امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 15:27:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22535

تاریخ انتشار : 24/04/1394 - 17:17

رئیس اتاق اصناف آمل:

فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای سعی در حذف واحدهای صنفی سنتی دارند/بی‌برنامگی در اجرای نمایشگاه‎ها در آمل

رئیس اتاق اصناف آمل دلیل اصرار بر گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای باوجود عرضه و فروش کالاهای نامرغوب، تاریخ گذشته و کالاهای وارداتی را غیرمنطقی دانست و گفت: این موضوع با حقوق مردم و فرمایشات رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی فاصله دارد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

غلام‌رضا حمیدی امروز در گفت و گو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: باوجود مشکلات و نگرانی‌های حال حاضر بازار، حرکت‌ها و سیاست‌های غیرمسئولانه سبب دامن زدن به این مشکلات می شود.

وی افزود: وجود شرکت‌های بزرگ و زنجیره‌ای که اساس واحدهای صنفی سنتی را به خطر می‌اندازند، در حال خارج کردن واحدهای صنفی از گردونه کار هستند.

رئیس اتاق اصناف آمل تاکید کرد: این شرکت‌های زنجیره‌ای که اساساً بدون مجوز هستند، سعی در حذف واحدهای صنفی سنتی دارند.

حمیدی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه 18 هزار واحد صنفی در آمل که هر کدام منابع دست نخورده و ارزشمندی قلمداد می‌شوند، بدون هیچ چشم‌داشتی بسیاری از مشکلات اشتغال این شهر را از میان برمی‌دارند اما متاسفانه مورد بی‌مهری بعضی مسئولان نیز قرار می‌گیرند.

وی در ادامه دلیل اصرار بر گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای باوجود عرضه و فروش کالاهای نامرغوب، تاریخ گذشته و کالاهای وارداتی را غیرمنطقی دانست و اضافه کرد: این موضوع با حقوق مردم و فرمایشات رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی فاصله دارد.

رئیس اتاق اصناف آمل در ادامه سخنانش و با اشاره به اینکه در اجرای اقتصاد مقاومتی هم باید به کالاهای داخلی توجه داشت و هم باور مثبت به تولیدات داخل را گسترش داد، بیان کرد: این در صورتی است که در نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌هایی از این دست شاهد عرضه کالاهای چینی به دست مردم هستیم.

حمیدی در ادامه به بی برنامگی در برپایی نمایشگاه ها در آمل و اثرات ناشی از آن بر بازار اشاره کرد و افزود: بسیاری از ارگان‌ها به‌جای آنکه در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های فصلی و سالانه خود به عرضه و نمایش توانمندی‌ها و دستاوردهای خود اقدام کنند، به عرضه و برپایی نمایشگاه کالاهای صنفی تن می‌دهند و این اقدام ضربه به بازار و بازاریان است.

وی از برپایی دو نمایشگاه نیروی انتظامی و پاییزه در مرداد و شهریور امسال انتقاد کرد و گفت: اجرای دو نمایشگاه در دو ماه متوالی فشار بر بازاریان در این فضای رکود و تحریم است، آیا اجرای دو نمایشگاه در این مدت کوتاه بی‌مهری به بازاریان نیست؟ حتی حوزه نظارت اصناف در این نمایشگاه‌ها هم دیده نمی‌شود.

رئیس اتاق اصناف آمل در پایان ضمن اشاره به کاهش تخلفات صنفی به‌ویژه در خبازی‌ها در ماه مبارک رمضان، گفت: با توجه به همکاری جهاد کشاورزی، اداره بازرگانی و اتاق اصناف و مشارکت اتحادیه‌های صنفی ما هیچ‌گونه کمبودی در سطح شهر نسبت به کالاهای تنطیم بازار نداریم.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای سعی در حذف واحدهای صنفی سنتی دارند/بی‌برنامگی در اجرای نمایشگاه‎ها در آمل

فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای سعی در حذف واحدهای صنفی سنتی دارند/بی‌برنامگی در اجرای نمایشگاه‎ها در آمل

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS