امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 23:14:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22693

تاریخ انتشار : 26/04/1394 - 07:49

توافق هسته‌ای، کلید خاورمیانه را به دست ایران سپرد

خبرگزاری فلسطینی «سما» از قدس اشغالی گزارش داد: رسانه های صهیونیستی نوشتند توافق هسته ای وین کلید اداره غرب آسیا را به ایران سپرد و آمریکا به هم پیمانان عرب پشت کرد.

جویباران ـباشگاه خبرنگاران جوان،

خبرگزاری فلسطینی «سما» از قدس اشغالی گزارش داد: رسانه های صهیونیستی روز چهارشنبه اعلام کردند توافق هسته ای وین کلید اداره منطقه خاورمیانه (غرب آسیا ) را به دست ایران سپرد و آمریکا به هم پیمانان عرب خود در منطقه پشت کرد.

این رسانه ها افزودند توافق هسته ای باعث تقویت نقش ایران در منطقه خاورمیانه به زیان غرب و کشورهای عربی خواهد شد.

دان مرگلیت کارشناس روزنامه عبری « اسراییل الیوم » روز چهارشنبه گفت: « باراک اوباما رییس جمهور آمریکا کلید اداره امور خارومیانه را به دست « آیت الله ها » در ایران سپرد این در حالی است که 36 سال از مشارکت جیمی کارتر رییس جمهور اسبق آمریکا در سرنگون کردن رژیم شاه که حقوق انسان را نقض و با مردم با وحشی گری رفتار می کرد می گذرد.

مرگلیت افزود توافق هسته ای با ایران باعث می شود آمریکا هم پیمانان عرب خود را کنار گذاشت و این کشورها در جستجوی چتر امنیتی جدیدی خواهند بود یا این که برای دستیابی به تسلیحات هسته ای تلاش خواهند کرد و ذکر این نکته ضروری است که پاکستان با سرمایه و کمک مالی عربستان توانست به بمب اتمی دست یابد.

وی اظهار داشت رژیم اسراییل، عربستان، مصر، اردن، ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس برای مهار کردن جاه طلبی های هسته ای ایران همکاری خواهند کرد.

از سوی دیگر اودی سیگال تحلیلگر مسایل سیاسی رژیم اسراییل به شبکه دو تلویزیون این رژیم گفت:‌  ایران برای دو دهه خود را در مقابل جنگ مصون کرد، اسراییل منزوی است و جامعه جهانی بر سر توافق هسته ای با ایران اجماع دارد.

سیگال روز چهارشنبه در مقاله ای در روزنامه عبری « معاریو » این سوال را مطرح کرد: آیا توافق هسته ای وین باعث تقویت تروریسم در منطقه در کوتاه مدت می شود؟ آیا باعث می شود که ایران به یک قدرت بزرگ تروریستی مالک بمب های اتمی زیاد در آینده دور تبدیل شود آن گونه که بنیامین نتانیاهو هشدار می دهد؟ به احتمال زیاد بعد از برهه ای از زمان به پاسخ این سوال دست خواهیم یافت.

وی افزود توافق هسته ای کشورهای قدرتمند با ایران عدول از قواعد بازی در مقابل ناقضان قانون در عرصه جهانی است. سه دهه بعد از تهدید و تحریم علیه توسعه برنامه هسته ای و درخواست مبنی بر نابودی تاسیسات هسته ای ایران ، این کشور همچنان به برنامه هسته ای خود ادامه می دهد و فقط در معرض محدودیت های ناچیزی در قبال تعهد به این که هرگز سلاح هسته ای تولید نمی کند قرار می گیرد. حقیقت در این لحظات این است که توافق هسته ای وین ایران را تا برهه ای از زمان از دایره تهدیدات دور نگه می دارد.

 
 
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : توافق هسته‌ای، کلید خاورمیانه را به دست ایران سپرد

 توافق هسته‌ای، کلید خاورمیانه را به دست ایران سپرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS