امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 11:42:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22562

تاریخ انتشار : 25/04/1394 - 07:00

متن کامل نقشه راه ایران و سازمان ملل برای حل ابعاد احتمالی/

توافق بر سر « دیدارهای » فنی - کارشناسی برای پاسخ به سوالات آژانس

پس از آنکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سوالات در خصوص هرگونه ابهام در چنین اطلاعاتی را به ایران ارائه کرد، دیدارهای فنی-کارشناسی، تمهیدات فنی ومباحث آنگونه که در ساز و کار جداگانه مورد توافق قرار گرفت، برای رفع این ابهامات، در تهران صورت خواهد گرفت.

جویباران ـرجانیوز:مدیر کل آژانس بین المللی انرژی پس از پایان دیدار خود با علی اکبر صالحی  در تهران، بیانیه مشترکی به عنوان نقشه راه شفاف‌سازی موضوعات باقی‌مانده گذشته و کنونی مربوط به برنامه هسته‌ای ایران منتشر کردند.

 

به گزارش رجانیوز ، یوکیا آمانو امروز پس از پایان مذاکرات ایران و گروه موسوم به ۱+۵ از توافق تهران و آژانس برای حل مسئله ابعاد احتمالی نظامی تا پایان سال میلادی خبر داد. 

 در ادامه متن کامل توافق که به امضای آمانو و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران رسیده، آمده است: 

 

بیانیه مشترک

توسط یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و علی اکبر صالحی معاون رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در تاریخ ۱۴ جولای ۲۰۱۵ (۲۳ تیر) به شرح زیر مورد توافق قرار گرفت:

 

نقشه راه شفاف‌سازی موضوعات باقی‌مانده گذشته و کنونی مربوط به برنامه هسته‌ای ایران

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران در ادامه همکاری‌هایشان ذیل چارچوب همکاری‌ها، برای تسریع و تقویت همکاری‌ها و مذاکرات با هدف حل تمام موضوعات باقی‌مانده گذشته و کنونی که هنوز توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران حل نشده‌اند، تا پایان سال ۲۰۱۵، توافق کردند. 

در همین زمینه، ایران و آژانس با موارد ذیل موافقت کردند:

۱. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران بر روی ساز و کار جداگانه‌ای که به آن‌ها اجازه می‌دهد موضوعات حل‌نشده باقی‌مانده را، آنطور که در ضمیمه گزارش ۲۰۱۱ مدیر کل (GOV/۲۰۱۱/۶۵) آمده، پاسخ گویند. فعالیت‌های صورت گرفته و نتایج به دست آمده تا آن تاریخ توسط ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ارتباط با برخی موضوعات، در طول روند انعکاس داده خواهد شد. 

۲. ایران تا تاریخ ۱۵ اوت ۲۰۱۵ (۲۴ مرداد)، توضیحات خود به صورت مکتوب و اسناد مربوطه را در ارتباط با موضوعات مطروحه در ساز و کار جداگانه بند یک، به آژانس ارائه خواهد داد.

۳. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از دریافت توضیحات مکتوب و اسناد مربوطه ایران، اطلاعات را تا تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۵ (۲۴ شهریور) بررسی کرده و سوالات در مورد هرگونه ابهامی در ارتباط با آن اطلاعات را به ایران منتقل خواهد کرد. 

۴. پس از آنکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سوالات در خصوص هرگونه ابهام در چنین اطلاعاتی را به ایران ارائه کرد، دیدارهای فنی-کارشناسی، تمهیدات فنی ومباحث آنگونه که در ساز و کار جداگانه مورد توافق قرار گرفت، برای رفع این ابهامات، در تهران صورت خواهد گرفت. 

۵. ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر سر ساز و کار جداگانه‌ای در خصوص موضوع پارچین توافق کردند.

۶. تمامی فعالیت‌ها، آنگونه که در فوق اعلام شده، تا تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۱۵ (۲۳ مهر) با هدف حل تمامی مسائل حل‌نشده گذشته و حاضر، آنگونه که در ضمیمه گزارش ۲۰۱۱ مدیر کل (GOV/۲۰۱۱/۶۵) تعیین شده، تکمیل خواهد شد. 

۷. مدیر کل به صورت دوره‌ای روند اجرای این نقشه راه را به شورای حکام آژانس گزارش خواهد کرد. 

۸. تا تاریخ ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ (۲۴ آذر)، مدیر کل ارزیابی نهایی را در مورد حل تمامی مسائل باقی‌مانده گذشته و حاضر آنطور که در ضمیمه گزارش ۲۰۱۱ مدیر کل (GOV/۲۰۱۱/۶۵) تعیین شده، برای اقدام به شورای حکام ارائه خواهد کرد. پیش از صدور گزارش، یک نشست فنی جمع‌بندی میان ایران و آژانس برگزار خواهد شد. 

۹. ایران اعلام کرده است ارزیابی جامع خود را در مورد گزارش مدیر کل به صورت مکتوب به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه خواهد کرد. 

۱۰. در انطباق با چارچوب همکاری‌ها، آژانس به در نظر گرفتن نگرانی‌های امنیتی ایران، ادامه خواهد داد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : توافق بر سر « دیدارهای » فنی - کارشناسی برای پاسخ به سوالات آژانس

توافق بر سر « دیدارهای » فنی - کارشناسی برای پاسخ به سوالات آژانس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS