امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 09:09:23
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 22203

تاریخ انتشار : 20/04/1394 - 18:29

جولان مربیان بدون مجوز در آمل

عده‌ای سودجو که دل سوخته‌ای برای ورزش ندارند، بدون مجوز در آمل مشغول فعالیت هستند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

 

سفیر هراز، رئیس اداره ورزش و جوانان به‌عنوان مسئول پیگیری تخلفات ورزشی باید با یک نگاه ویژه و پیگیری و برخورد قاطعانه راه هرگونه سوء استفاده از نام ورزش را بر متخلفین ببندد. مسلماً کم‌کاری و عدم پیگیری موجب می‌شود که خطرات جدی علاقه‌مندان به ورزش و به طبع خانواده‌های آنها را تهدید کند.

مجموعه‌‌های ورزشی زمانی اجازه فعالیت دارند که مجوز مربوط را از اداره ورزش و جوانان دریافت کنند، همچنین رشته‌های تخصصی که در این مجموعه‌ها تدریس می‌‌شود باید از هیئت ورزشی همان رشته مجوز و تاییدیه دریافت کنند. مسلم است که هرگونه فعالیت خارج از این چهارچوب مغایر با قانون تخلف است.

هیئت رزمی «موی تای» آمل که سابقه دیرینه در استان مازندران دارد با تربیت رزمی‌‌کاران در سنین مختلف، افتخارات زیادی در این رشته در سطوح مختلف کسب کرد. این هیئت که در زیرمجموعه خود 8 مربی رسمی دارد، بانظارت بر کار مربیان در تلاش است تا این رشته را از هرگونه تخلف و فعالیت‌های غیرمجاز مصون بدارد تا خانواده‌ها بتوانند با خیال آسوده فرزندان خود را در این رشته ورزشی نام‌نویسی کنند.

اما متاسفانه در این میان عده‌ای سودجو که دل سوخته‌ای برای این ورزش ندارند، بدون مجوز، ولی با نام این رشته مشغول فعالیت هستند. بر اساس آمار، تعداد این افراد که خارج از چهارچوب قانونی در حال فعالیت هستند قابل توجه است. این به‌اصطلاح مربیان که بدون کارت مربی‌گری و تاییدیه هیئت کار می‌‌کنند، از سنین مختلفی هستند که بعضاً سابقه ورزشی حرفه‌ای هم ندارند.

این دست افراد و این نوع باشگاه‌گردانی‌ها خطرات جدی را متوجه اشخاصی می‌کند که به این مراکز برای ورزش رجوع می‌کنند. از جمله این خطرات می‌توان به توزیع مکمل‌ها و استروئیدهای غیرمجاز اشاره کرد.

درپی همین‌گونه اقدامات غیرتخصصی و پرخطر، عده‌ای از جوانان آمل دچار عارضه‌‌های بدنی جدی شدند و خانواده‌ها از این مافیای ورزشی شکایت کردند که پرونده برخی از این مربی‌نماها در دستگاه قضا در حال پیگیری است. همچنین از جنبه حرفه‌ای این ورزش، احکام صادره از سوی این اشخاص برای ورزشکاران هیچ اعتباری ندارد و فقط برای قریب علاقه‌مندان به ورزش و خانواده‌های آنها جعل می‌شود.

این متخلفین پا را فراتر از این گذاشتند و اقدام به برگزاری مسابقات غیرقانونی و بدون مجوز می‌کنند. جا دارد ورزشکاران و خانوده‌ها آگاه باشند. افرادی که به‌عنوان ورزشکار در این مسابقات شرکت می‌کنند، در صورت هرگونه آسیب‌دیدگی، هیچ حمایتی از سوی اداره ورزش و جوانان از آنها نخواهد شد و عواقب به‌عهده خودشان است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : جولان مربیان بدون مجوز در آمل

جولان مربیان بدون مجوز در آمل

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS