امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 03:11:23
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22277

تاریخ انتشار : 21/04/1394 - 07:37

بالای شهر و پایین شهر در اصفهان معنایی ندارد

استاندار اصفهان گفت: نباید در شهر اسلامی اصفهان الگوی بالای شهر و پایین شهر تعریف شود.

جویباران ـ.

به گزارش پارسینه ،

مهر، رسول زرگر‌پور پیش از ظهر شنبه در آئین معارفه شهردار اصفهان ضمن قدردانی از حضور میلیونی مردم استان اصفهان در راهپیمایی روز جهانی قدس با بیان اینکه طی ۲ سال گذشته در مدیریت شهری اصفهان مدیریت فرسایشی وجود داشته که این امر خساراتی را به شهر اصفهان وارد کرده است، اظهار داشت: از این رو بر آن هستیم که طی ۲ سال باقی مانده مدیریت شهری با همدلی و همزبانی در راستای توسعه شهر گام بردارند و مدیریت فرسایشی برای بار دیگر در شهر اصفهان تکرار نشود.
 
وی در ادامه ضمن قدردانی از شهردار سابق اصفهان ابراز داشت: زیبا بود اگر وی نیز در این مراسم حضور می‌یافت و از خدماتش تجلیل به عمل می‌آمد.
 
استاندار اصفهان مدیریت شهری را تنها میدان خدمت بی‌منت عنوان کرد و گفت: باید از ورود هر خسارتی به این میدان جلوگیری شود.
 
وی با بیان اینکه جایگاه شهر اصفهان را باید از دید افراد خارج از شهر اصفهان پرسید، ادامه داد: در این راستا باید به ملاقاتی که یک ماه گذشته با ۶۰ نفر از نخبگان فرهنگی کشور فرانسه داشتم اشاره کنم که در این دیدار نخبگان فرهنگی فرانسه اذعان داشتند که شهر اصفهان هنوز پایتخت فرهنگ، ادب و هنر ایران است و بسیاری از فرانسوی‌ها اصفهان را بیشتر از ایران می‌شناسند.
 
زرگرپور با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شهر اصفهان در سال ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت گردشگری بین‌المللی صنایع دستی کشورهای اسلامی معرفی خواهد شد، افزود: از این رو ضروری است که الگوی مدیریتی ایرانی و اسلامی در شهر اصفهان نمود پیدا کند.
 
وی وجود چالش‌های زیست محیطی در شهر اصفهان را از ضعف‌‌های این شهر بین‌المللی عنوان کرد و بیان داشت: همچنین نباید در شهر اسلامی اصفهان الگوی بالای شهر و پایین شهر تعریف شود، نباید حاشیه نشینی در اصفهان دیده شود و نباید حتی یک مورد فساد اداری به ویژه در شهرداری گزارش شود.
 
استاندار اصفهان افزود: توسعه محلات باید در راس برنامه‌های شهرداری باشد و از این رو با توجه به مشکلات و مسایل متعدد اجتماعی نیز شهرداری باید در راستای برگزاری برنامه‌های شادی و نشاط در جامعه نقش داشته باشد.
 
وی استفاده از نیروهای آشنا به سیستم شهرداری در مدیریت شهر را امری مهم خواند و گفت: در این راستا شهردار اصفهان باید به دور از هرگونه سیاسی بازی نیروهای خود را انتخاب کند و نباید فراموش کنیم که شهردار باید میدان دار خدمت باشد و نه میدان دار سیاست در شهر.
 
زرگرپور انتخاب شهردار توسط اعضای شورای شهر را به عبور از گردنه خطرناک تشبیه کرد و افزود: شورای اسلامی شهر اصفهان در این زمینه این گردنه خطرناک را به خوبی طی کرده است.
 
وی با بیان اینکه مدیریت استان همکاری خود را با مدیریت شهری اصفهان با رعایت قوانین و مقررات اعلام می‌کند، گفت: امیدواریم با همدلی و همزبانی در راستای توسعه شهر اصفهان و رسیدن به جایگاه واقعی گام برداریم.

/3004

دیدگاه شما در مورد : بالای شهر و پایین شهر در اصفهان معنایی ندارد

 بالای شهر و پایین شهر در اصفهان معنایی ندارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS