امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 13:33:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22434

تاریخ انتشار : 22/04/1394 - 16:09

پاسخ هکرها به‌ ابهامات امنیت پسورد‌ کاربران تلگرام

مدیر گروه امنیتی آشیانه ایران گفت: کشف دو آسیب‌پذیری خطرناک در تلگرام (از جمله بدست‌ آوردن پسورد کدشده کاربران) رسما به اطلاع‌ سازندگان نرم‌افزار رسانده شده و مطابق وظیفه هکرهای کلاه سفید، این گروه ایرانی هیچ دسترسی به پسورد یا اکانت کاربران نداشته است.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

بهروز کمالیان مدیر گروه امنیتی آشیانه گفت: اخیرا گروه امنیتی فوق از کشف 2 آسیب‌پذیری در نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام و ثبت آنها در سایت‌های امنیتی خبر داد.


مدیر گروه امنیتی آشیانه ایران افزود: بر این اساس نوعی از آسیب‌پذیری کشف شناسایی کد با درخواست فراموشی کلمه عبور، پسورد به صورت کد شده برای درخواست کننده ارسال می‌شود، در آسیب پذیری دوم که با باگ امنیتی CSRF اتفاق می‌افتد شخص آسیب‌رسان پیامی حاوی یک لینک مخرب برای قربانی ارسال می‌کند که با کلیک روی این پیام و باز شدن یک صفحه وب‌سایت، اکانت قربانی حذف و تمامی آرشیو و اطلاعات اکانت از بین می‌رود. البته اجرای این باگ امنیتی مشروط به این است که قربانی پیش از بازکردن لینک، در پنل تحت وب تلگرام به آدرس MY.telegram.org لاگین کرده باشد.

پس از انتشار خبر کشف این دو آسیب‌پذیری توسط گروه امنیتی آشیانه ایران، برخی کاربران فضای مجازی گفتند: پس از دسترسی به پسوردهای کد شده، دسترسی به اصل پسوردهای اکانت‌های کاربران ایرانی تلگرام نیز ممکن شده است.

کمالیان در واکنش به این ابهام، توضیح داد: گروه آشیانه پس از کشف این 2 آسیب‌پذیری اقدام به ثبت آنها در سایت‌های امنیتی کرده است تا علاوه بر اثبات وجود آسیب‌پذیری‌ها، زمینه سوء استفاده از آنها فراهم نشود و سپس کشف آسیب‌پذیری‌ها اطلاع‌رسانی شد. در مجموع فرآیند کشف تا اطلاع‌رسانی حدود 3 روز به طول کشید.

وی تاکید کرد: آشیانه یک گروه امنیتی شخصی و بدون وابستگی است و در آسیب‌پذیری اول و مربوط به رمز عبور، پس از کشف آسیب پذیری طبق وظیفه هکرهای کلاه سفید، اقدام لازم برای ثبت و اطلاع‌رسانی به تلگرام برای برطرف کردن آسیب‌پذیری را آغاز کرده است و به طبع برای ورود به مراحل بعدی که رمزگشایی کلمات عبور رمزنگاری شده است تلاشی نکرده است.

مدیر گروه امنیتی آشیانه ایران تصریح کرد: بنابراین این گروه ایرانی هیچ دسترسی به پسورد یا اکانت کاربران نداشته است و با توجه به اینکه تلگرام از رمزنگاری عمومی استفاده نمی‌کند و رمزنگاری مخصوص به خود را دارد، بعید به نظر می‌رسد پیش از این توسط هکرهایی کشف شده باشد و بدون اطلاع مورد استفاده‌های شخصی قرار گرفته باشد./آ
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : پاسخ هکرها به‌ ابهامات امنیت پسورد‌ کاربران تلگرام

پاسخ هکرها به‌ ابهامات امنیت پسورد‌ کاربران تلگرام

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS