امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 00:42:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22619

تاریخ انتشار : 25/04/1394 - 17:08

تثبیت حقوق ملت فقط با ادبیات پایداری و ایستادگی ملت و دولت امکان پذیر است

باید تیز بین بود و به طرف مقابل اعتماد نکرد تاریخ پر است از نیرنگ های آمریکا نه فقط در خصوص ایران بلکه در برابر همه‌ی مظلومین عالم.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ،
حجت‌الاسلام محمد باغبانی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با بیان اینکه تیم دیپلماتیک ایران مورد تایید مقام معظم رهبری بود خاطر نشان کرد: بد عهدی آمریکا بر همه ثابت شده است و زمان، اثبات خواهد کرد که توافق خوب و یا بدی حاصل شد.

باغبانی با اشاره به پاسخ نامه رئیس جمهور توسط رهبر انقلاب اظهار داشت: باید تیز بین بود و به طرف مقابل اعتماد نکرد تاریخ پر است از نیرنگ های آمریکا نه فقط در خصوص ایران بلکه در برابر همه‌ی مظلومین عالم.

وی با بیان اینکه به این توافق نمی توان به عنوان یک پیروزی نگاه کرد اذعان داشت: این توافق صرفا یک بده بستان سیاسی بود ما مذاکره و توافق را پذیرفتیم تا فضای خصمانه ایی که توسط آمریکا در نظر جامعه جهانی بر ایران حاکم شد شکسته شود.

کارشناس مسائل سیاسی بزرگ ترین ره آورد این توافق را گرفتن ابتکار عمل از طرف مقابل دانست و افزود: ملت و نظام ما مستاصل و مجبور به مذاکره نبود، راه‌های بسیاری جهت رفع و دور زدن تحریم وجود داشت اما آنکه توان این مقابله را نداشت همانطور که خودشان اذعان کرده اند آمریکا بود، کشورهای بسیاری در این تحریم آسیب دیدن نظیر هم پیمانان آمریکا، ژاپن، کره، هند که مشتری نفت ایران بودند.

باغبانی در ادامه افزود: در لوزان بد عهدی ونیرنگ آمریکا بر همه واضح بود خودشان توافق کردند و چند ساعت بعد کاخ سفید بیانیه صادر کرد نباید به این توافقات خوش بین بود آنها بهانه و مانع هایی همچون مجلس و کنگره را دارند و باید منتظر ماند.

وی با اشاره به تفسیر های متفاوت از توافق ارائه شده، بیان کرد: نباید برای رضایت داخلی و جوسازی‌های رسانه ایی چشم را از حقیقت بست، باید موشکافانه این توافق بررسی شود تا از عزت ملت ما کاسته نشودف اینکه عده ایی هنوز توافق اجرا نشده خوشحالی می‌کنند و زنده باد برای این و آن میفرستند اشتباه است.

کارشناس مسائل سیاسی با تشریح بندهای این توافق اظهار کرد: اینکه می گویند اسرائیل و آمریکا از نتیجه این توافق نا راضی اند جو رسانه ایی کشورهای غربی و روزنامه های زنجیره ایی داخل است، آنها چرا باید از متوفق کردن رشد علمی و هسته ایی ایران ناراحت باشند آنها خودشان هم از تحریم اقتصادی زیان دیدند و به دنبال رفع تحریم بودند.

باغبانی در پایان خاطر نشان کرد: تثبیت حقوق ملت فقط با ادبیات پایداری و ایستادگی ملت و دولت امکان پذیر است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : تثبیت حقوق ملت فقط با ادبیات پایداری و ایستادگی ملت و دولت امکان پذیر است

تثبیت حقوق ملت فقط با ادبیات پایداری و ایستادگی ملت و دولت امکان پذیر است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS