امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 01:23:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22616

تاریخ انتشار : 25/04/1394 - 17:06

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با بلاغ:

دیگر باید بهانه تحریم را کنار گذاشت/وظیفه دولتمردان از این به بعد سنگین است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط وظیفه دولتمردان سنگین است، به گفته آنها در سال‌های گذشته همه چیز به تحریم ربط داشت دیگر باید بهانه تحریم را کنار گذاشت و با حمایت مردم، دولت توانمندی‌های خود را ثابت کند تا شاهد رشد و شکوفایی در عرصه اقتصاد و معیشت مردم باشیم.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ،

سیدرمضان شجاعی‌کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه، توافق هسته‌ای اگر به سرانجام برسد، برگ برنده‌ای برای ایران است، اظهار کرد: 5+1 در 10 سال گذشته تمام توان خود را خرج کرد تا ایران به موضوعاتی که در این توافق رسید، نرسد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای 5+1 حق داشتن انرژی هسته ای را برای ایران پذیرفتند، خاطرنشان کرد:  در بعضی از موضوعات ایران می‌تواند تحقیقات و فن‌آوری خود را رشد و توسعه دهد که قدرت و پایمردی نظام جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نخستین کسی بود که چراغ خاموش انرژی هسته‌ای را پس از انقلاب روشن کرد، اضافه کرد: پذیرش ایران هسته‌ای با همت دولت‌های سابق و اسبق در این دولت به سرانجام رسید و نباید فراموش کرد که اگر توان و رشد هسته‌ای در گذشته صورت نمی‌گرفت قطعاً قدرت دیپلمات‌های ما پای میز مذاکره در این حد نبود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه ایران را پیروز این توافق دانست و بیان کرد: زمانی عراق و افغانستان و ایران توسط همین قدرت‌ها به‌عنوان محور شرارت معرفی شدند، چه بلایی بر سر عراق و افغانستان آمد؟ این نشان‎دهنده عمق قدرت ایران در عرصه بین‎الملل است، که آنها چاره‎ای جز مذاکره با ما نداشتند تا مشکلات فی مابین را با زبان دیپلماسی حل کنند.

شجاعی ادامه داد: اخیرا شنیده شد مقام آمریکایی گفت: «بیش از این نمی‌توانستیم تحریم‌ها را حفظ کنیم چون ایران راه های عبور از تحریم‌ها را پیدا کرد.» این نشان از عظمت و اقتدار ملت ما بود که قطعاً بدون پشتوانه، مذاکره‌کنندگان در مقابل کشورهای 5+1 قرار نگرفتند.

وی با بیان اینکه دیروز زبان منطق ما بر هیاهوی آنها فائق شد و در دنیا شیپور پیروزی ایران نواخته شد، تصریح کرد: نباید از این نکته غافل ماند که «تاریخ بدعهدی آمریکا را ثابت کرده است.» هنوز ملت ما قرارداد الجزایر و موضوع سفارت و جابه‌جایی گروگان‌ها را فراموش نکردند یا در همین مذاکرات بار ها و بارها به توافق نزدیک می‌شدیم اما به یکباره دبه جدید و بهانه‌تراشی می‌کردند، اگر آمریکا بر سر عهد خود با ما نماند، ماهیت خود را برای جهانیان ثابت خواهد کرد، باطنی که برای ملت ایران ثابت شده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استقامت و ایستادگی مردم در تبعیت از مقام معظم رهبری عامل اصلی این فتح بود، گفت: در این شرایط وظیفه دولتمردان سنگین است، به گفته آنها در سال‌های گذشته همه چیز به تحریم ربط داشت دیگر باید بهانه تحریم را کنار گذاشت و با حمایت مردم، دولت توانمندی‌های خود را ثابت کند تا شاهد رشد و شکوفایی در عرصه اقتصاد و معیشت مردم باشیم.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : دیگر باید بهانه تحریم را کنار گذاشت/وظیفه دولتمردان از این به بعد سنگین است

دیگر باید بهانه تحریم را کنار گذاشت/وظیفه دولتمردان از این به بعد سنگین است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS