امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 16:43:09
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22468

تاریخ انتشار : 23/04/1394 - 07:04

نامه سرگشاده جمعی از دانشجویان بورسیه به دکتر سرافراز:

تکلیف رسانه ملی در دفاع از مظلوم در ماه های گذشته ادا نشد/ هنوز فرصت برای جبران مافات هست

در بخشی از این نامه آمده است: ما در این نامه آشکارا اعلام می کنیم که بازی کاملا سیاسی بورسیه ها بسیاری از زندگی ها را نابود کرد، انگیزه های علمی و تحصیلی بسیاری از افراد که می توانست در جهت خدمت به وطن و نظام به کار رود را از میان برد، برخی از خانواده ها را از هم پاشید، روح و روان بسیاری از دانشجویان مظلوم و خانواده های آنان را مخدوش کرد، دانشجویان مظلوم بورسیه و خانواده های آنها را در معرض شکنجه های دردناک و بی مثال قرار داد

جویباران ـپایگاه 598 -

جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه ای به دکتر سرافراز رئیس سازمان صداو سیما خواستار روشنگری رسانه ملی برای تنویر افکار عمومی درخصوص حق اجحاف شده از دانشجویان بورسیه شدند. متن از این نامه برای پایگاه 598 ارسال شده است که در ادامه می آید:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر سر افراز رییس محترم رسانه ملی
با سلام واحترام

این سومین نامه سرگشاده جمعی از دانشجویان مظلوم بورسیه خطاب به شماست. امید آن داریم که این نامه نیز همچون نامه های گذشته، با سکوت حضرتعالی و رسانه ملی مواجه نشود و حداقل اندک واکنشی از سوی شما در مقابل ظلم به مظلوم، از ناحیه صدا و سیما دیده شود. دانشجویان بورسیه تا کنون به هیچ شخصیتی در داخل کشور، به این تعداد نامه سرگشاده ارسال نکرده اند که این نشان از اهمیت جایگاه صدا و سیما در تنویر افکار عمومی و مبارزه با غلط ترین تصمیمات در حوزه آموزش عالی کشور توسط این نهاد می باشد. انتظار این بود که صدا و سیما در طول 15 ماه اخیر، آتش سنگین توپخانه نشریات زرد و سیاه زنجیره ای-اجاره ای را با تصمیمات مدبرانه و هوشمندانه خنثی سازد و از شکل گیری تهمت بزرگ علیه بورسیه ها جلوگیری نماید. اما متاسفانه این اتفاق هرگز روی نداد و مغرضان سیاست باز هر آنچه را که خواستند در سایه سکوت صدا و سیما و سایر نهادهای مرتبط مسئول، به راحتی و آسودگی انجام داده و با حیثیت، زندگی، آینده و روان دانشجویان بورسیه و خانواده های آنها بازی کرده و شکنجه های هولناکی را بر پیکره دردمند این دانشجویان مظلوم وارد آوردند.

اکنون گر چه از زمان ادای تکلیف صدا و سیما در قبال بورسیه ها، ماه ها گذشته است و فریضه دفاع از مظلوم در مقابل ظالم، قضا شده است، اما هنوز فرصت برای جبران مافات هست. ما ژرفای سخنان دلسوزانه و حکیمانه رهبر فرزانه و تیزهوش انقلاب در باب" ظلم به خیلی ها در قضیه بورسیه ها " را با نگاه به آنچه که در 14ماهه اخیر بر سرمان آروده اند، را با عمق جان و جسم خود متوجه می شویم، اما ممکن است عده ای هنوز هم درک صحیحی  از ظلم عظیم ریختن حیثیت و نابودی زندگی هزاران جوان بی گناه نداشته باشند. رسالت آشکار­سازی این ظلم بی ­مانند حیرت­ انگیز و ارائه گزارش ها و مستندات از مصادیق این ظلم و زندگی های فروپاشیده جوانان آبرومند وطن، بر عهده رسانه ای است که بیشترین مخاطب را در سراسر ایران دارد.

ما در این نامه آشکارا اعلام می کنیم که بازی کاملا سیاسی بورسیه ها بسیاری از زندگی ها را نابود کرد، انگیزه های علمی و تحصیلی بسیاری از افراد که می توانست در جهت خدمت به وطن و نظام به کار رود را از میان برد، برخی از خانواده ها را از هم پاشید، روح و روان بسیاری از دانشجویان مظلوم و خانواده های آنان را مخدوش کرد، دانشجویان مظلوم بورسیه و خانواده های آنها را در معرض شکنجه های دردناک و بی مثال قرار داد، آبروی هزاران نفر را ریخت، بسیاری را پیر و افسرده کرد و ...

ما نفرات زیادی از دانشجویان بورسیه را سراغ داریم که حرف های ناگفته بسیاری در باب این ظلم مغرضانه و شکنجه های دردناک و هدفمند دارند. سخنان و درددل هایی که می تواند تفسیر جامع و مشروح سخنان معظم له در مورد ظلم به دانشجویان بورسیه باشد.

متاسفانه، تمامی این ظلم­ ها، ناملایمات و شکنجه ها به این علت افتاد که رسانه های حامی انقلاب برای حمایت از دانشجویان بورسیه که گناهی جز شرکت در فراخوان علنی دولت رسمی جمهوری اسلامی نداشته اند، هرگز ورود نکردند و با سکوت خود به سیاست بازان مغرض، زمان و انگیزه نابودی جوانان مظلوم بورسیه را اعطا کردند.

جناب آقای دکتر سرافراز؛

در صورت اراده و تصمیم شما برای ساخت برنامه، مناظره، مصاحبه و یا مستند پیرامون ظلم های اعمال شده بر دانشجویان بورسیه، گروه جمعی از دانشجویان بورسیه متشکل از بسیاری از دانشجویان و دانش آموختگان زجرکشیده و مظلوم بورسیه، آماده همکاری کامل با شما برای تنویر افکار عمومی، روشنگری  و پاسخ به پرسش های موجود می باشد.

فراموش نکنید پیامبر عظیم الشان اسلام فرمودند: "ای کعبه! خوشا به حال تو، خداوند چقدر تورا بزرگ و حرمتت را گرامی داشته است! به خدا قسم حرمت مومن از تو بیشتر است، زیرا خداوند تنها یک چیز را از تو حرام کرده، ولی ازمومن سه چیز راحرام کرده است: مال، جان وآبرو تا کسی به او گمان بد نبرد."
 
با احترام
جمعی از دانشجویان بورسیه

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : تکلیف رسانه ملی در دفاع از مظلوم در ماه های گذشته ادا نشد/ هنوز فرصت برای جبران مافات هست

تکلیف رسانه ملی در دفاع از مظلوم در ماه های گذشته ادا نشد/ هنوز فرصت برای جبران مافات هست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS