امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 09:00:54
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22550

تاریخ انتشار : 24/04/1394 - 17:31

مظلوم‌نمایی حربه نخ‌نمای افراطیون در آمل/جشن دو سالگی یا جشن توهین؟!

برگزارکنندگان جشن دو سالگی یکی از رسانه‌ها در یک مظلوم‌نمایی و هوچی‌گری مسبوق به سابقه، با بی‌اخلاقی و بچه‌بازی سیاسی، زمین و زمان را به هم گره زدند که قطعی برق مراسم را مغرضانه جلوه دهند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

سفیرهراز، اصولا دو قطبی کردن جامعه به حامیان دولت و مخالفان دولت، خواسته جریان معاند نظام مقدس است. اگر بگوییم برخی افراد عامدانه کمک به جبهه باطل می‌کنند شاید ناصواب باشد، پس چه بهتر که بگوییم ناخواسته در زمین دشمن هستند که همانا بی‌بصیرتانند.

مسلما دکتر روحانی، رئیس‌جمهور تمام مردم ایران است، چه آنهایی که به او رای دادند و چه آنهایی که رای ندادند و اینکه ما بیاییم ملت را به دو دسته حامی و مخالف تقسیم کنیم جز ایجاد نفاق و بر هم زدن اتحاد چیز دیگری نیست، ظاهرا بعضی‌ها یا معنی منتقد را نمی‌دانند یا آب و نانشان در تفرقه افکنی است.

در ضیافت افطاری که مهمانان فکر می‌کردند به‌منظور جشن دو سالگی یکی از رسانه‌ها دعوت شدند، اتفاقاتی افتاد که نه بویی از اخلاق می‌داد، نه بر مدار اعتدال بود و نه عطر حمایت از دولت داشت. اما تمام قد دولت را خرج اهداف خود کرد و به جشن توهین تبدیل شد. از مهمان ویژه برنامه گرفته تا مانور رسانه‌ای بعد آن همه از بلیط دولت خرج شد ولی ضربه مهلکی به دولت وارد کرد زیرا با تاخت و تاز به مردم نه تنها بر پایگاه اجتماعی دولت چیزی اضافه نمی‌شود بلکه نتیجه عکس دارد، باید جسارت داشته باشند و از تریبون مجموعه خود صحبت کنند نه حامی دولت و از این قبیل طیف‌ های مجازی!

قطع برق آن هم در تابستان یک مشکل کاملا طبیعی است و چرا ارشاد از سیستم برق به‌اصطلاح اضطراری استفاده نمی‌کند بحث دیگری است. پس از قطعی برق، در یک مظلوم‌نمایی و هوچی‌گری مسبوق به سابقه، برگزارکنندگان جلسه با بی‌اخلاقی و بچه‌بازی سیاسی، زمین و زمان را به هم گره زدند که قطعی برق را مغرضانه جلوه دهند.

اینقدر این جملات سخیف بود و سطح جلسه را پایین آورد که مهمان جلسه که از قضا سخنران هم بود از جایگاه مهمانان با صدای بلند اعلام کرد:”نقص فنی بود!” یعنی بیشتر از این ادامه ندهید. نکته قابل توجه این بود که در حین سخنرانی احد جاودانی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برق رفت، اما او با متانت و نجابت به سخنرانی خود ادامه داد که ای کاش این درک در برگزار کنندگان مراسم هم وجود داشت.

برگزارکنندگان به همین مقدار اکتفا نکردند و از انتهای سالن با قرائت شعر باز هم به ارزشی‌ها تاختند و مجری هم پا به پای آنها جملات توهین‌آمیز بیان کرد و این اتفاقات موجب شد تا جانبازی که در این جشن دعوت شده بود معترض شود. سعید همایونی پس از مشاهده این صحنه به نشانه اعتراض گفت: «بنده سوالی دارم از خدمت شما، از ما دعوت شد تا در مراسم دو سالگی این رسانه شرکت کنیم. اگر قرار است در این مراسم مانند مراسم جشن ۲۴ خرداد امسال که قول داده شده بود به ولایت و ارزشی‌ها توهین نشود، به ما توهین شود این کار درستی نیست.

باید از دست‌اندرکاران برنامه سوال کرد که اگر شما منتظر کوچک‌ترین فرصت بودید برای تیکه‌پراکنی و توهین به جانبازان و ارزشی‌ها، چرا از همه طیف‌ها مهمان دعوت کردید؟ شما چند برنامه برگزار کرده بودید که می‌گویید هر وقت برنامه گرفتیم فلان شد و ریختند و برنامه را به هم زدند؟ اگر منظور شما جشن دولت تدبیر و امید بود که این جشن مورد تحریم حضرات بود و کسی موافق نبود، حالا شد برنامه شما؟ وا عجبا!!»

همچنین اتفاقات جالب‌تری در این برنامه اتفاق افتاد که نگارنده شاهد آن بود. پس از قرائت قرآن توسط قاری، چند نفر از حاضرین که صد البته به دعوت برگزارکنندگان آمده بودند به قرائت قرآن اعتراض می‌کردند و این‌گونه کارها را بی‌معنی خطاب کردند. پس از پایان پخش سرود ملی و فرستادن صلوات توسط مهمانان این افراد باز هم اعتراض کردند. واقعا این اشخاص که سن و سالی هم از آن ها گذشته بود توسط چه کسانی دعوت شدند و چه ارتباطی با برنامه دارند؟

جالب‌تر اینکه پس از قطع برق یکی از حاضرین با لبخند به پشت راقم سطور زد و گفت: «دوستان می‌گویند کمتر اذیت کنید اینها را.» احتمالا به ‌خاطر داشتن محاسن نویسنده چنین حرفی زد. این رفتار اعترافات منافقین را در ذهن تداعی کرد که می‌گفتند: «سازمان به ما می‌‌گفت هر کسی که ریش دارد را بزنید.»

واقعا چرا باید هرکس به خود اجازه بدهد تا از هر فرصتی برای تاخت و تاز به ارزشی‌ها و جانبازان استفاده کند؟ اگر واقعا قطعی برق با همکاری اداره برق و گروه خاص انجام شد باید شورای تامین و مسئولان پیگیر باشند؛ ولی اگر این قبیل حرف‌ها نشان از توهم توطئه و خودمهم‌پنداری برخی افراد است که می‌خواهند با چنین حرف‌هایی فتنه‌انگیزی کنند و خوراک به جریان معاند نظام بدهند، باید قوه قضاییه به‌عنوان مدعی‌العموم و  دستگاه امنیتی به‌منظور دفاع از حیثیت مردم شریف و ولایت‌مدار وارد صحنه شوند، تا شاهد این چنین هنجارشکنی‌هایی نباشیم. آن هم به بهانه یک قطع برق ساده.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مظلوم‌نمایی حربه نخ‌نمای افراطیون در آمل/جشن دو سالگی یا جشن توهین؟!

مظلوم‌نمایی حربه نخ‌نمای افراطیون در آمل/جشن دو سالگی یا جشن توهین؟!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS