امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 20:02:27
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22379

تاریخ انتشار : 22/04/1394 - 08:13

«شرط کافی» برای برگزاری کنسرت چیست؟

سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرد: برای برگزاری هر کنسرتی گرچه اخذ مجوز محتوایی از سوی وزارت ارشاد«شرط لازم» است، اما «شرط کافی» آن مجوز اداره اماکن نیروی انتظامی است.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا،ایسنا، سردار سعید منتظرالمهدی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت اجرای کنسرت‌ها و نحوه تعامل میان وزارت ارشاد و نیروی انتظامی گفت: خوشبختانه تعامل خوبی میان پلیس و وزارت ارشاد وجود دارد که این هماهنگی‌ها افزایش نیز داشته است.

او درباره این‌که چرا برخی کنسرت‌هایی که مجوز وزارت ارشاد را دارند، لغو می‌شوند؟ اظهار کرد: نیروی انتظامی برحسب وظیفه‌ای که برعهده دارد به منظور پیشگیری از رخدادها و وقایع به موضوعات وارد می‌شود.

وی ادامه داد: در موضوع کنسرت‌ها نیز وضعیت به همین شکل است و چنانچه مجوز برگزاری کنسرت از سوی وزارت ارشاد و نیروی انتظامی صادر شده باشد، قطعا کنسرت‌ها برگزار خواهد شد و هیچ کنسرتی نیست که این دو مجوز را داشته باشد و لغو شده باشد. بنابراین برای برگزاری هر کنسرتی، گرچه اخذ مجوز محتوایی از سوی وزارت ارشاد شرط لازم است، اما شرط کافی آن مجوز اداره اماکن نیروی انتظامی است.

موضوع لغو شدن کنسرت‌های مجوزدار و نا هماهنگی‌هایی که در این حوزه وجود دارد، مدت‌هاست که گریبانگیر هنرمندان شده و صدای آن‌ها را درآورده است. از جمله آخرین کنسرت‌هایی که لغو شده‌اند می‌توان به کیهان کلهر، پرواز همای، وحید تاج و شهرام ناظری اشاره کرد.

این موضوع پیش از شروع ماه مبارک رمضان تا حدی پیش رفت که صدای اعتراض‌ها به رییس‌جمهور هم رسید. وقتی قرار بود، کیهان کلهر (نوازنده‌ی چیره‌دست کمانچه) پس از سال‌ها در کشورش روی صحنه برود، کنسرتش توسط اداره‌ی اماکن لغو شد تا کلهر دیگر هیچ‌وقت دوست نداشته باشد، در ایران کنسرت بگذارد. هرچند بعد از آن ماجرا نیروی انتظامی اعلام کرد، نقشی در لغو کنسرت‌ها ندارد.

پس از کیهان کلهر نوبت «پرواز همای» بود که می‌خواست پس از هشت سال در ایران کنسرت دهد، اما پس از طی کردن روند اداری و فروش تمام بلیت‌ها، فقط چند ساعت قبل از اجرا، کنسرتش به دستور مقام قضایی لغو شد. این کنسرت جزو معدود کنسرت‌هایی بود که به دستور بخش قضایی لغو می‌شد و شاید هم برای اولین‌بار بود. البته چندی بعد اعلام شد که همای دیگر مشکل قضایی ندارد و می‌تواند کنسرت برگزار کند.

در همان روزها کنسرت وحید تاج نیز لغو شد و بعدها خبر رسید که کنسرت‌های شهرام ناظری در شهرستان‌ها به‌دلیل هم‌زمانی با ماه مبارک رمضان به تاریخ دیگری موکول شده است.

لغو کنسرت‌ها به‌اندازه‌ای حاشیه ایجاد کرد که رییس‌جمهور نیز در نشست خبری‌اش به این موضوع پرداخت و گفت: وقتی دستگاهی به‌عنوان مرجع قانونی برای دادن مجوز تعیین شده است، دخالت دیگران در این امور شایسته نیست. وقتی در چارچوب قانون به یک کنسرت مجوز داده می‌شود و مردم بلیت می‌خرند، این‌گونه دخالت‌ها نه‌تنها تضییع حقوق اصحاب فرهنگ است بلکه تضییع حقوق مردم است.

 

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : «شرط کافی» برای برگزاری کنسرت چیست؟

«شرط کافی» برای برگزاری کنسرت چیست؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS