات هسته‌ای را نتیجه حمایت‌های بی‌بدیل رهبری دانست و افزود: رهبری وحدت کلمه را در مردم و دولت‌مردان ایجاد کردند.

*محیط با یک‌بخشی بودن شهرستان سازگار نیست

عباس علیجان‌زاده فرماندار اسبق قائم‌شهر نیز با تأیید برگزاری این نشست که از افراد قدیمی و کارآزموده تشکیل شد خواستار چندبخشی شدن این شهرستان شد و بیان کرد: تراکم بالای جمعیت و محیط با یک‌بخشی بودن شهرستان سازگار نیست و لازم است تا مسئولان برای خروج شهرستان از وضع موجود اقدام کنند.

*لزوم توجه به پیوست فرهنگی در اجرای پروژه‌ها

فرماندار سابق سوادکوه شمالی نیز همدلی در کنار سلایق و علایق را پیش‌شرط توسعه دانست و افزود: اما بازگشت به آموزه‌های امام و انقلاب خود شرط تحقق همدلی است.

کمال رستمعلی بیان کرد: در برهه‌ای از تاریخ هستیم که هرگونه عدولی از فرمان‌های امام، اتحاد و همدلی را بر هم زده و مانع پیشرفت و توسعه خواهد بود.

وی با تأکید بر لزوم لحاظ پیوست‌های فرهنگی در اجرای پروژه‌ها، گفت: کام مردم لفور سوادکوه در احداث سد لفور که با بی‌توجهی به پیوست‌های فرهنگی آن منطقه اجرایی شد همچنان تلخ است.

وی قائم‌شهر را بزرگ‌ترین بن‌بست دانست و ادامه داد: در یک حصار تنگ گرفتار آمده‌ایم و باید تدبیر اساسی برای برون‌رفت از این بن‌بست اتخاذ کنیم.

*همدلی و استیفای حقوق حقه را مشق کنیم

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران نیز با اشاره به موفقیت‌های دولت فعلی در استیفای حقوق کارگران نساجی به شکل باقی‌مانده توسعه کارخانه‌ها اشاره کرد و افزود: عدالت نباید فدای توسعه شود و این دو لازم و ملزوم یکدیگرند.

نصرالله دریابیگی با ارزشمند دانستن گرد هم آمدن همه تفکرات سیاسی در این نشست صمیمی، خاطرنشان کرد: احزاب را در ایران حذف کردند اما حزب مدرسه سیاسی است و باید مملکت‌داری، همدلی و هم‌زبانی، استیفای حقوق حقه ملت و تقسیم عادلانه ثروت را تمرین کنیم.

*تفرقه بین آمریکا و اسراییل بعد از توافق هسته‌ای

حجت‌الاسلام عبدالرضا مسرور با متوازن خواندن ترکیب سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و صنفی این نشست را تجلی حبل‌المتین در جامعه خواند و اظهار کرد: توافق و توصیه در کلام و عمل و ید واحده شدن باید خروجی نشست‌ها و جلسات باشد.

این پزشک عمومی و استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه سونامی عظیمی بعد از توافقات آخر در معادلات منطقه و جهان ایجاد می‌شود، افزود: تفرقه بین آمریکا و رژیم صهیونیستی نمود بارز این سونامی است.

وی با بیان اینکه پست‌ها و افراد دائمی نیستند، بیان کرد: نظام باید پیش برود و نگاه‌ها به کشور و استان باید درازمدت باشد.

مسرور با اشاره روند نامناسب اجرای طرح پزشک خانواده در مازندران، گفت: این طرح در استان فارس و مازندران در حال اجراست و این در حالی است که نمایندگان مجلس و مسئولان عالی دولت در استان و شهرستان‌ها اطلاعات کامل و درستی از این طرح ندارند.

وی افزود: میلیاردها ریال از بودجه دولت صرف طرح پزشک خانواده می‌شود و روسای ستاد راهبری استان و شهرستان‌ها باید نیروهای دست‌اندرکار را دعوت و مشکلات را رفع کنند.

وی به سخنرانی نماینده آستانه اشرفیه در مجلس درباره پزشک خانواده در یک برنامه تلویزیونی اشاره کرد و ادامه داد: تأسف‌بار است که این طرح در مازندران اجرا می‌شود اما نماینده‌ای از این استان حرفی برای این طرح بیان نمی‌کند.

*جامعه نیازمند شروع مهندسی فرهنگی است

امام جمعه موقت قائم‌شهر نیز در ادامه مسئله فرهنگی را از آسیب‌های جدی قائم‌شهر بیان کرد و گفت: باید مهندسی فرهنگی را از مدارس ابتدایی شروع کرد و به مقاطع بالاتر کشاند.

حجت‌الاسلام رجب حیدری تشکیل مجموعه هم‌اندیشی نخبگان را برای حل نابسامانی فرهنگی الزامی اعلام کرد.

*ضرورت توجه به حقوق و امکانات رفاهی بانوان

رئیس سابق آموزش‌ و پرورش قائم‌شهر نیز اظهار کرد: در این چند سال بعد از انقلاب، ملت ایران دو عزت بزرگ مقاومت در جنگ سرخ در دفاع مقدس و مقاومت در 12 سال جنگ هسته‌ای را آفرید.

جواد حق‌نظر تأکید کرد: رعایت خطوط قرمز و حفظ عزت ملت و نظام در میز مذاکرات هسته‌ای توسط دولت‌مردان ایرانی را باید روزهای متوالی جشن گرفت.

وی با انتقاد از نادیده گرفتن حقوق بانوان، خاطرنشان کرد: شهرداری احداث هرگونه امکانات رفاهی و ورزشی مختص بانوان را در این شهر نادیده می‌گیرد.

در پایان این نشست مقرر شد تا این جلسات به صورت کارگروهی و تخصصی و بهره‌مندی از همه تفکرات سیاسی به صورت مستمر برگزار شود.

/3004

دیدگاه شما در مورد : در نشست فعالان سیاسی قائم‌شهر چه گذشت؟

در نشست فعالان سیاسی قائم‌شهر چه گذشت؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS