امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 19:30:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22302

تاریخ انتشار : 21/04/1394 - 16:32

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار خبر داد

تشکیل کمیته بحران آب در فریدونکنار/ برگزاری 22 دوره کلاس آموزشی زراعت در ماه مبارک رمضان

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار از تشکیل کمیته بحران آب در این شهرستان خبر داد و گفت: تا به امروز هیچ‌گونه خشکسالی در فریدونکنار گزارش نشده است.

جویباران ـبه گزارش بلاغحسن رزاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: بیش از یک میلیارد از مردم جهان به آب سالم آشامیدنی و نیمی از مردم جهان به بهداشت مناسب دسترسی ندارند.

وی افزود: بدون تغییرات اساسی، بسیاری از مناطق جهان آب كافی برای تولید غذا و رشد جمعیت علی‌رغم اعمال سیاست‌های كنترل جمعیت ندارند.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار خاطرنشان کرد: نابودی گونه‌های گیاهی و جانوری حقایق دیگری هستند كه در بسیاری از نقاط جهان اتفاق افتاده و می‌توانند باعث تغییر روش زندگی نسل‌های آینده شوند.

این مسئول با بیان به اینکه بحران آب جهان، یك بحران مدیریتی است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب، مدیریت جهاد کشاورزی فریدونکنار اقدام به تشکیل کمیته بحران آب در این شهرستان کرده است.

رزاقی با بیان اینکه با توجه به اقدامات صورت گرفته هنوز مورد حاد و خاصی از خشکسالی گزارش نشده است، گفت: کشاورزان در زمینه مدیریت آب در مزرعه با به‌کارگیری روش‌های مختلف آبیاری از جمله آبیاری تناوبی، آماده‌سازی به موقع اراضی، کشت به‌هنگام، تغییر الگوی كشت، مبارزه با علف‌های هرز و استفاده از کود‌های ریزمغذی که موجب افزایش مقاومت گیاه در برابر کم‌آبی می‌شود، مصرف آب را بهینه‌سازی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری کلاس‌های آموزشی زراعت برنج در روستاهای این شهرستان، خبر داد و خاطرنشان کرد: برنج از عمده‌‌ترین اقلام سبد مصرفی خانوارها است که بعد از گندم بیشترین مصرف را در بین غلات دارد.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار اضافه کرد: این محصول در ایران به‌عنوان یک کالای اساسی و استراتژیک شناخته شده و مصرف آن در بین مردم افزایش یافته است.

این مسئول افزود: هم‌اکنون در رژیم غذایی خانوارها، برنج از اهمیت بالایی برخوردار است که ارتقاء سطح دانش و آگاهی کشاورزان منطقه و بهبود بهره‌وری در این بخش می‌تواند نتایج مطلوبی داشته باشد.

رزاقی ادامه داد: در همین راستا، 22 دوره آموزشی زراعت برنج در 20 روز اول ماه مبارک رمضان در روستاهای فریدونکنار برگزار شد.

وی در پایان تصریح کرد: در این دوره‌های آموزشی، 650 نفر از بهره‌برداران و شالیکاران روستایی، مطالب مفیدی را در زمینه نحوه زندگی آفت ساقه‌خوار برنج، زمان صحیح مبارزه بیولوژیکی با این آفت با نصب تریکوکارت‌های حاوی زنبور در مزرعه و همچنین جدا کردن و معدوم‌سازی ساقه‌های مشکوک به آلودگی آفت ساقه‌خوار برنج در حین وجین یا مزرعه گردشی، فرا گرفتند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : تشکیل کمیته بحران آب در فریدونکنار/ برگزاری 22 دوره کلاس آموزشی زراعت در ماه مبارک رمضان

تشکیل کمیته بحران آب در فریدونکنار/ برگزاری 22 دوره کلاس آموزشی زراعت در ماه مبارک رمضان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS