امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 07:18:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22369

تاریخ انتشار : 22/04/1394 - 07:53

فرار رسانه‌ای دانشگاه آزاد بخاطر رد شکایت

این نکته که مدیرکل حقوقی دانشگاه ، سعی دارد از منافع مدیران دانشگاه با قدرت دفاع کند نکته دور از ذهنی نیست، اما کاش آن زمان که به ناحق حقوق مدیران خاص ۵میلیون افزایش یافت، افزایش شهریه های ثابت و متغیر کمر خانواده ها را شکست،دانشجویان دانشگاه توسط رییس، سربازان آمریکا خطاب شدند و تحصن یک ماهه دانشجویان بی جواب ماند، نیز اقدام حقوقی موثری صورت می پذیرفت!

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا،

خبرگزاری فارس در مورخ ۱۶خرداد ۱۳۹۴در خبری مدعی شد شکایت دانشگاه آزاد از محمدحسین پرکره مشاور عالی ریس سابق دانشگاه ازاد به دلیل انتقاد به افزایش شهریه ها در دادگاه فرهنگ و رسانه رد شده است.

در واکنش به این خبر خبرگزاری انا وابسته به دانشگاه آزاد در مورخ ۱۷ خرداد۱۳۹۴در مصاحبه ای با مدیر حقوقی این دانشگاه ضمن ایراد اتهامات جدید مدعی شد که خبر منتشر شده توسط خبرگزاری فارس کذب است. پاسخ محمد حسین پرکره به این تکذیبیه در مورخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ به دانشگاه آزاد و خبرگزاری انا ارسال و تایید آن دریافت شد که تا کنون منتشر نشده است. ضمن انتشار کامل متن پاسخ مشاور عالی رییس سابق دانشگاه آزاد، عدم انتشار و بی اخلاقی دانشگاه آزاد را به قضاوت مخاطب واگذار می کنیم.

ریاست دانشگاه آزاد سلام؛
پیرو خبر شماره ۳۳۹۴۴ مورخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ خبرگزاری دانشگاه آزاد شایسته است پاسخ خبر منتشر شده با رعایت قوانین و مقررات مطبوعات و رسانه در آن خبرگزاری،منتشر گردد:

۱_در این تکذیبه برخلاف صداقت و در اقدامی غیر اخلاقی ادعا شده است که پرونده در جریان دادرسی است اما بهتر است مسئولان حقوقی دانشگاه بدانند به موجب بند "ک" ماده(۳) اصلاحی قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب در صورتی که عمل متهم متضمن جرمی نبوده یا اصولا جرمی واقع نشده و یا دلایل کافی برای ارتکاب جرم وجود نداشته باشد،"قرار منع تعقیب" صادر میشود لذا با عنایت به مستند مآرالذکر و همچنین توجه به روح قوانین و علت تامه قانونگذار از تصویب این ماده و با استناد به عرف حقوقی و قضایی این موضوع به منزله رد شکایت و عدم پذیرش دعوا توسط دادگاه بوده است. لذا دانشگاه همچون گذشته در صدور تکذیبیه تعجیل کرده است.

۲_مدیرکل محترم حقوقی دانشگاه سعی نموده است با بهره مندی از ترفند "کلمه الحق یراد بها الباطل" وانمود کند که دادرسی ادامه دارد! اما بازهم در پاسخ دچار اشتباه حقوقی شده چراکه قانونگذار صریحا در بند "ن" ماده مزبور این اجازه را به شاکی داده است که به قرار صادره و رد شکایت اعتراض کند، لذا عقل سلیم ومنطق عقلا در دنیای حقوق این اقدام را به منزله ایجاد حقی جدید برای شاکی قلمداد میکند پس با توضیحات مصرحه و بدیهی بودن امر، اعتراض دانشگاه به تصمیم دادسرا، دادرسی را وارد مرحله جدیدی بنام "اعتراض به قرار صادره" کرده است. دلیل دیگر بر تعجیل و دستپاچگی مدیران حقوقی دانشگاه برای صدور تکذیبیه آن است که مگر نه اینکه بر اساس قواعد حقوقی دادگاه مکلف است بعد از تحقیقات اولیه و استماع دفاعیات متشکی عنه قرار صادر کند؟ برای اینجانب نه قرار کفالت و نه قرار وثیقه صادر شده است. لذا در این مورد نیز بهتر است عالمان و عاملان به علم حقوق قضاوت نمایند.

۳_مدیرکل معروض داشته است: انتقاد به شهریه دلیل شکایت نبوده است،پیشنهاد میشود برای تنویر افکار عمومی نامه دادخواست دانشگاه به شماره ۱۳/۱۳۶۱۱۰ مورخ ۹۳/۱۲/۹که به دادگاه ارسال شده است بدون سانسور در معرض قضاوت اذهان عمومی جامعه و دانشگاهیان قرار بگیرد تا صداقت در گفتار به تشخیص مخاطب برسد!!

۴_در تکذیبه منتشره، مدیر حقوقی دانشگاه ازاد مفتخرانه مدعی شده است که: "همین که دانشگاه طرح دعوا کرده است پس حق با دانشگاه است!." این اطمینان خاطر عجیب مدیرحقوقی از جلب نظر دادگاه، آن هم به ادعای خودشان قبل از اتمام دادرسی،یا تلاش برای ایجاد هراس در منتقدین است یا دانشگاه با تمارض حقوقی سعی دارد وانمود کند که در دستگاه قضا نفوذ دارد که صد البته پاسخ به این اتهام و ایجاد شبه در اذهان عمومی به عهده دستگاه قضا خواهد بود و البته این تاکتیک سیاسی یادآور اقدام شنیع آن نامردیست که قبل از شمارش آرا خود را پیروز انتخابات معرفی کرده بود

۵_در تکذیبیه آمده است "ترس از خارج نمودن پرونده از روال منطقی منجر به رسانه ای شدن این شکایت شده است" در این مطلب نیز مدیرکل حقوقی عصبانیت خود از صدور قرار منع تعقیب را با حمله به دستگاه قضا مشهود مینماید و قصد دارد وانمود کند علت اصلی صدور قرار منع تعقیب فشار رسانه ای بوده است که استقلال دستگاه قضا با این گفتار ناصواب خدشه دار خواهد شد!

۶. این نکته که مدیرکل حقوقی دانشگاه ، سعی دارد از منافع مدیران دانشگاه با قدرت دفاع کند نکته دور از ذهنی نیست، اما کاش آن زمان که به ناحق حقوق مدیران خاص ۵میلیون افزایش یافت، افزایش شهریه های ثابت و متغیر کمر خانواده ها را شکست،دانشجویان دانشگاه توسط رییس، سربازان آمریکا خطاب شدند و تحصن یک ماهه دانشجویان بی جواب ماند، نیز اقدام حقوقی موثری صورت می پذیرفت!

۷_این جوابیه در مورخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ و در ساعت ۱۱صبح به خبرگزاری انا تحویل داده شده است که قضاوت در مورد تعلل احتمالی در انتشار را به عهده مخاطب میگذارم.

والسلام_ محمد حسین پرکره

رونوشت: اسلامی -شعبه محترم ۴ بازپرسی دادگاه فرهنگ و رسانه -خبرگزاری محترم فارس-پیرو خبر شماره۱۳۹۴۰۳۱۶۰۰۰۶۲۱ مورخ۹۴/۳/۱۶

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : فرار رسانه‌ای دانشگاه آزاد بخاطر رد شکایت

فرار رسانه‌ای دانشگاه آزاد بخاطر رد شکایت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS