امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 02:42:09
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22320

تاریخ انتشار : 21/04/1394 - 17:15

مراقب مواد روانگردان نخ و برنز باشید

رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص با هشدار در خصوص مصرف مواد مخدر صنعتی و روانگردان‌ها گفت: خانواده‌ها باید مراقب جوانان در خصوص ماده‌های روانگردان نخ و برنز باشند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

سعید صفاتیان رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص، افزود: ماده روانگردان نخ ترکیبی از مواد ال اس دی، متامفتامین، آمفتامین، کتامین و سایر مواد در حوزه بیهوشی و روانگردان‌ها است و مواردی از مصرف آن نیز در کشور مشاهده شده است.


وی اظهار داشت: ماده روانگردان نخ بیشتر یک نوع الگوی مصرف است و در هنگام مصرف باید به صورت کریستال باشد تا بتواند سریعا جذب شود.

وی نحوه مصرف این نوع ماده روانگردان را پاشیدن این ماده روی زخم در بدن عنوان کرد و افزود: برخی از مصرف کنندگان این ماده بخشی از بدن خودشان را در حد دو تا پنج سانتی متر زخم می‌کنند و این ماده را روی زخم می‌گذارند تا به مرور تاثیرش را روی بدن بگذارد.

صفاتیان با بیان اینکه این ماده از نظر شکل ظاهری شبیه برنج سوخته است، افزود: همچنین نوع دیگر این ماده روانگردان طولش بیشتر از یک دانه برنج است که مانند سیگار از آن استفاده می‌کنند به نحوی که آن را دور سیگار می‌پیچند و از این طریق استفاده می‌کنند.

مدیر کل سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: این ماده خاصیتی دارد که باید به صورت میلی گرم یا میکروگرم باشد که تاثیر در بدن فرد داشته باشد و در واقع میزان آن باید یک هزارم یا یک میلیونم گرم باشد.

وی با بیان اینکه این گونه الگوی مصرف خیلی کم است، تصریح کرد: مواد آن در بدن بسیار تاثیرگذار است.

صفاتیان ادامه داد: این ماده اعتیاد آور است و درمان دارویی خاصی ندارد و فقط از طریق درمان غیردارویی می‌توان نسبت به درمان افراد مصرف کننده اقدام کرد.

رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کسانی که این ماده را مصرف می‌کنند در کمتر از یک ماه قابل شناسایی است و اختلال در شخصیت، حافظه، یادگیری، توهم بینایی، شنوایی، لامسه و هذیان را به دنیال دارد و حتی مصرف کننده عدم تشخیص فاصله‌ها را دارد.

صفاتیان با بیان اینکه یخ نیز یک ماده روانگردان است که نحوه استفاده آن انداختن این ماده روی یخ است، افزود: مواد روانگردان تاثیر منفی روی بدن افراد مصرف کننده دارد و روی قلب، کلیه و کبد آنان تاثیر دارد و افزایش فشار خون، لرزش عضلات و ورم مغز را نیز به همراه دارد.

وی شوک و مرگ را از دیگر مشکلات استفاده از این ماده‌های روانگردان عنوان کرد و افزود: حالت خودکشی و دگرکشی نیز در افراد مصرف کننده این نوع ماده روانگردان وجود دارد./آ
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مراقب مواد روانگردان نخ و برنز باشید

مراقب مواد روانگردان نخ و برنز باشید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS