امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 19:32:50
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22492

تاریخ انتشار : 23/04/1394 - 08:25

نظر نمایندگان در باره همکاران یارانه بگیرشان

در حالی که برخی نمایندگان یارانه دریافت می کنند اما برخی دیگر از نمایندگان مجلس معتقدند که دریافت یارانه از سوی نمایندگان کار زشتی است چرا که یارانه برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر است نه مقامات و مسئولین کشور.

جویباران ـپایگاه 598 -

افکار نیوز، پنجشنبه ۱۸ تير خبری تحت عنوان «کدام نماینده‌های مجلس همچنان یارانه می‌گیرند؟»، منتشر کرد.

به گزارش افکارنیوز، در این خبر تاکید شده بود که با وجود مصوبه مجلس مبنی بر حذف یارانه افراد پردرآمد و بی نیاز، شنیده شده که برخی از نمایندگان همچنان یارانه می گیرند و آنها نه تنها در زمان فراخوان دولت برای انصراف از دریافت یارانه نقدی در سال گذشته، انصراف ندادند بلکه پرداخت یارانه آنها با اجرای قانون حذف یارانه افراد پردرآمد نیز قطع نشده است.

خبرنگار افکارنیوز در همین راستا با تعدادی از نمایندگان گفتگو کرده است.

توصیه برای انصراف از دریافت یارانه از سوی برخی نمایندگان

رضا رحمانی نماینده تبریز در مجلس با تائید خبر دریافت یارانه نقدی از سوی برخی نمایندگان به خبرنگار افکار نیوز گفت: برخی از همکاران ما که در برای اولین بار در مجلس نهم نماینده شدند، قبل از نمایندگی یارانه دریافت می کردند که این عده همچنان یارانه می گیرند.

وی با بیان اینکه معلوم نیست چه تعداد از نمایندگان یارانه می گیرند، اظهار داشت: قبلا هم در این خصوص در مجلس بحث و قرار شد تا راهکاری در این زمینه اندیشیده شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به دولت توصیه کرد تا طبق قانون هدفمندی یارانه ها عمل و یارانه افراد بی نیاز را قطع کند. چرا که افرادی که واقعا درآمد و ثروت بالا دارند نباید یارانه نقدی دریافت کنند.

رحمانی به همکاران خود توصیه کرد از دریافت یارانه انصراف دهند تا این یارانه به افراد نیازمند و بخش تولید اختصاص یابد و تصریح کرد: قانون هدفمندی یارانه ها با هدف کمک به اقشار آسیب پذیر در مجلس تصویب شد و قرار بود تا درآمد حاصل از اجرای این قانون صرف تولید و ایجاد اشتغال شود که متاسفانه این قانون به درستی اجرا نشده است.

وی افزود: اینجانب تا کنون یارانه نقدی دریافت نکردم.

نماینده یارانه بگیر در نمایندگی خود تجدید نظر کند

مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس نیز با بیان اینکه تا کنون یک ریال یارانه دریافت نکرده، افزود: اگر خبر دریافت یارانه نقدی از سوی برخی نمایندگان صحت داشته باشد این عده از نمایندگان یارانه بگیر، باید در نمایندگی خود تجدید نظر کنند.

وی افزود: وقتی مجلس قانون مصوب می کند که یارانه فقط برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر است، در درجه اول خود نمایندگان باید به این قانون احترام بگذارند.

وی تاکید کرد: دریافت یارانه از سوی برخی نمایندگان کار زشتی است که باید با انصراف نمایندگان خاتمه یابد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اضافه کرد: یارانه برای اقشار کم درآمد جامعه بوده تا آنها بتوانند از فشار اقتصادی رهایی یابند و درست نیست تا مقامات هم یارانه بگیرند.

یارانه برای اقشار کم درآمد است نه مقامات و مسئولین کشور

فاطمه رهبر نماینده تهران در مجلس نیز با بیان اینکه یارانه نقدی دریافت نمی کند، گفت: قانون هدفمندی یارانه ها برای کمک به مستمندان و اقشار کم درآمد بوده و باید به درستی اجرا شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در زمان تصویب لایحه بودجه سال ۹۳ و همچنین بودجه سال ۹۴ به صراحت در قانون ذکر کردند که دولت باید یارانه اقشار با درآمد بالا را حذف کند، افزود: متاسفانه این قانودر سال گذشته اجرا نشد و در سال جاری نیز هنوز بصورت کامل اجرایی نگردید.

عضو کمیسیو اصل ۹۰ مجلس با اظهار بی اطلاعی از دریافت یارانه نقدی از سوی برخی نمایندگان مجلس تصریح کرد: یارانه برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر است نه مقامات و مسئولین کشور.

اجرای سریع حذف یارانه افراد پردرآمد

بهروز نعمتی نماینده اسدآباد در مجلس با اظهار بی اطلاعی از دریافت یارانه نقدی از سوی برخی از نمایندگان گفت: من یارانه نقدی دریافت نمی کنم و خبری هم در این زمینه ندارم.

وی افزود: مجلس در لایحه بودجه سال جاری مصوب کرده که یارانه افراد پردرآمد باید حذف شود که امیدواریم این قانون هر چه سریعتر بصورت کامل اجرایی شود.

نماینده اسدآباد در مجلس اضافه کرد: اینکه برخی از مقامات و مسئولین کشور یارانه می گیرند کار درستی نیست و نباید به این افراد یارانه داده شود.

نعمتی اضافه کرد: در قانون مصوب مجلس تصریح شده که یارانه برای اقشا کم درآمد و آسیب پذیر است و باید این قانون بدرستی اجرا شود.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : نظر نمایندگان در باره همکاران یارانه بگیرشان

 نظر نمایندگان در باره همکاران یارانه بگیرشان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS