امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 01:06:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22314

تاریخ انتشار : 21/04/1394 - 17:12

کارگران آسیب دیده فاقد بیمه هم مستمری می‌گیرند

عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه کارگرانی که بیمه نداشتند و آسیب دیدند از سوی تأمین اجتماعی بیمه مستمری می‌شوند گفت: کارفرمایان در اقساط ۳۶ ماهه می‌توانند حق بیمه پرداخت کنند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،

هادی ساداتی عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور، درباره آخرین وضعیت بیمه کارگران ساختمانی گفت: کارت مهارت کارگر ساختمانی درجه3 از شروط مهمی است که درثبت نام باید ارائه شود. افرادی که بخواهند در سال جاری ثبت نام کنند، در سال آینده بیمه می شوند و لیست های سال گذشته قرار است در ردیف بیمه شدن قرار بگیرند.


وی اظهار کرد:یکی از مواردی که در تأمین اجتماعی در دستور کار است شناسایی کارگران ساختمانی و تفکیک افرادی که می‌خواهند از این طریق استفاده کرده و بیمه شوند است. در این زمینه انجمن های کارگران ساختمانی به سازمان کمک می‌کند و در شناسایی نقش دارد.

ساداتی با بیان اینکه بیمه کارگران ساختمانی تا 36 قسط نیز انجام خواهد گرفت گفت: حق بیمه سهم کارفرمایی کارگران ساختمانی از محل 15 درصد مجموع عوارض پروانه بیمه ساختمانی، تأمین می‌شود، لذا برای مساعدت به متقاضیان پروانه ساختمانی و پس از محاسبات حق بیمه متعلقه در صورت تقاضای متقاضی پروانه ساختمانی مبنی بر تقسیط حق بیمه ساختمانی، میزان حق بیمه سهم کارفرمایی با توجه به نسبت حق بیمه محاسبه شده قابل تقسیط ماهیانه است.

عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور درباره میزان حق بیمه کارگران ساختمانی گفت: حق بیمه برای استادکاران و کارگران معمولی متفاوت است. حق بیمه کارگران استادکار با داشتن کارت مهارت  درجه 1 حدود 72 هزارپرداخت می‌کنند. آن دسته از کارگرانی که کارت مهارت درجه 2 دارند حدود 68هزار تومان حق بیمه پرداخت می‌کنند و کارگران معمولی حدود 62 هزار تومان حق بیمه پرداخت می کنند. کارگران ساختمانی تنها 7 درصد سهم خود را می پردازند.

 وی در پاسخ به اینکه اگر کارگری در گذشته بیمه نبوده و نقص عضو شده است اکنون چه کاری باید برای امرارمعاش خود انجام دهد بیان کرد:طرحی در دستور کار تأمین اجتماعی است که اگر کارگری بیمه  نباشد و آسیب ببیند،کارفرما به میزان مشخصی جریمه می‌شود و در ازای آن بیمه مستمری فرد آسیب دیده انجام می شود تا بتواند امرار معاش کند./آ
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : کارگران آسیب دیده فاقد بیمه هم مستمری می‌گیرند

کارگران آسیب دیده فاقد بیمه هم مستمری می‌گیرند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS