امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 16:45:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 2264

تاریخ انتشار : 18/10/1392 - 08:30

اختصاصی / در گفتگویی تفصیلی با فرماندار شهرستان جویبار مطرح شد:

از ایجاد ستاد توسعه سرمایه گذاری و شهرک بازیافت ضایعات تا پاسخ به انتقادات و شائبه های مدیریت در شهرداری جویبار

فرماندارشهرستان جویبار در گفتگویی تفضیلی به انتقادات پیرامون مدیریت خود در شهرداری و همچنین استفاده از پتانسیل های مختلف شهرستان پاسخ داد.

از ایجاد ستاد توسعه سرمایه گذاری و شهرک بازیافت ضایعات تا پاسخ به انتقادات و شائبه های مدیریت در شهرداری جویبار

رضا گنجی فرماندار جدید شهرستان جویبار در گفتگویی تفصیلی با خبرنگار جویباران به ظرفیت های فراوان شهرستان در زمینه های فرهنگی، ورزشی و اقتصادی اشاره کرد و گفت: شهرستان جویبار دارای پتانسیل های فراوانی در زمینه های مختلف می باشد که میتوان از این پتانسیل ها برای پیشرفت همه جانبه استفاده کرد.

وی افزود: در زمینه اقتصادی، شهرستان جویبار با تولید 5 درصد برنج استان، 16 درصد گندم استان، 9 درصد فراورده های دریایی استان و همچنین تولیدات فراوان صنعتی به خصوص در شهرک صنعتی، خود را به عنوان یک شهرستان صنعتی در استان معرفی کرده است.

فرماندار شهرستان جویبارادامه داد: درزمینه ساخت ادوات کشاورزی و لوله پروفیل، در استان و کشور دارای رتبه های برتر هستیم .

وی به ایجاد ستاد توسعه سرمایه گذاری در آینده ای نزدیک در جویبار خبر داد و افزود: کارهای اولیه برای تشکیل اتاق فکر این ستاد انجام شده است تا با دور هم جمع کردن نخبگان شهرستان جویبار در زمینه سرمایه گذاری و اقتصاد شهرستان بتوانیم از این ستاد بهره بگیریم.

گنجی تصریح کرد: در قدم اول نشستی دوساعته با استاندار داشتیم و در این نشست استاندار را با بخشهای مختلف شهرستان آشنا کردیم تا بتوانیم انشاالله در قدم های بعدی  استاندار مازندران کمک کار ما در زمینه ایجاد این ستاد باشد.

* ایجاد شهرک بازیافت ضایعات یکی از کارهای فراموش شده در جویبار

رضا گنجی یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی شهرستان را جمع آوری ضایعات دانست و تأکید کرد: یکی از ضعف های مهم ما این است که نتوانستیم از این ظرفیت یعنی جمع آوری ضایعات و بازیافت آن به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از کارهایی که می توانیم انجام دهیم ایجاد شهرک بازیافت ضایعات در جویبار است که در سفرهای استانی دولت محترم قبلی به تصویب رسیده بود لیکن تا به امروز این طرح پربازده اجرا نشده ، که بخشی از این اجرا نشدن هم به خاطر کم کاری ما مدیران در سطح شهرستان بوده است.

فرماندار شهرستان جویبار یکی از مباحث مهم در دوره مدیریت خود در فرمانداری را پیگیری ایجاد شهرک بازیافت ضایعات دانست و خاطر نشان کرد: امروز بیش از 5 هزار نفر در کنار بازیافت ضایعات در جویبار امرار معاش میکنند که میشود با ایجاد این شهرک هم از ظرفیت این تعداد نیرو و هم از ظرفیت نیروهای بیکار شهرستان استفاده کرد.

وی یکی دیگر از ظرفیت های مهم شهرستان را بحث گردشگری در جویبار دانست و افزود: یکی از سرمایه های اصلی جویبار داشتن 18 کیلومتر ساحل بکر و دست نخورده می باشد که خوشبختانه در زمان مدیریت ما در شهرداری توانستیم با سرمایه گذاری مناسب بخشی از نیاز گردشگران را برآورده سازیم هرچند که کار برای پیشرفت این ظرفیت در جویبار بسیار زیاد است.

گنجی معرفی کردن جویبار در استان و کشور را یکی از مباحث اصلی مدیریت خود در فرمانداری دانست و تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم از ظرفیت سرمایه گذاران استانی و کشوری در جویبار استفاده کنیم باید شهر خود را به این سرمایه گذاران معرفی کنیم و آن هم اجرا نخواهد شد مگر اینکه از پتانسیل های شهرستان به خوبی استفاده کنیم.

* تکمیل و اهدای مسکن مهر مهمترین برنامه فرمانداری جویبارخواهد بود

فرماندار شهرستان جویبار در ادامه به مشکلات موجود در پروژه های مسکن مهر شهرستان جویبار اشاره کرد و گفت: ما باید با حمایت های خود مشکلات مسکن های مهر را حل کنیم تا مردم به خانه های خود برسند و خوشبختانه شهرستان جویبار نسبت به دیگر شهرستان ها مشکلات کمتری در بخش مسکن های مهر دارد.

وی به بخشی از پروژه های مسکن مهر شهرستان جویبار اشاره کرد و افزود: بخشی از مسکن های مهر در دوره قبلی به صاحبان خود واگذار شد، همچنین مسکن مهر جویبار لوله که توسط بخش خصوصی در حال احداث هست با تکمیل 90 درصدی کار در حال اتمام و تحویل به صاحبان خود می باشد. در مسکن مهر 152 واحدی هم اتمام کار از جانب پیمانکاران انجام شد اما مشکلی که در این بین وجود دارد اختلاف بین صاحب خانه ها با اداره راه و شهر سازی است.

گنجی مشکلات پیش آمده در مسکن مهر 152 واحدی را مشکلات بین مالکین و اداره راه و شهر سازی دانست و تأکید کرد: مالکین مسکن های مهر 152 واحدی طبق قرارداد و الحاقیه موظف بودند که 16 میلیون تومان پرداخت کنند که متاسفانه فقط 14 میلیون را پرداخت کردند و از پرداخت 2 میلیون دیگر امتناع ورزیدند.

وی افزود: فرمانداری شهرستان جویبار هم تا آخرین لحظه پای حقوق مردم می ایستد اگر مشکلی در این توافق نامه وجود نداشته باشد مالکین باید مابقی پول را پرداخت کنند اما اگر اداره راه و شهر سازی و پیمانکاران در این قرارداد تخطی کرده اند ما با پیگیری حقوق مردم را پس خواهیم گرفت.

*ورزش کشتی با زندگی مردم جویبار عجین شده است/ تیم شهرداری امید اول صعود به لیگ دسته اول

رضا گنجی در ادامه این گفتگو به ظرفیت عظیم ورزش در جویبار اشاره کرد و گفت: در بخش ورزش در همه رشته های ورزشی به خصوص کشتی و فوتبال شهرستان جویبار دارای استعداد های بالقوه در سطح استان و کشور می باشد.

وی ورزش کشتی را یکی از ورزش های اصلی شهرستان جویبار معرفی کرد و افزود: کشتی ورزشی است که در جویبار از کودک تا بزرگسال و از پیر و جوان به آن علاقه دارند.

فرماندار جویبار ادامه داد: اولین تیم کشتی که توانست در لیگ برتر کشتی آزاد از استان مازندران مقام قهرمانی را کسب کند تیم شهدای جویبار بود که با حمایت مردم و مسئولین توانسته بود به این مؤفقیت بزرگ دست پیدا کند.

وی افزود: قبل از تشکیل تیم شهدای جویبار افراد زیادی مثل برادران واگذاری، مهدی حاجی زاده، رضا یزدانی،برادران عالی توانستند به صورت فردی برای جویبار مقام کسب کنند اما به صورت تیمی برای اولین بار با شهدای جویبار توانستیم به مؤفقیت برسیم و از همه مهمتر ظرفیت بزرگ ورزشی شهرستان جویبار را به کشور معرفی کنیم.

نماینده دولت در شهرستان جویبار به سابقه درخشان20 ساله فوتبال در شهرستان جویبار اشاره و تصریح کرد: سابقه فوتبالی شهرستان جویبار به حدود 20 سال قبل برمی گردد زمانی که محمود فکری در سطح اول فوتبال کشور معرفی شد و در سال های بعد از آن در تیم استقلال و در کسوت کاپیتانی تیم ملی ایران بازی میکرد.

وی افزود: از افراد دیگری که در سطح اول فوتبال کشور از جویبار مشغول بازی هستند می توانیم به شهاب گردان، مهدی مؤمنی، آیت طبرستانی، ارسلان بابایی و دیگر عزیزان اشاره کنیم که با زحمت مربیان بازیکن ساز جویباری به عنوان سفیران شهرستان در کشور هستند.

گنجی به ایجاد تیم شهرداری جویبار اشاره کرد و افزود: ما با ایجاد یک ظرفیت توانستیم امتیاز یک تیم با حمایت شهرداری در لیگ دسته سوم فوتبال کشور خریداری کنیم و با حمایت های فراوان این تیم را به لیگ دسته دوم بفرستیم.

وی خاطر نشان کرد: ما امیدواریم که این تیم به علت بومی بودن و داشتن مربی قدرتمندی همچون محمود فکری با حمایت همه جانبه مسئولین شهرستانی به لیگ دسته اول کشور راه پیدا کند که این هم دور از دسترس نیست.

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه جویبار خود را در کشور و حتی جهان بانام کشتی معرفی کرده است تأکید کرد: ما میتوانیم با حمایت های نمایندگان مجلس، اعضای جدید شورای شهرو شهرداری و همچنین حجت الاسلام قلی پور امام جمعه محترم این شهرستان ظرفیت بالای فوتبالی این شهرستان را به کشور معرفی و در سال های آینده از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

* درب اتاق من به روی همه سلایق سیاسی باز است / شعارهای دور از منطق ندهیم

رضا گنجی در ادامه گفتگو به استفاده از ظرفیت همه افراد در سلایق های گوناگون سیاسی برای پیشرفت جویبار اشاره کرد و گفت: از همان روز اول که به اتاق فرمانداری آمدم به همه نخبگان در گروه های مختلف سیاسی تماس گرفتم و گفتم درب اتاق من به روی همه شما باز است و از ظرفیت فکری و کاری همه شما برای پیشرفت شهرستان جویبار استفاده می کنم.

وی افزود: از ظرفیت هر شخص و گروهی و با هر گرایشی که برای توسعه شهرستان گام بردارد استقبال میکنم.

فرماندار جویباربا اشاره به اینکه مردم نباید دغدغه چگونه حل شدن مشکلاتشان را داشته باشند تصریح کرد: ساختار کار من بدین گونه است که درب اتاق من تنها در روز سه شنبه به روی مردم باز نیست بلکه هر کس هر زمانی و با هرگونه مشکلی مراجعه کند از آنان استقبال می کنم و در حد توانم برای آنان گام بر می دارم.

گنجی با اشاره به اینکه نباید به دنبال کارهای تبلیغاتی وشعاری باشیم تصریح کرد: با دادن شعار ها و وعده های بی هدف و دور از منطق هم انتظارات مردم را بالا می بریم و هم برای نظام هزینه درست می کنیم.

وی افزود: مردم مارا به چشم نظام می بینند یعنی اگر خوب و سنجیده عمل کنیم نگاه مردم به نظام مثبت می شود و اگر به شعار ها جامه عمل نپوشانیم نگاه مردم نسبت به نظام منفی می شود.

*هیچ تسهیلاتی با نام شهرداری از بانک ها نگرفته ام / دریافت 400 میلیون تومان وام بابت یک شرکت تعاونی

رضا گنجی در ادامه گفتگو در پاسخ به سؤالی در خصوص شائبه های مطرح شده پیرامون مدیریت وی در شهرداری و گرفتن وام های میلیونی با نام شهرداری ، گفت: بنده تازمانی که در شهرداری بوده ام با نام شهرداری و برای شهرداری هیچ گونه وام و یا تسهیلاتی نگرفته ام.

وی به دریافت مبلغ 400 میلیون تومان وام از بانک ها بابت یک شرکت تعاونی شخصی اشاره کرد و افزود: بنده در سالهای گذشته با همکاری تعدادی از بستگان خود یک شرکت تعاونی با هدف تولید شانه تخم مرغ از کاغذ های باطله احداث کرده ام که وام های گرفته شده با نام شخصی و بابت این شرکت تعاونی بوده است و حتی اسناد و مدارک آن نیز موجود می باشد.

شهردار سابق جویبار در ادامه به بودجه های شهرداری در دوره خود اشاره کرد و گفت: زمانی که بنده وارد شهرداری شدم بودجه شهرداری 2 میلیارد و سیصد میلیون تومان و بدهی آن دو میلیارد تومان بود اما زمانی که بنده از شهرداری رفتم این اداره را با بیش از 7 میلیارد تومان بودجه و 2میلیارد و 700 میلیون تومان بدهی و 3 میلیارد و 600 میلیون تومان از چک های معوقه به شهردار و عوامل جدید تحویل دادم.

وی افزود: هر کسی که هم می خواهد بیاید و من با اسناد و مدارک موجود به او پاسخ می دهم.

فرماندار شهرستان جویبار در ادامه با انتقاد از کسانی که می گفتند « چرا گنجی از عکس پدر شهید خود در بنرها استفاده می کند» تصریح کرد: اعتقاد من این است که اگر رضا گنجی به این مقام و منصب رسیده است به خاطر پدر شهیدش بوده و مردم هم در دوره های گذشته به خاطر پدر شهیدم به من رأی داده اند، به همین دلیل بنده تا زمانی که فرزند شهید گنجی هستم کاری نمیکنم که برای ایشان حرف و حدیثی ایجاد شود و اعتقادم بر این است که در همه حال و در همه کجا پدر شهیدم ناظر بر کارها و اعمال من خواهد بود.

* در دوره ما بیشترین بی عدالتی به کلاگر محله صورت گرفت / نقدها باید منصفانه باشد

شهردار سابق شهر جویبار در پاسخ به سؤالی در خصوص شائبه های هزینه کرد زیاد برای محله خود به نام کلاگر محله  به خبرنگار جویباران گفت: اگر به عملکرد 10 الی 20 ساله شهرداری جویبار و در کنار آن به کارهای ما در دوران 2 ساله شهرداری نگاهی بی اندازید بسیاری از این سؤالات از بین خواهد رفت.

وی به کارهای شهرداری در بیرون از کلاگرمحله اشاره کرد و افزود: در زمان بنده پل جمعه بازار که بیش از 7 سال تکمیل نشده بود در مدت کمتر از سه ماه بدون اعتبارات دولتی تکمیل شد، در همین دوران کلانتری را از دل شهر بیرون آوردیم و به جای آن یک پارک کودک به نام پارک المپیک برای یادبود سه ورزشکار ما در المپیک لندن احداث کردیم.

گنجی ادامه داد: از جمله کارهای دیگر شهرداری در خارج از کلاگر محله می توان به اجرای روکش آسفالت در خیابان امام،ورودی شهر، خیابان بحر خزر، خیابان شریعتی تا میدان جوانمحله و اجرای همین روکش آسفالت از میدان جوان محله تا میدان آتش نشانی و بیش از 45 کوچه در سطح شهر و همچنین احداث کانال دفع آب های سطحی در خیابان شهید دادخواه بالا محله اشاره کرد.

وی در ادامه به ساخت مجتمع شهرداری در ساحل چپکرود اشاره کرد وگفت: مجتمع شهرداری در سواحل چپکرود در کمتر از 32 روز با طرحی بسیار زیبا تکمیل شد که مورد تحسین مسئولین استانی قرار گرفت.

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه بسیاری از این انتقاد ها از روی خیرخواهی می باشد افزود: در منطقه کلاگر محله شهرداری جویبار به غیر از لکه گیری آسفالت در چند کوچه و احداث کانال های دفع آب سطحی در خیابان بیزکی کار دیگری انجام نداده است.

وی افزود: علاوه بر اینکه در دوره ما کارهای زیادی برای کلاگر محله انجام نشده است بلکه عین بی عدالتی برای این منطقه صورت گرفت تا مبادا این چنین شائبه هایی در آینده صورت بگیرد.

گنجی با اشاره به اینکه یک عده ای در جویبار به دنبال این هستند که مسئولین شهرستانی در کارهای خود مؤفق نباشند تأکید کرد: وقتی امروز مسئولی در نظام مؤفق نشود دشمنان خوشحال خواهند شد حال آنکه این افراد همیشه شعار دشمن ستیزی سر میدهند آیا این رفتارهاغیر از دشمن شاد کنی فایده دیگری هم دارد؟

وی افزود: باید با نگاه و نقد منصفانه به کارها نگاه کنیم و انتقاد های سازنده داشته باشیم نه اینکه مسئولی را که هنوز کاری انجام نداده تحت فشار قرار دهیم برای مثال همین آقای شهردار جدید هنوز نیامده و کار را شروع نکرده مورد هجمه ها و انتقادات از سوی این افراد به ظاهر مردمی قرار گرفته است.

فرماندار جویبار با انتقاد از این افراد گفت: انتقاد های بی جای این افراد به سمتی پیش رفت که به مدرک تحصیلی بنده انتقاد کردند، سؤال من این است که کجای قانون برای فرماندار مدرک تحصیلی خاصی تعریف کرده اند؟ اگر تعریف خاصی وجود داشت چرا مسئولین قبلی با مدرک هایی همچون دامپروری که اصلا ربطی مدیریت نداشت بر سر کار بوده اند.

وی افزود: این افراد که پی درپی بر علیه مسئولین شهرستان موضع میگیرند از یک جریان و عده خاص که به دنبال سوزاندن نیروهای این نظام هستند خط میگیرند.

رضا گنجی با اشاره به اینکه باید به حرف و انتخاب مردم احترام گذاشت، گفت: همین مردم که این افراد دم از آنها میزنند رضا گنجی را در دو دوره شورای شهر انتخاب کرده اند پس بگذارید مردم خود نظر خود را بدهند نه اینکه به جای مردم حرفهای نسنجیده بزنند.

وی تأکید کرد: با همه این حرف ها درب اتاق من به روی همه منتقدین و گروه های مختلف سیاسی باز است و باز هم تأکید میکنم برای تمام استدلال های خود اسناد و مدارک معتبردارم.

فرماندار شهرستان جویباردر پایان گفتگو خاطرنشان کرد: این هنر نیست که با انتقاد های غیرمنصفانه نیروسوزی کنیم بلکه باید دست نیروهای بومی و شهرستانی را بگیریم تا به پیشرفت شهرستان کمکی بشود.

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر چهار شنبه 18 دی 1392 - 11:31
    علی

    آره جون خودش. پس کی بود اون همه پول فقط برای کوچه ای که به نام پدرش بود داد؟ جویباران ممنون از اینکه پیگیری کردی ولی خیلی از سوالات رو نپرسیدی...

    1 2
دیدگاه شما در مورد : از ایجاد ستاد توسعه سرمایه گذاری و شهرک بازیافت ضایعات تا پاسخ به انتقادات و شائبه های مدیریت در شهرداری جویبار

از ایجاد ستاد توسعه سرمایه گذاری و شهرک بازیافت ضایعات تا پاسخ به انتقادات و شائبه های مدیریت در شهرداری جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS