امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 07:54:57
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22649

تاریخ انتشار : 25/04/1394 - 17:39

نظر آیت الله مکارم درباره توافق هسته‌ای

یکی از مراجع تقلید شیعیان با تبریک توافق هسته‌ای گفت: این یک پیروزی بزرگ بود که در جریان آن شاهد بی اثر بودن مخالفت‌های رژیم صهیونیستی و ناامیدی و سرخوردگی آنها بودیم.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ،
پایگاه اطلاع رسانی دولت: آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور با وی، ضمن ابراز خشنودی از حصول توافق اخیر در موضوع هسته‌ای کشورمان گفت: این موضوع بسیار پیچیده و سخت بود و پیوسته در قنوت نماز برای توفیق مذاکره کنندگان و به نتیجه مناسب رسیدن مذاکرات، دعا می‌کردم.

وی با تشکر از زحمات مذاکره کنندگان هسته‌ای و نیز تبریک این پیروزی افزود: این یک پیروزی بزرگ بود که در جریان آن شاهد بی اثر بودن مخالفت‌های رژیم صهیونیستی و ناامیدی و سرخوردگی آنها بودیم. دنیا از این توافق استقبال کرده و این مسئله ضمن اینکه بهای مخالفت با آن یا عهد شکنی را برای بدخواهان ملت سنگین کرده، به اجرای موفق این توافق نیز کمک می‌کند.

استاد برجسته حوزه همچنین به دولت سفارش کرد تا همانطور که با تدبیر موضوع هسته‌ای را به سرانجام فعلی رسانده است، درباره جزئیات دستاوردها و موارد توافق به مردم اطلاع رسانی شفاف کند تا احیانا عده‌ای با انگیزه‌های متفاوت، به امید و شادی مردم و اعتمادشان به توانایی مسئولان لطمه نزنند.

وی از سوی دیگر مدیریت توقعات مضاعفی که احیانا در نتیجه این توافق برای حل و فصل سریع مشکلات بر جای مانده ایجاد می‌شود را نیز مورد تأکید قرار داد.

آیت الله مکارم شیرازی حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از دولت و تیم مذاکره کننده را بسیار مهم توصیف کرد و اظهار داشت: عده‌ای معدود خود را آماده مخالفت با این توافق کرده بودند که تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری و حمایت سریع و بهنگام ایشان مسیر را برای سربلندی نظام و مردم هموار کرد.

محمد نهاوندیان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور خدمت این مرجع تقلید، گفت: دولت بهره گیری از دعای خیر و ارشاد مراجع عظام تقلید را از ارکان موفقیت خود می‌داند.

رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری ضمن ارائه گزارشی از مهمترین برنامه‌های دولت، این مرجع تقلید را در جریان مهمترین محورها، جزئیات و دستاوردهای توافق هسته‌ای میان جمهوری اسلامی و گروه کشورهای 1+5 قرار داد./آ

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : نظر آیت الله مکارم درباره توافق هسته‌ای

نظر آیت الله مکارم درباره توافق هسته‌ای

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS