امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 21:03:41
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22262

تاریخ انتشار : 21/04/1394 - 07:26

رئیس جمهور در دیدار با نخست وزیر هند تاکید کرد/

استقبال ایران از گسترش روابط با هند در توسعه بندر چابهار

روحانی بر آمادگی دولت جمهوری اسلامی ایران برای همكاری با هند در سرمایه‌گذاری در بخش‌های نفت، گاز و همچنین توسعه بندر چابهار، توریسم، همكاری های بخش‌های خصوصی دو كشور بویژه در حوزه‌های علمی و فناوری تأکید کرد.

جویباران ـ.

به گزارش پارسینه ،

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی‌، روابط دو کشور را صمیمانه و تاریخی توصیف کرد و اظهار داشت: امیدواریم این دیدار پایه گذار حرکتی سریع و رو به جلو در روابط بین دو کشور باشد.

روحانی تصریح کرد: آثار حرکت پرشتاب روابط بین دو کشور در ماه‌های گذشته به خوبی نمایان شده و حضور جنابعالی به عنوان نخست وزیر هند فرصتی مغتنم برای توسعه روابط فی‌مابین می‌باشد.
رییس جمهور با اشاره به درخواست هند جهت توسعه بندر تجاری چابهار و همچنین پیوستن هند به پروژه کریدور شمال به جنوب ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه منعی برای توسعه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی با هند ندارد.
روحانی بر آمادگی دولت جمهوری اسلامی ایران برای همكاری با هند در سرمایه‌گذاری در بخش‌های نفت، گاز و همچنین توسعه بندر چابهار، توریسم، همكاری های بخش‌های خصوصی دو كشور بویژه در حوزه‌های علمی و فناوری تأکید کرد.
رییس جمهور با تأکید بر اینکه نقش ایران و هند در مبارزه با تروریسم در منطقه بسیار حساس است به شرایط ناگوار مردم یمن اشاره کرد و گفت: متأسفانه در کشور یمن شاهد کشتار زنان کودکان و نظامیان هستیم.
وی نقش ایران و هندوستان در منطقه برای حفظ ثبات و همچنین مبارزه با تروریسم را نیز مهم دانست و گفت: همکاری دو کشور نه تنها در زمینه‌های تجاری و اقتصادی، بلکه برای ریشه کن کردن تروریسم در منطقه بسیار ضروری است.
روحانی در این دیدار که در حاشیه اجلاس مشترک گروه بریکس و سازمان همکاری‌های شانگهای برگزار شد به رواج افراط‌گری و خشونت در منطقه طی سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: متأسفانه کشور عراق و افغانستان دچار یک بحران امنیتی شده‌اند و با حضور گروه‌هاى تکفیری همچون داعش در این کشورها منطقه با شرایط بسیار ناگواری روبرو شده است.
نخست وزیر هند نیز در این دیدار با تأکید بر نقش جمهوری اسلامی ایران و بویژه دکتر حسن روحانی رهبری و راهبردی برای شناسایی و خشکاندن ریشه‌های تروریسم در منطقه و همچنین برقراری ثبات و امنیت اظهار داشت: نباید اجازه دهیم تروریسم شک و شبهه‌ای در خصوص اسلام و مسلمانان در جهان ایجاد نماید.
وی افزود: ایران، هند و کشورهای همسو باید با توجه پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در دفاع از بشریت و جهان عاری از خشونت با یكدیگر همکاری نمایند.
در این دیدار همچنین بر توسعه روابط علمی و دانشگاهی، همكاری هنرمندان دو كشور، توسعه گردشگری و تسریع در روند صدور روادید تأکید شد.

/3004

دیدگاه شما در مورد : استقبال ایران از گسترش روابط با هند در توسعه بندر چابهار

 استقبال ایران از گسترش روابط با هند در توسعه بندر چابهار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS