امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 23:26:23
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22290

تاریخ انتشار : 21/04/1394 - 16:19

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران:

مازندران بنای لازم برای تولید الگوی پوشش محلی را دارد/مسئولان برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تلاش کنند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: مازندران بنای لازم برای تولید الگوی پوشش محلی را دارد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ،مریم جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: عفاف بر حجاب مقدم است زیرا جامعه‌ای که عفاف داشته باشد حجب و حیا آن حفظ می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت آموزش در سنین کم، افزود: تعمیق و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف از سنین کودکی و به‌ویژه از مدارس باید آموزش داده شود تا ذهن فرزندان ما برای رعایت حجاب آماده شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با تشریح اقدامات این اداره‌ در زمینه ترویج حجاب و عفاف، تصریح کرد: کارگاه‌های آموزشی متعددی در سطح استان با محوریت عفاف و حجاب برای تمامی اقشار برگزار شد که خروجی مناسبی از این دوره‌ها حاصل شد.

این مسئول اضافه کرد: طرح تبسم مهر با محوریت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف برگزار شد که بعدها با تقاضاهای مخاطبان، این طرح به بحث‌های فرهنگی و اجتماعی دیگری هم ورود کرد.

جمشیدی درباره طرح تفکیک جنسیتی کارمندان ادارات، گفت: اگر این تفکیک به صورت منطقی اتفاق بیفتد مطمئناً بهتر خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر سازمان، نهاد و یا اداره‌ای امکان همچین تفکیکی داشته باشد، قطعاً کمک در جهت حفظ کرامت کارکنان زن خود کرده و این موضوع نه تنها محدودیتی برای کارکنان زن ایجاد نمی‌کند بلکه عاملی است برای پرورش استعداد و ارتقا بانوان ما در جامعه.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، نقش خانواده را در ترویج حیا و عفاف عمومی تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: باید روی آموزش‌ در سطح خانواده تمرکز کرد، مهارت‌های پیش از ازدواج باید به‌صورت فراگیر آموزش داده شود تا سطح علم زندگی در جامعه افزایش یابد.

این مسئول بیان کرد: باید در تولید لباس تجدید نظر و از طراحان پوشش اسلامی و ایرانی حمایت شود.

جمشیدی با بیان اینکه استان مازندران بنای لازم برای تولید الگوی پوشش محلی را دارد، اذعان کرد: فراخوانی با حمایت اداره‌ کل ارشاد اسلامی مازندران در شهرستان‌ها داشتیم  که استقبال خوبی از آن به عمل آمد.

وی در پایان با اشاره به فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی در زمینه حجاب و عفاف، اظهار کرد: ما وام‌دار نسلی هستیم که در گذر زمان، نماد و فرهنگ آن کمرنگ نخواهد شد و چه خوب است در سالی که مزین به نام هم‌دلی و همزبانی است، تمام مسئولان با رعایت آموزه‌های دینی و اخلاقی در حد توان خود برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تلاش کنند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : مازندران بنای لازم برای تولید الگوی پوشش محلی را دارد/مسئولان برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تلاش کنند

مازندران بنای لازم برای تولید الگوی پوشش محلی را دارد/مسئولان برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تلاش کنند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS