امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 14:46:30
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22402

تاریخ انتشار : 22/04/1394 - 15:39

یک دانشجوی جامعه‌شناسی:

رقص، کنسرت و اختلاط در دانشگاه‌ها با هدف سیاسی سقوط علمی انجام می‌شود

چه کسی است که نداند راه‌اندازی کنسرت و رقص و آواز و اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها با هدف گسترش فساد و بی‌بند و باری و سقوط علمی به بهانه نشاط انجام می‌شود.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

«محمد ـ ع» دانشجوی جامعه شناسی یکی از دانشگاه‌های مازندران در واکنش به بیانات اخیر مقام معظم رهبری، ضمن اشاره به دغدغه های معظم‌له نسبت به اوضاع فرهنگی دانشگاه‌ها اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت روحانی عده‌ای که زمانی به دنبال تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها بودند و به تعبیر رهبر می‌خواستند در دانشگاه دیوار بکشند، با رویکردی جدید و ۱۸۰ درجه متفاوت دوباره وارد دانشگاه‌ها شدند و آش را شور کردند.

وی با بیان اینکه اردوهای مختلط مسبوق به سابقه است، افزود: اینکه در حال حاضر یک نهاد حاکمیتی برای آن مجوز صادر می‌کند و امکانات در اختیار دانشجویان قرار میدهد، جای تاسف دارد، در جایی شنیده شده یکی از مقامات وزارت گفت: وجود اردوهای مختلط در دانشگاه ها در صورت عدم بروز مشکلات شرعی فاقد اشکال می‌باشد، همان گونه در اتوبوس‌های بین شهری مسافرین هم آقا هستند و هم خانم.

این دانشجو سپس یادآور شد: در زمان دولت اصلاحات دانشجوی ارزشی به عنوان دانشجویات درجه دو شناخته می‌شدند کسی حتی اجازه کوچک‌ترین اعتراضی نداشت و همان روش دوباره احیا شد. دانشجوی ارزشی برای برگزاری اردوی دانشجویی کربلا به کمیته انضباطی کشیده می‌شود، اما در ایام محرم اجازه اردو مختلط با هماهنگی استاد و امور فرهنگی دانشگاه داده می‌شود.

وی فرهنگ دانشگاه‌ها را لجام گسیخته دانست و بیان کرد: رهبر انقلاب بارها درباره ترویج موسیقی  در دانشگاه اعلام گله و شکایت کردند، اما در دوره دولت جدید به شکل عجیبی افزایش یافته است.

وی در ادامه گفت: مسئولان فرهنگی در دانشگاه توجیهات استفاده از موسیقی خارج از فضای دانشگاه را به دانشگاه کشانده اند و حتی دیده شده به بهانه آئین های سنتی و بومی محلی، رقص و آواز و طرب را وارد محیط علمی دانشگاه کرده‌اند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : رقص، کنسرت و اختلاط در دانشگاه‌ها با هدف سیاسی سقوط علمی انجام می‌شود

رقص، کنسرت و اختلاط در دانشگاه‌ها با هدف سیاسی سقوط علمی انجام می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS