امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 09:31:30
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22211

تاریخ انتشار : 20/04/1394 - 18:38

گزارشی ویژه از یک حضور حماسی/

همه آمدند تا هیچ مظلومی تنها نباشد

چه حکمت با مسمایی شد امسال که سومین روز شهادت اول مظلوم عالم با روز جهانی حمایت از مظلومان جهان تقارن پیدا کرد، مظلومیتی که پایان ندارد، روزی در فلسطین و غزه باید ان را جست و روزی در سوریه و عراق و افغانستان و امسال هم یمن برایمان داغ دیگری شد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

 

 

نکاآنلاین، پیش‌بینی حضور گسترده مردم نکا در راهپیمایی روز قدس مانند تمام راهپیمایی‌ها به سنت هر سال از ابتدای انقلاب تا کنون کار دشواری نبود اما بیداری شب گذشته و گرمای طاقت فرسای هوا، کمی ذهن‌ها را برای کمتر آمدن جمعیت آماده کرده بود.

 

امسال بر خلاف سال‌های گذشته، از ساعت و یا دقایق طولانی باقی مانده تا شروع راهپیمایی، جمعیت زیادی نیامده بود و شروع دلچسبی را نوید نمی‌داد تا اینکه کمتر از 5 دقیقه مانده تا شروع برنامه، ناگهان سیل جمعیت سرازیر شد و مردم از هر طرف به سمت مکان آغازین راهپیمایی آمدند.

 

حتی کسانی که در مسیر ایستاده بودند تا در میانه راه به حمعیت اضافه شوند نیز خود را به ابتدای مسیر رساندند و موج عظیمی از ملت تشکیل شد و بانگ " الله اکبر " بود که آغاز برنامه را اعلام و حرکت جمعیت را خواستار شد.

 
همه آمده بودند، از پیر و جوان، زن و مرد، بزرگ و کوچک، دانش آموز و دامشجو، کارگر و مسئول، روحانیت و سبزپوشان سپاه نیز مثل همیشه جلوداری می‌کردند و این نشان از وجود طراوت همچون گذشته در رگ‌های شهر را داشت.
 
25
 
 
اسرائیل را فقط می‌توان اسرائیل خواند

محمدجواد شعبانی دانشجوی دانشگاه مازندران در این مسیر به نکا آنلاین گفت: تو یکی دو روز اخیر خیلی تو فضای مجازی گفته شد آقا کی می‌خواد بره راهپیمایی، هوا گرمه روزه داریم و ... .

 

وی افزود: اما بار دیگر ثابت کردیم ما در مبارزه با رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم کر، چون ما مانند آمریکا نیستم که اگر عهدی ببندیم به آن پایبند نباشیم، ما فرزندان رستم، آرش و تختی پهلوان و و بزرگ شدگان مکتب اهل بیت، سرداران طوسی‌ها و خرازی‌ها و بصیرها هستیم،

 

این جوان دهه سوم انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: تا ابد پای پیمانی که با امام خویش و مقام معظم رهبری بسته‌ایم خواهیم ایستاد، با به ارث بردن دلیری و شجاعت از شهدا دفاع مقدس و نیز با بستن سربندهای یا زهرا بار دیگر ثابت خواهیم کرد که ایرانمان صدها هزار فهمیده و بهنام محمدی‌ها و ... دارد که تا پای جان، گوش به فرمان فرمانده کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبری ایران اسلامی هستند، پرچم مبارزه را با اقتدا به علمدار کربلا به دست خواهند گرفت و برای آزادی فلسطین از چنگ اسرائیل غاصب از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

 

وی در توصیفی جالب از جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس، بیان داشت: اگر بخواهم برای اسرائیل صفتی بکار ببرم مثل کرکس، گرگ، خوک و...، به نظرم جفا در حق این حیوانات است ، راستش باید بگویم اسرائیل را فقط می‌توان به اسم اسراییل نوشت.

 
 

و این یعنی هیچ چیز مانع خروش و حضور مردم نمی‌شود و جوان‌هایی که امروزه خیلی‌ها به آنان خرده می‌گیرند، بهتر و با صلابت‌تر از همه آمده‌اند تا بگویند جوانان حامی انقلاب و نهضت جهانی اسلام، تمامی ندارند.

 
 
تغییر جغرافیای سیاسی منطقه با آزادسازی قدس

در مسیر راهپمایی با تعدای از مسئولان نکا فرصت صحبت پیدا شد که ابتدا امام جمعه نکا به خبرنگار نکا آنلاین گفت: مردم نکا همگام با سایر مردم و اقشار کشور حماسه آفریدند و نشان دادند ک مانند اول انقلاب بدون کم شدن از انگیزه آنها، پای حمایت از مظلوم و دشمنی با ظالم و استکبار جهانی ایستاده‌اند و پشتیبانی خود از مذاکره کنندگان را جهت رعایت خط قرمزهای انقلاب اسلامی در مذاکرات نشان دادند.

 

آیت الله لائینی خاطرنشان کرد: با زبان روزه و در گرمای تابستان حضور باشکوه مردم تنها یک معنی دارد و آن هم اینکه تا پای جان پشتیبان ولایت فقیه و فراخوان ایشان ایستاده‌اند و اندکی هم از آرمان‌های جهانی خود تا زمینه‌سازی کامل برای ظهور ولی‌الله اعظم کوتاه نخواهند آمد.

 

سپس مرتضی رمضانی این روز را روز دفاع از قدس و دفاع از مستضعفین جهان توصیف کرد و اظهارداشت: نام گذاری این روز توسط امام راحل به منظور قرار گرفتن مردم ایران در کنار مردم مظلوم سایر نقاط جهان در پیروی از پیشوای خود بوده است.

 

فرمانده سپاه نکا اذعان داشت: دشمنان ما این را بفهمند که اگر مذاکرات به نتیجه هم برسد این ملت در مبارزه با استکبار لحظه‌ای کوتاه نخواهد آمد چراکه هویت این انقلاب با هویت دشمنان و استکبار جهانی تفاوت دارد.

 

وی هویت دشمنان را هویت آمیخته با ظلم دانست و گفت: اما هویت نظام و انقلاب اسلامی به پیروی از مفاهیم اسلامی، مبارزه با ظلم است و این دو با هم کنار نخواهند آمد و ملت ایران امروز با همبستگی و وحدت با تمام مسلمانان جهان به میدان آمدند تا به دشمنان بفهمانند که پشتیبان تمام مظلومان جهان قرار خواهند گرفت.

 
8
 

در ادامه فرماندار نکا به خبرنگار نکا آنلاین گفت: درحالی روز قدس را برگزار می‌کنیم که مردم آزاده جهان شاهد بی‌رحمانه‌ترین حملات رژیم آل سعود به مردم بی‌دفاع و بی‌گناه یمن هستند و این حرکت آل سعود به نیابت از رژیم ستمگر صهیونیستی است.

 
 

جعفر احمدی روز قدس را روز آزادی بشریت از ظلم و ستم توصیف کرد و گفت: در این روز همه مردم جهان حمایت و همبستگی خود نسبت به مردم بی‌دفاع فلسطین را اعلام می‌کنند تا سبب یکپارچگی همه جهان علیه استکبار و خصوصاً رژیم صهیونیستی گردد.

 
 

وی ابراز امیدواری کرد تا با وحدت همه آزادی‌خواهان جهان بتوان شاهد آزادسازی قدس شریف و سبب تحول اساسی در جغرافیای سیاسی منطقه باشیم.

 
 
حمایت از مظلوم، انگیزه حضور جوانان

طولانی‌شدن صف راهپیمایی به علت حضور فراوان جمعیت که سنت هرساله مردم نکا در این برنامه هاست، چشم نواز می‌نمود و این یعنی برکت انقلابی و با هم و درکنار هم بودن این مردم، همواره در رگ‌های نکا جاری‌است.

 

در ادامه مسیر کمی هم با جوانان و نوجوانان صحبت شدیم که نوجوان 15 ساله‌ای که برای هفتمین بار در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کرد به خبرنگار نکا آنلاین گفت: تا پای جان پشتیبان ملت فلسطین هستیم و دشمنان بدانند که نمی‌توانند با تحریم ما را بترسانند زیرا ما به فرموده امام خود فرزندان رمضان هستیم.

 

همچنین مهدی اسماعیلی، یکی دیگر از جوانان حاضر در راهپیمایی بود که به خبرنگار ما گفت: ده سال است که خداوند به من توفیق شرکت در راهپیمایی روز قدس را عطا فرموده که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در این برنامه شرکت کنیم و فریاد بکشیم که قدس از آن مسلمین است.

 

در پایان این حضور باشکوه مردم که چشم‌نواز و خیره کننده ثبت شد، مردم، پس از به آتش کشیدن پرچم سردمداران استکبار جهانیی، مصلی نمازجمعه نکا را مملو از حضور خود کردند و به ادامه شعارهای خود و عزاداری سومین روز از شهادت اول مظلوم عالم، امیرمومنان پرداختند.

 
17
 

و چه حکمت با مسمایی شد امسال که سومین روز شهادت اول مظلوم عالم با روز جهانی حمایت از مظلومان جهان تقارن پیدا کرد، مظلومیتی که پایان ندارد، روزی در فلسطین و غزه باید ان را جست و روزی در سوریه و عراق و افغانستان و امسال هم یمن برایمان داغ دیگری شد.

 

امیدواریم با تداوم این برنامه‌ها و حضور انقلابی مردم در صحنه‌های دفاع همه جانبه از آرمان‌های نهضت جهانی اسلام، هرچه سریعتر خداوند ظهور قطب عالم امکان را به منظور رهایی همه مظلومان عالم از چنگال ظالمانه استکبار مقدر فرماید.

به امید آن روز
اللهم عجل لولیک الفرج
انتهای پیام/

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : همه آمدند تا هیچ مظلومی تنها نباشد

همه آمدند تا هیچ مظلومی تنها نباشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS