امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 04:57:34
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22417

تاریخ انتشار : 22/04/1394 - 15:53

استعفای جمعی از نمایندگان در اعتراض به دولت/ قول جهانگیری

نماینده مردم فسا در مجلس از استعفای دسته جمعی نمایندگان استان فارس در اعتراض به عدم توجه دولت به خواست مردم و نماینده ولی فقیه در انتصاب استاندار فارس خبر داد.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

محمد حسین دوگانی در گفتگو با مهر از استعفای دسته جمعی نمایندگان استان فارس در اعتراض به انتصاب استاندار جدید خبر داد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدا استیضاح وزیر کشور را از طرف ۵ میلیون مردم استان فارس، ائمه جمعه و اصولگرایان استان ارائه دادیم و در پی عدم اعلام وصول هیات رئیسه، ۱۰ نماینده استان فارس استعفای دسته جمعی دادیم.

وی تاکید کرد: این استعفا در حمایت از مردم فارس بود.

دوگانی با انتقاد از عدم توجه دولت به خواست مردم در انتصاب استاندار فارس، گفت: مردم استان فارس خواستار انتصاب استاندار قوی هستند، زیرا در یک دهه گذشته این استان مدیریت درستی نداشته است.

به گزارش مهر، اعضای مجمع نمایندگان استان فارس هم اکنون صحن علنی مجلس را ترک کرده اند.

جزئیات ترک جلسه علنی مجلس از سوی نمایندگان استان فارس

همچنین عنایت‌الله هاشمی در گفت‌وگو ‌با تسنیم در شیراز، اظهار داشت: علت ترک جلسه امروز مجلس توسط نمایندگان استان فارس، عدم اهمیت وزارت کشور به گزینه‌های پیشنهای استانداری فارس توسط نماینده ولی فقیه در استان فارس، نمایندگان مردم استان در خبرگان رهبری و مجمع نمایندگان فارس است.

وی با اشاره به اینکه پنج گزینه معرفی شده به دولت همسو با دولت بوده‌ است، بیان کرد: مجمع نمایندگان استان فارس مخالف انتصاب افراد دیگر در این استان، به‌ویژه مدیرانی است که سابقه استانداری ندارند.

هاشمی با تأکید بر اینکه باید خواسته نماینده ولی فقیه در استان فارس، نمایندگان مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در مورد انتصاب استاندار مورد توجه رئیس‌جمهور و وزیر کشور باشد، خاطرنشان کرد: استان فارس با وضعیت موجود به استانداری بومی و شایسته مدیریت نیاز دارد.

وی تصریح کرد: باید استانداری در این استان منصوب شود که استان پهناور فارس و مشکلات آن را بشناسد و بتواند قدمی برای رفع مشکلات موجود بردارد، نه اینکه استانداری منصوب شود که تمام زمان خود را برای شناسایی استان صرف کند.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان استان امروز درخواست خود را مبنی بر استیضاح وزیر کشور به هیئت رئیسه ارائه کرده خواستار اعلام وصول آن شدند و در صورتی که انجام نشود، استعفا می‌دهند.

قول جهانگیری برای مذاکره با رئیس‌جمهور درباره گزینه نهایی استاندار فارس

پس از این واقعه، جعفر قادری در گفت‌و‌گو با تسنیم در شیراز، درباره استعفای نمایندگان استان فارس در اعتراض به گزینه وزارت کشور برای استانداری فارس اظهار داشت: بدین منظور ساعتی پیش با حجت‌الاسلام ‌ابوترابی‌فرد جلسه‌ای فوری تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با وزیر کشور و معاون اول رئیس جمهور تماس گرفتند، افزود: آقای جهانگیری قول صحبت با رئیس جمهور در این باره را دادند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان استان فارس بعد از ظهر امروز نیز با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، جلسه‌ای با همین موضوع تشکیل می‌دهند.

بنا بر این گزارش اوایل تیر ماه سید محمد احمدی از سمت استانداری فارس برای شرکت درانتخابات مجلس استعفا داد و وزیر کشور در حکمی خلیل رضاییان را به عنوان سرپرست استانداری فارس منصوب کرد. رضاییان پیش از این انتصاب، معاونت هماهنگی عمرانی و توسعه وبرنامه استانداری فارس را بر عهده داشت.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : استعفای جمعی از نمایندگان در اعتراض به دولت/ قول جهانگیری

استعفای جمعی از نمایندگان در اعتراض به دولت/ قول جهانگیری

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS